Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
    И аз ще сменям амортисиорите на тераното ,дълга база.Искам съвет за новите,колата се кара се основно градско и предпочитам возията да е конфортна.Ако някой е сменявал на скоро и има впечатления нека сподели модела.
    Колега при мен задните бяха монро адвенчър D8003 сега сложик каяба за патрул 345007. Определено се отдалечих от комфорта,а според теста старите амове са ок. За предни съм вземал пак каяба 344200 но са още в багажника. Отпред ще махам закс мисля изцяло маслени. Те комфорт имат ,но много ми идва люлеенето. Иначе и те са на 6месеца и почти 5000км . Ако не бързаш изчакай другата седмица ще ти кажа за предните каяба какви са отзивите.

    Коментар


    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

      Sparki, при положение, че си споменавал, много пъти, че караш предните гуми на 1.8 макс, направо не знам как чак толкова ти е друсало ) Мисля, между другото, че с малко по-натегнати торсиони Монрото имаше много по добър ход и хем беше стабилно, хем поемаше доста неравности, но това беше със стандартните размери гуми мисля 235/75/15, което също има някакво значение. За отзад маслените на Токико, май бяха или нещо подобно, са идеални, а и евтини.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
        Sparki, при положение, че си споменавал, много пъти, че караш предните гуми на 1.8 макс, направо не знам как чак толкова ти е друсало ) Мисля, между другото, че с малко по-натегнати торсиони Монрото имаше много по добър ход и хем беше стабилно, хем поемаше доста неравности, но това беше със стандартните размери гуми мисля 235/75/15, което също има някакво значение. За отзад маслените на Токико, май бяха или нещо подобно, са идеални, а и евтини.
        При по-дълго каране по магистрала ги карам на 2, в останалото време на 1.8. В жегите де-факто ги карам на нещо като 2.1 - 2.2 по магистралата - нагряват се и се "донапомпват".

        И да, жълто Monroe Adventure друса много повече от нужното, поне според моя вкус. И FOX-овете след това, и на Филчев амовете след тях, хем имат по-добро пътно поведение, хем по-добър комфорт от Monroe-то. Сега, по-късно по Монрото нещо променяха, спряха да са жълти и станаха черни (или поне на пазара няма жълти), та не знам към момента каква е хавата с тях.

        За момента мога да кажа само че KYB 344200 минават за някакъв приемлив компромис между пътно поведение и комфорт. Предвид и цената от 60-ина кинта бройката са си не-лошо бюджетно решение, но въпреки това са си компромис, на фона на FOX-овете и филчевите. Особено с филчевите страничното клатене е на порядък по-малко. Но и цената хич не е тая.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

          Грешка, Токико са газови, не маслени. Скоро ще трябва да сменя задните, може би пак тези ще са. По принцип отзад идва повечето друсане, за отпред сигурно не случайно пише на вратите 1.8 бара )) на толкова реално не може да се говори за друсане на тераното, даже става лимузина ) Едва ли има разлика Жълто или Черно е Монрото и аз се чудех къде изчезнаха жълтите... Твърдо си беше, но доста издръжливо се оказа...
          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
          X-trail 2.2 Di 2003
          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

          Коментар


          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

            Първите ми впечатления от амовета се добри.Преднте ми се струват даже супер в сравнение с закса които махнах.Задните идват малко по твърди когато минаваш през легнал полицай.Просто друсва повече дупето като се качва и слиза от бауната .Може би ако бяха за терано вместо за патрул щеше да е по меко ,но на мен не ми пречи .
            Жалкото е че след цялата хамалогия страничното заклащане си остана .Получава се при движение с скорост от 80 нагоре и леки неравности по пътя джипа се заклаща странично и ако не отпусна педала клатенето не спира.май ще се окаже че това е нормално за терано дълга база????
            Когато преди 2г. си търсех джипка гледах две киа спотидж едната беще стокова и ми допадна другата беше с някакви огромни пружини от 124ка мисля и беше зле по моите критерии ,карах едни галопер 100 коня без турбо маи беще ,много умрял кон и едни паджеро 2.8 каса база което му беше суха щеката за масло и го покарах само 50 м. така че от него нямям кой знае какви впечатления.ИИИ след това се качих на тераното.Е това беше нещото за което залепнах и го купих.Возеше страхотно вървеше прилично .Само дето това с возенето не продължи дълго да му се невиди .За сега съм сменил почти всичко по окачването освен торсиони и пружини,даже вече усещам че сменям неща който не са за смяна .
            Ако има колега от Бургас с дълга база може да направим една среща за сравнение между джипките,ще съм благодарен.

