Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Рейндж Ровър П38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Още един Рейндж Ровър П38

    Първоначално публикуван от Ianaki
    А и каква добавка сложи в маслото на скоростната кутия?
    Първо малко покарах с това http://www.xenum.com/product/t-flush/

    После смяна на филтър доливане на масло и подмяна на цялото масло в кутията със стенд у накрая наливане в новото масло това http://www.xenum.com/product/atfx-200/

    Коментар


    • #77
      От: Още един Рейндж Ровър П38

      Много благодаря за информацията. Интересен продукт в Xenum ATFX 200. Сега като си я покарал забелязваш ли ефект? Дай малко информация за стенда във Велико Търново ли е и колко струва смяната?Може ли да си донесеш маслата ти? За смяна ми е маслото и се чудя на минаване от там дали да не пробвам да мина да го сменя

      Коментар


      • #78
        От: Още един Рейндж Ровър П38

        Първоначално публикуван от Ianaki Преглед на мнение
        Много благодаря за информацията. Интересен продукт в Xenum ATFX 200. Сега като си я покарал забелязваш ли ефект? Дай малко информация за стенда във Велико Търново ли е и колко струва смяната?Може ли да си донесеш маслата ти? За смяна ми е маслото и се чудя на минаване от там дали да не пробвам да мина да го сменя
        Стенда не е някаква сложна дивотия .
        Просто е машина със няколко клапана електронна везна и дебитомер, има и манометри за налягане. Има две стъклени тръби осветени отзад за наблюдаване визуално на идващото и заминаващото масло. три резервоара.. и други такива.
        Закача се на линиите на охлаждане на кутията.
        Носиш каквото си искаш масло.

        Ситуацията при мен беше следната. Маслото го бях запалил от глупост, беше бистро и миришеше леко на "феродо". Сипах първата миеща добавка, покарах 10 км. през всички предавки, източихме маслото около 4 литра, сложихме нов филтър долях 4 литра НОВО масло, после пуснахме машината и прекарах 10 литра НОВО малсо през кутията (изсмуках 10 литра и инжектирахме 10 литра, инжектирахме добавката. Разкачихме машината и изравнихме нивото в кутията, това е.

        Платих по спомен около 80лв. за труд. Преди обеда отиде.

        Масло сложих CASTROL TRANSMAX DEX III MULTIVEHICLE такова един кашон от 12 литра плюс 4 литра отделно. Аз съм си го донесъл.

        Ефект не знам не съм усетил някаква сериозна разлика но и автомата ми работи добре. Аз съм фен по принцип на Xenum та за това я набих добавчицата.

        Във София няма начин да нямата някъде машина за смяна на масло на автоматици.

        Коментар


        • #79
          От: Още един Рейндж Ровър П38

          Останали са ми в главата някакви цени 200-400лв за такава смяна без маслото, които ми се струват в повече и за това попитах. Ще потърся пак. Пак благодаря за инфото.

          Не си ли му замислил и една двойка такива на Рейнджа http://www.ashcroft-transmissions.co...croft-atb.html

          Коментар


          • #80
            От: Още един Рейндж Ровър П38

            Първоначално публикуван от Ianaki Преглед на мнение
            Останали са ми в главата някакви цени 200-400лв за такава смяна без маслото, които ми се струват в повече и за това попитах. Ще потърся пак. Пак благодаря за инфото.

            Не си ли му замислил и една двойка такива на Рейнджа http://www.ashcroft-transmissions.co...croft-atb.html
            Тя вече трябваше да е тук, ама пустиняка му (да го ...а и съра) не спира да харчи по други направления.

            Сега сериозно ако не беше двигателя вече щяха да са тука дифовете. Надявам се около коледа да съм слушал

            Коментар


            • #81
              От: Още един Рейндж Ровър П38

              Гледам че и ти си сложил като мен 245/75r16 гум. Имам чуството че взе повече да се клати и си мисля да му сложа едни фланци от вромос 32мм изнасят да видя какво ще стане . Дали ще има осезаем ефект от към стабилност

              Коментар


              • #82
                От: Още един Рейндж Ровър П38

                Първоначално публикуван от Ianaki Преглед на мнение
                Гледам че и ти си сложил като мен 245/75r16 гум. Имам чуството че взе повече да се клати и си мисля да му сложа едни фланци от вромос 32мм изнасят да видя какво ще стане . Дали ще има осезаем ефект от към стабилност
                Клатенето не е заради гумите, амовете как са?
                Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                0886030780

                Коментар


                • #83
                  От: Още един Рейндж Ровър П38

                  Първоначално публикуван от Ianaki Преглед на мнение
                  Гледам че и ти си сложил като мен 245/75r16 гум. Имам чуството че взе повече да се клати и си мисля да му сложа едни фланци от вромос 32мм изнасят да видя какво ще стане . Дали ще има осезаем ефект от към стабилност
                  Да ефекта е че хептен ще почне да се клати

                  с фланци не си решаваш проблема със амовете.

                  В този ред на мисли моите гуми са тежки, и заводските амове вече не вършат работа така както трябва, нищо че са нови.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Още един Рейндж Ровър П38

                    Амовете уж при предния собственик са сменяни и не са на повече от 30000км. То не е точно клатене, а по скоро доста сериозно накланяне при завой. Като минавам през неравности не го усещам да се клатушка след това/ Колко тежи гумата при теб?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Още един Рейндж Ровър П38

                      Така при ровъра има развития най-различни но за тях като ми остане време за снимки..

                      Сега на нещо което ме терзае много.

                      Взех че откачих на тема максимална възможа артикулация на мостовете при заводски захвати на мостовете.

