Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснала задна врата на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Провиснала задна врата на Диско 1

    Опъни въженце по диагоналите на рамката на вратата, за да видиш за деформации.

    Коментар


    • #47
      До: Провиснала задна врата на Диско 1

      Ей пичове, я извадете тапите над пантите на вратата и вижте какво има там. Сигурно има още болтове под кората.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #48
        До: Провиснала задна врата на Диско 1

        Наскоро и аз имах съция проблем с задната врата.Реших го по следният начин ; 1 Махнах кората на вратата 2Успоредно наболтовете с тапи имапо още по един болт зад кората лашнах ги 3Подпрях вратата от долу сдъска и с помоща на две трупчета /парче от греда/ надигнах вратата максимално ,затегнах болтовете и в момента вратата се затваря като на хладилник.Проблем ми са износените щифтове на предните врати ,но като се стопли ще ги лекува ме.
        _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
        Disco 200 TDI

        Коментар


        • #49
          До: Провиснала задна врата на Диско 1

          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
          Бих ти препоръчал в тази зима да не я затваряш с трясък, а с повдигане и напролет да я правиш. Струва ми се, че може би имаш деформация на купето - там където са захваща горната панта да е деформирало леко навън и от там да ти променя ъгъла на вратата. Моята например провисна, като не я затворих както трябва и се самоотвори по едни дупки. Друго, което можеш да направиш е да я пооблекчиш, като преместиш сапьорското оборудване вътре в багажника.
          Мислил съм за "сапьорското оборудване", но нали на някои ЛР и стълбичката за багажника им е на вратата. Невярвам моите секира и копач да тежат повече от един англичан.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #50
            До: Провиснала задна врата на Диско 1

            Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
            Наскоро и аз имах съция проблем с задната врата.Реших го по следният начин ; 1 Махнах кората на вратата 2Успоредно наболтовете с тапи имапо още по един болт зад кората лашнах ги 3Подпрях вратата от долу сдъска и с помоща на две трупчета /парче от греда/ надигнах вратата максимално ,затегнах болтовете и в момента вратата се затваря като на хладилник.Проблем ми са износените щифтове на предните врати ,но като се стопли ще ги лекува ме.
            Какво означава лашнах ги ? Дай по-конкретно, че май ти ще излезеш прав.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #51
              До: Провиснала задна врата на Диско 1

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              Опъни въженце по диагоналите на рамката на вратата, за да видиш за деформации.
              Това го мога още утре.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #52
                До: Провиснала задна врата на Диско 1

                Развих болтовете до положение вратата да мърда от пантите ,дъската върху широката долна част,трупчетата малко под ъгъл като долният край го чуках до желана позиция
                _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                Disco 200 TDI

                Коментар


                • #53
                  До: Провиснала задна врата на Диско 1

                  Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                  Наскоро и аз имах съция проблем с задната врата.Реших го по следният начин ; 1 Махнах кората на вратата 2Успоредно наболтовете с тапи имапо още по един болт зад кората лашнах ги 3Подпрях вратата от долу сдъска и с помоща на две трупчета /парче от греда/ надигнах вратата максимално ,затегнах болтовете и в момента вратата се затваря като на хладилник.Проблем ми са износените щифтове на предните врати ,но като се стопли ще ги лекува ме.
                  Здравейте колеги,днес се захванах да си оправя висналата задна врата на моето диско.Оправих я по абсолютно същия начин както описва колегата climber,стана като нова.Метода е изпитан ако някой има същия проблем това е решението успех.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #54
                    До: Провиснала задна врата на Диско 1

                    А, дано си прав !
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Провиснала задна врата на Диско 1

                      Първоначално публикуван от стокси Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,днес се захванах да си оправя висналата задна врата на моето диско.Оправих я по абсолютно същия начин както описва колегата climber,стана като нова.Метода е изпитан ако някой има същия проблем това е решението успех.
                      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                      А, дано си прав !
                      ... А дано поне ти се сетиш да направиш снимки от ремонта.
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Провиснала задна врата на Диско 1

                        на моето диско задната врата се затваря като хладилник, но пък постоянно тропа отзад и много ме дразни, а ме е страх да бутам пантите за да не я разваля и да почне да се затваря трудно
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          До: Провиснала задна врата на Диско 1

                          За съжаление колеги не можах да направя снимкино повече няма да се повтори обещавам.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #58
                            До: Провиснала задна врата на Диско 1

                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            на моето диско задната врата се затваря като хладилник, но пък постоянно тропа отзад и много ме дразни, а ме е страх да бутам пантите за да не я разваля и да почне да се затваря трудно
                            Ако тропането по време на движение не е от нещо в багажника, а е наистина от вратата, значи трябва да регулираш водача на ключалката, защото така тежи само на пантите и рано или късно, преминавайки през по-голяма неравност ще каже пук някоя панта /вероятно горната/. Така е според мен. Допускам, че може и да бъркам, ама не ми се вярва.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Провиснала задна врата на Диско 1

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              А, дано си прав !
                              Задравей колега,моя проблем бешеабсолютно същия като твоя,дори долния ляв ъгъл на вратата е издълбан от болчето на задната броня.Пробвай и кажи какво е станало.Успех
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #60
                                Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                                Та проблема е следния,затварям си задната врата(на багажника) и след малко се опитвам да я отворя ама не става,нито отвън,нито отвътре.А като се отитвам да я отвотя отвън и самото бутонче което изпълнява ролята на дръжка остава в горно положение и не иска да се върне обратно!Така че споделете идеи от какво може да е това и най вече как да го оправя сам.
                                [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X