Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснала задна врата на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

    Натисни я още навътре да се дозатвори и да щракне втория зъб и после ще я отвориш.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #62
      До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

      Аз я натисках навътре доста ама без резултат.Ама сега пак ще пробвам.
      [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #63
        До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

        Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
        Така че споделете идеи от какво може да е това и най вече как да го оправя сам.
        ...Без да видя не мога да кажа но на един от съфорумците с "Диско" който идва при мен, осите на пантите бяха строшени....и елементарната физика не даваше обяснение защо цялата врата трудно, но все пак се върти, а не пада ...та ако и при теб е така, виж с повдигане леко и после дърпай
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #64
          До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

          Има една пружинка върху ос под външната дръжка. Пръскаш я с WD40.

          Коментар


          • #65
            До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

            Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
            Аз я натисках навътре доста ама без резултат.Ама сега пак ще пробвам.
            Яко я блъсни - вероятно опира отдолу и при хлопването не се е дозатворила. После я регулирай, ако можеш. Точно WD 40 не бих препоръчал, а ако все пак е клеясала и помогно, то после трябва с разтворител да измиеш WD 40 и да сложиш някаква пулверизирана силиконова смазка.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #66
              До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

              Най-вероятно пружинката е спекла, щото е на открито и всичката гняс дето гумите мятат назад, влиза под дръжката. И да, след WD-то с нещо друго. Аз я намазах трансмисионно масло, че ми беше под ръка отворено шише...

              Коментар


              • #67
                До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                Та проблема е следния,затварям си задната врата(на багажника) и след малко се опитвам да я отворя ама не става,нито отвън,нито отвътре.А като се отитвам да я отвотя отвън и самото бутонче което изпълнява ролята на дръжка остава в горно положение и не иска да се върне обратно!Така че споделете идеи от какво може да е това и най вече как да го оправя сам.
                Имаш възможност да си свалиш кората от вътре, и да се пробваш да я отвориш.
                Прикачени файлове
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #68
                  До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                  При мен започна да се отваря по-лесно, когато коригирах провисването на вратата. Направих го с помощта на резервната гума, крика и едно парче дърво (диаметър около 40 см и височина около 50 см). Подложих резервната гума, върху нея дървото и отгоре - крика. Разхлабих 4-те болтана вратата. През това време вратата беше отворена на половина. Повдигнах вратата леко с крика и натегнах болтовете. Резултата е , че сега не се налага да я засилвам толкова много, за да се затвори и самите затварящи механизми работят по-лесно, вкючително и в посока отваряне. Исках да наместя и водачите, но не успях да рзвия винтовете. Вероятно са деформирани от висенето на вратата.

                  Това е от мен дано съм бил полезен.
                  Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                    Колеги,много благодаря на всички за насоките.Успях да я отворя като напръсках това езиче,чрез което се отваря вратата отвън,защото то беше заяло в горно положение,а също така и доста я поблъсках(че да и дойде акъла в главата).Тези дни ще се опитам да направа това което каза колегата grgeorgiev,и все пак нещо друга да се направи че да не се получава така пак?Благодаря отново на всички!
                    [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                    Коментар


                    • #70
                      До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                      Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                      все пак нещо друга да се направи че да не се получава така пак
                      ........... ПРОФИЛАКТИКА ...ама все нямаме време за дребните неща
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #71
                        До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                        Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                        При мен започна да се отваря по-лесно, когато коригирах провисването на вратата. Направих го с помощта на резервната гума, крика и едно парче дърво (диаметър около 40 см и височина около 50 см). Подложих резервната гума, върху нея дървото и отгоре - крика. Разхлабих 4-те болтана вратата. През това време вратата беше отворена на половина. Повдигнах вратата леко с крика и натегнах болтовете. Резултата е , че сега не се налага да я засилвам толкова много, за да се затвори и самите затварящи механизми работят по-лесно, вкючително и в посока отваряне. Исках да наместя и водачите, но не успях да рзвия винтовете. Вероятно са деформирани от висенето на вратата.

                        Това е от мен дано съм бил полезен.
                        За болтовете в червено ли става реч, колега ? Аз правих един неуспешен опит с тях, но ако кажеш ще опитам и по твоя начин.
                        Прикачени файлове
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                          Стокси ми беше дал друга идея, но при първи опит неуспях да сваля кората на задната врата.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                            Имаше някъде из раздела тема за свалянето на кората и замяната и с алуминиев рифел.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                              То пише, че бутона му заяжда. Това няма много общо с провиснала врата.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Проблем с отваряне на 5та врата на Диско 1

                                И моето бутонче спича няколко пъти годишно - ако нямаш WD40 /както ти е казал Лазар/ - с крива клечка или сламка слагаш хидравлична течност, чакаш минута - две и напъваш бутончето изотзадзе с отвертка. Най-лесно става като махнеш емблемата - с пръст. Когато се раздвижи, най-добре е, когато отваряш да го пускаш рязко да се върне и да го мацваш отвреме - навреме с гъсто масло /за дифа/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X