                      Идеята е следната, имам налично арнот трето поколение възглавници, със тях мога да изстискам още около 3 инча лифт отзад и около 2 инча отпред. НО нямам амове отзад които да го понесат и ще трябва да се слагат ограничители на бъмстоповете, с което ще огранича хода нагоре на моста.

                      Така че максимума който мога да постигна е почти 2" повече ход отзад и на късмет с амовете (около 5мм при максимално свиване няма да достигат до бъмпстопа) и горе долу същото отпред.

                      До тука ясно но арнота работи на обратно на заводските възглавници във вдигнато положение е мек а като е свит е твърд.

                      Ако минавам някаде през дупка едното колело влиза в дупката възглавницата се разтяга и "омеква" а колелото което е горе се свива и възглавницата се втвърдява при което джипката се накланя по посока на дупката.

                      Ако остана на заводките възглавници в тази ситуация при влизане в дупка колелото което е влязло се втвърдява а което е горе омеква и се качва още по нагоре в джипа, като така увеличава сцеплението (поне така си мисля аз)

                      Имам възможност да си доставя по-дълги от заводските задни гумени маншони на прилична цена (+40мм) а задните заминават директно отпред със минимални подложки за оправяне на ъгъла на долната част на възглавницата нещата идват почти като арнота 3-то поколение.

                      И във двата случая мисля да си направя откачващи се биалетки на стаб.щанги.

                      Кой път да поема се чудя..

                      Коментар


                      • #86
                        От: Още един Рейндж Ровър П38

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Ако минавам някаде през дупка едното колело влиза в дупката възглавницата се разтяга и "омеква" а колелото което е горе се свива и възглавницата се втвърдява при което джипката се накланя по посока на дупката.

                        Ако остана на заводките възглавници в тази ситуация при влизане в дупка колелото което е влязло се втвърдява а което е горе омеква и се качва още по нагоре в джипа, като така увеличава сцеплението (поне така си мисля аз)
                        Туй не го рабрах... Сигурен ли си, че въздушна възглавница "омеква", когато я свиеш?
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Още един Рейндж Ровър П38

                          Не си единствения и аз понякога не се разбирам

                          Да сигурен съм, чиста физика. Разбирай площи.

                          Арнотската представлява това в разрез, забележи долното "бутало" в каква форма е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:arnot3design.JPG
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:5698696 във тънката част където се кара когато си вдигнат пружината е с твърдост 145 lb/in, където си на "нормална" височина прехода в средата си на 155 lb/in, а във магистрален режим когато си почти на земята е 225 lb/in ето още една снимка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:arnot3a.JPG
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5698697.

                          Заводската пружина е точно на обратното Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frontspringbot.jpg
Прегледи:1
Размер:26.2 КБ
ID:5698698.

                          Тази форма на обърнат конус си върви от Класика когато пускат въздушното за сефте, а както знаеш на класика заводските със пружини са бая меки за да подобрят офроуд тракшъна .. и си мисля че това е била логиката когато са ги мислели.

                          Та горната ми идея е следната кое е по-добре прогресивен рейт на пружината към омекване или към втвърдяване е по добре за оффроуд, за асфалт знам кое е по добре. Но вече карам с до 140-150 та не ми е проблем стабилноста във високи скорости.

                          А метна ли арнота, уж за проба, няма да го махна докато не се скъса , имай предвид че го имам от май месец и още е в кашоните.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Още един Рейндж Ровър П38

                            Нямам си работа а децата им е трудно да се качват в джипа....

                            Та спретнах едни рокслайдери с двойно преназначение.

                            В момента малко ме дразнят на лято като ги сваля за профилактика ще прибера тръбите към джипа с 2-3 см.

                            Всичко е от 4мм. основния продил под прага е 80х50х4, а тръбите са 42,4х2,5, надявам се те да го изиграят като лек буфер при евентуален удар отстрани.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160123_161801.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5700248

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160125_103743.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5700249

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160125_103743.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5700249


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160130_120050.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5700250

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160131_131426.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5700251

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160131_131444.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5700252

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160131_131525.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5700253

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160131_154851.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5700254

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160131_154919.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5700255

                            Рапорт даден.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Още един Рейндж Ровър П38

                              Тея дни някакви странности стават.
                              Карам си по пътя намирам некви железа....
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160202_162114.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5702064

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160202_162120.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5702065

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160202_162126.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5702066

                              чудя се какъв е тоя странен 3д пъзел....

                              и почвам да мисля за какво мога да го ползвам....

                              и се сетих.....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160203_190046.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5702067

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160203_190058.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5702068

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160203_190108.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5702069

                              и пъзела продължи да се реди....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160203_192905.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5702070

                              докато заприлича на това....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_123123.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5702071

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_123130.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5702073

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_123230.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5702074

                              я да видим пасвали на "сър-а"

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_131236.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5702075

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_131319.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5702077

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_131330.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5702079

                              я и "бронята" пасна..

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_152432.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5702080

                              това е засега другата неделя и отчет с боя и готов монтаж на лебеда..

                              Рапорт даден.

                              П.С. мисля че това стана един приличен и прибран монтаж... ю


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_152503.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5702081

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160206_152846.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5702082

                              Коментар


                              • #90
                                От: Още един Рейндж Ровър П38

                                Браво,
                                Много хубаво е станало, Поздравления за труда и подхода.... и аз така се опитвам да правя нещата.
                                Съветвам те да я дадеш за горещо поцинковане.
                                След това няма да имаш никога проблеми с ръжда повече. Единственото след цинка е че трябва да прекараш всички по-малки отвори с свредло, за да се очистят от цинка.
                                Поздрави
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X