Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

    Новото кормилно управление е монтирано. Преди малко мина реглаж само на сходимостта, че я бях затворил доста. Ама понеже сложих и демпфер, а и все още всичко е прекалено стегнато, ще ми трябват седмица-две да преценя как е хавата. На прика виста е ОК, като изключим факта че вътрешните накрайници минават малко близо до шасито, ама практиката ще покаже дали е проблем - за момента не е. Трябва да си коригирам и другите ъгли малко, но още не знам кога ще е... Засега реагира добре на неравости, ама понеже заради демпфера липсва нормалното подскачане на волана, още ми е малко странно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

      Как се представя новото управление?
      Доволен ли си ?
      Ако може да споделиш ще го има ли и по поръчка както носачите

      Коментар


      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

        Представя се както се очакваше - има лека склонност за завиване при неравности. В началото ти се струва доста гадно, но пък се свиква. Към момента си карам както съм си карал винаги - вече се адаптирах към това и подсъзнателно го компенсирам. Просто поведението на автомобила е друго - факт.

        Но на който скапването на тая щанга му е голям дерт, определено е решение - няма обективни причини и самата щанга, и парацитния хебел да не изкарат значително по-дълго преди да се разхлопат, особено на лифтнати джипки, където ъгъла на кормилните шангички става прилично голям.

        Поръчка, ама за какво? Те са все заводски части - дълга шанга и вътрешни накрайници от Pick-up само със задно предаване, и за отвън - обикновени вътрешни накрайници от терано. Само реглажните втулки са нестандартен детайл, защото от едната страна са с дяснна резба M18x1.5, а от другата страна с лява резба M16x1.5.

        Като имам време ще им напиша и номерата на чарковете.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

          Благодаря за споделеното ще чакам данните.

          Коментар


          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

            Любо, реши ли си въпроса със саморазвиването по биалетите? При мен продължава да няма проблем, а и тампоните още са си читави.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

              Спарки ,ще може ли номерът на централната щанга.

              Коментар


              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Карета кардан (4-те са еднакви при мен):
                - чашка: 27мм
                - ширина: 81.8мм

                ОЕ номер: 37125-7F025
                GKN: U100
                Ashika: 66 01 105
                Blueprint: ADN13906
                SKF: VKVA4554A
                GMB: GUN-48

                Мойте ще ги сменям с GKN, пък да видим...
                Преди 5-6 дена пак ги смених, тоя път с Koyo от Евро07 (в събота в 16:00 избора беше пак GKN или това, което купих). Задното беше сдало - едно от 4-те лагерчета беше ръждясало с всичките проблеми от това. Каретата нямаха каналчета на челото и е възможно при гресирането другите 3 да са били гресирани добре, а това да не е. Но пък факта говори "добре" за качеството на уплътненията им - при самото монтиране ги намазах доволно с грес.

                Koyo-то си имат каналчета, специално внимавах да изхвърли грес от всичките ръкави при гресирането.

                Друго - в момента едни вибрации, които ги имаше след предишнта смяна, ги няма. Възможно е отново заради недогресирането въпросното каре да е било разбалансирано. Но понеже забравих да бележа фланеца на кардана спрямо фланеца на задния диф, случайно да съм го наместил по-добре, ама надалие - има си централна част която го центрира и влиза доволно стегнато.

                Ако и тия не изкарат, ще поръчам оригинални. Досадна работа. Поне, понеже не бяха сменяни скоро, старите излязоха лесно и новите ги набихме лесно.

                Съответно имам един чисто нов GKN за продаване. Взех го за макет докато търся друга марка, за да съм сигурен че ще стане, а и някои фирми продават по размер, а не по модел на автомобил.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                  Дадох си централната кормилна щанга за рециклиране на единия болт. Ще споделя резултата. Тук във Варна едни агенти ги правят.

                  Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.



                    Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                      Имам мноого лоши спомени с рециклирани кормилна щанга. Пълен късмет че болта се скъса при маневра на паркинг. Така че имай 100 на ум, първо не си сам на пътя, второ возиш себе си и близките си с това МПС, за 100 или 200лв да се изтрепете ...

                      Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                        Болта не е сменян! Само са направени нови втулки. Скъсване може да стане колкото и на нова щанга.

                        Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                          Болта не е сменян! Само са направени нови втулки. Скъсване може да стане колкото и на нова щанга.

                          Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                          Ок!
                          Ти си знаеш

                          Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                            Дамяне, аз като заварчик приемам заваряването на детайли за които по принцип се казва, че там не бива да се заварява.
                            ОБАЧЕ!
                            На последното състезание (Русе 4х4 екстрийм) скъсах хебела който излиза от кормилната кутия. Скъсано точно покрай заварката, на тази зона и се вика "Зона на термично влияние(ЗТВ), и там метала е със силно променени характеристики в сравнение с изходния материал-този от който е изработен детайла без да се подлага на топлина впоследствие. Там(в зоната) метала който е в непосредствена близост до шева е с рязко намалени качества, поле следва подобрение, и накрая преливайки-изравняване с качествата на основния метал. Та именно оттам-най-близкото до шева място, на самата граница на шева се скъса хебела. Без никаква следа от стари пропуквания, просто в даден момент натоварването е дошло повече отколкото този метал може да понесе, и се е скъсало. Най-вероятно това се е наслагвало с многото удари и натоварвания по време на експлоатацията на хебела, но скъсването е факт. Докато скъсване на фабричен хебел не съм чувал досега да е споменавано.

                            Та за състезания може всичко-там си го правим за самите нас, и не ни пука от евентуални повреди, но твоя джжип се движи по пътищата, а и возиш семейството си в него.
                            А заварките по кормилната уредба вече ти ги описах, та смятай, та считай...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                              Това го правят от години хората и до сега не е имало проблеми. Много кормилни щанги са минали през ръцете им. Реших, че мога да съм полезен за някой но забравете! Даже ако може да се изтрие поста ми най-добре.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Някои факти по предното окачване на Terrano 2, и изобщо.

                                Ей, я да не се правиш на госпожица.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X