            Коментар


            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

              Торсионите са от огромно значение.
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                Реглаж на предница, централна кормилна щанга, паразитен хебел, накрайници, луфт в кормилна кутия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                  След смвната ма амове трябва ли пак реглаж? А иначе централната щанга и хебела са ок ,накрайниците са от януари месец сменени от Люцкан са купени.

                  Коментар


                  • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                    Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                    След смвната ма амове трябва ли пак реглаж?
                    Не.

                    Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                    А иначе централната щанга и хебела са ок ,накрайниците са от януари месец сменени от Люцкан са купени.
                    Тогава накрайниците ги махни от списъка, но явно има нещо не в ред за да се случва това:

                    Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                    и ако не отпусна педала клатенето не спира
                    При мен дори да се случи клатене, то си отшумява само без да се налага да коригирам нещо в карането си. Разбирай - заклащанията са единични или съвсем кратки, когато изобщо се случат. Щангата и хебела на "новото" изобщо не са в перфектно състояние, даже и луфт в лагерите има малко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                      Тук се вижда какво се получава. Това е със скорост 80-90км/ч. Като за да спре клатушкането леко отпускам педала.

                      Коментар


                      • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                        За това категорично не ти е виновно окачването, нито модела автомобил освен ако амортисьори тотално липсват.

                        Никога, при никакви обстоятелства, със заводско или тунингово окачване, вдигнат или не-вдигнат, не съм имал такива проблеми. Нещо генерално не е наред, но само от клипче не мога да кажа какво. Моите и двете откак ги имам се карат с до 140 (че и малко отгоре), абсолютно безгрижно, че и комфортно, и единствените вибрации, които съм имал, са били от зле балансирани или криви гуми, но пак нищо общо с това на клипа.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                          Колата се клати все едно купето е на ластици към шасито.

                          Коментар


                          • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                            Такова клатене при Терано 2 няма. . Има подобни минимални заклащания при много неравен път, но те се саморегулират и изчезват бързо, без дори да намаляш. От пренавитите торсиони нещо да е омекнало ли ?
                            Последно редактирано от afgany; 25-04-19, 20:42.
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                              Ами как да разбера дали са омекнали? В момента стойката му е доста добре ,предницата е малко пи ниско от дупето. Лягах отдоло гледах торсионите прави са като струни. Болтовете им за натягане не са еднакво навити, единия стърчи 1см. от контра гайката а другия 2см.. То май само торсиони и пружини не съм сменил ,но торсионите май са цифра около 300лв/бр. Змисля бях чел из форума. А да дам още 600лв и клатенето да си остане.... Бях се обаждал във Вромос понеже съм от Бс. иса ми относително наблизо казаха да мина да я видят но от някаде бях чул недобри отзиви за тях.Преди месец ходих и до едно село на 40км от бс. в сервиз в който собственика е имал 10г.терано. Огледа ми колата каза за едната задна биалетка и тампони на задна стаб щанга. Смених ги всичките. Направи ми реглаж на предницата ,единствения който докато правеше предницата пипаше и торсионите (преди него съм ходол на 5 други места за 1.5г.),но и там не стана вс на 100процента.Гледам разпечатката и на двете колела ъгъла на шенкелния болт не е в норма. Къде да ида вече и аз не знам.... Като сметна колко пари дадох за стендове ,шок тестове,тампони ,накрайници, амове,биалетки... до сега съм си купил още едно терано.

                              Коментар


                              • От: Terrano 2 - окачване и кормилно управление. Факти, лифт, тунинг.

                                Със сигурност не е от биялетки и стаб.щанги -карам втора година без задната а от месец и без предна няма люлеене или унасяне дори като тегля 500-600 кг ремарке (задната специално я намирам за абсолютно ненужна)
                                От торсионите и пружините също не е ,от шарнири също !
                                Остава - амортесьори казваш сменил си ги и са ок ,
                                Кормлни щанги и накраиници и тях ,
                                Паразитен хебел?
                                Разбита кормилна кутия или с голям луфт?
                                Разбити оси на носачите?
                                Разбити тампони на панхарда?
                                Залагам на последните две!
                                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                                Кольо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X