Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Рейндж Ровър П38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още един Рейндж Ровър П38

    Перфектен е, само една капачка на теглича и ауспух. 2те дистанционни са за 2ма шАфьорина, вързани са с паметна на седалките(+ огледала и осветление по таблото), а другите предполагам са обикновени ключове, без дистанционно, само с чип.
    Тук обяснява почти всичко

    Коментар


    • #17
      От: Още един Рейндж Ровър П38

      И въпрос към хората имащи и поддържащи РР.

      Още съм в УК какви инчови инструменти е хубвао да си взема за това нещо.
      Имам доооста добре оборудван гараж но са метрични, а това Ингилийско чудо със сигурност не е чувало за метричната система.

      Коментар


      • #18
        От: Още един Рейндж Ровър П38

        Аз се сещам единствено 14мм за карданите, ама най- добре е оригиналния инструмент от ЛР не е скъп.
        Щом си на острова си на пазари ремонтен комплект за компресор и клапанен блок, малко щипки за корите на вратите има и още такива дребни нещица, ама не се сещам.

        Коментар


        • #19
          От: Още един Рейндж Ровър П38

          Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
          Аз се сещам единствено 14мм за карданите, ама най- добре е оригиналния инструмент от ЛР не е скъп.
          Щом си на острова си на пазари ремонтен комплект за компресор и клапанен блок, малко щипки за корите на вратите има и още такива дребни нещица, ама не се сещам.
          Това е направено вече както и 3то поколение възглавници

          Без маслата, основните консумативи са поръчани/доставени.

          Доставена е и газовата инжекция.

          Сега след внимателен оглед ще се поръчват и другите щуротии (тампончета манпончета).

          Между другото имали поленов филтър с активен въглен за това нещо че не откривам никаде, поръчах/доставих нормални но все пак....

          Коментар


          • #20
            От: Още един Рейндж Ровър П38

            Не намираш да поръчаш или не намираш дупките. Филтрите се намират под челното стъкло, има 2 капака в ляво и дясно с по 2 винта, и се издърпват. Ако не намираш филтри има на доста места, тук по нашите магазини с активен въглен са към 50-60лв.

            ПП- Да добавя за дребните неща по- горе, ремонтни комплекти за спирачките.

            Коментар


            • #21
              От: Още един Рейндж Ровър П38

              Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
              Не намираш да поръчаш или не намираш дупките. Филтрите се намират под челното стъкло, има 2 капака в ляво и дясно с по 2 винта, и се издърпват. Ако не намираш филтри има на доста места, тук по нашите магазини с активен въглен са към 50-60лв.

              ПП- Да добавя за дребните неща по- горе, ремонтни комплекти за спирачките.
              Не намирам да поръчам но на следващата смяна ще съм по усърден в търсенето

              Това за спирачките ще го погледна, стандартна болка ли е или просто за превенция го препоръчваш.

              Аз кажи речи всеки месец съм в УК за по седмица две понякога и повече, та не са ми проблем частите.

              Коментар


              • #22
                От: Още един Рейндж Ровър П38

                Тая кола проблеми няма
                Не просто са евтини и е добре да се сменят, нали знаеш да избягваш Бритпарт (Шитпарт, им се вика по тези места), Бермахт и Аллмейкс 4х4. Не че са проблемни ама се използват евтини производители за някой неща и разлика от няколко Паунда не си струва.

                ПП- Към възглавниците имаш и шплентове нали? Ако си купи.

                Коментар


                • #23
                  От: Още един Рейндж Ровър П38

                  Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                  Тая кола проблеми няма
                  Не просто са евтини и е добре да се сменят, нали знаеш да избягваш Бритпарт (Шитпарт, им се вика по тези места), Бермахт и Аллмейкс 4х4. Не че са проблемни ама се използват евтини производители за някой неща и разлика от няколко Паунда не си струва.

                  ПП- Към възглавниците имаш и шплентове нали? Ако си купи.
                  Пълен комплект шплентове и пластини за монтаж си взех.

                  иначе ползвам този сайт http://p38spares.co.uk/commerce/prod...epair_Kit.html

                  и БритишПарт http://britishparts.co.uk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още един Рейндж Ровър П38

                    +
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22246

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още един Рейндж Ровър П38

                      На карданите не е 14мм, а 9/16, както и гайките на дифовете. За карданите "специалният" инструмент е просто тънкостенен. Друго инчово не се сещам да има.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още един Рейндж Ровър П38

                        Здравейте отново,

                        След изминати едни 400км. и малко разходки по полянки, дойде времето за обслужване.

                        В момента главния въпрос е какви масла за дифовете и раздатката препоръчвате. Tова което намерих в текдока е раздатка дектрсон III, дифове 70/90 стандартно глупаво масло за дифф.

                        Но от вашия опит със марки и модели кое е удачното решение?

                        Кутията с какво масло (освен че е декстрон III)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Още един Рейндж Ровър П38

                          Здравейте,

                          Един дразнещ проблем се появи.

                          Имам проблем със отводняването на конденза от климатика.

                          В началото когато го взех и карах погледнах под него и видях че прави една локвичка, и викам супер всичко е ОК, след една седмица ми се изля МНОГО вода върху ЛЕВИЯ крак който си стои на стъпчицата до ръчката за отваряне на предния капак.

                          Това стана след поредица бързи завои и го отдадох на тях. Но за всеки случай погледнах под джипката и видях че има два кондензни отвора.

                          Тогава отпуших и левия, нямаше тиня или боклуци но го разръчках доволно със метална спирала. След тази случка джипката почна да си прави по две локвички под нея и аз бях отново щастлив.

                          Този уикенд направих малка разходка из нашата страна и въпреки че дипката прави по две локвички, правеше и трета във мойте крака.

                          Някой имали опит с кондензните отвори на П38-цата да дава съвет или трябва да разглабям всичко и да се надявам че ще се оправи?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още един Рейндж Ровър П38

                            Да не е от запушени канали на шибидаха? Дъжд валял ли те е?
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още един Рейндж Ровър П38

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Да не е от запушени канали на шибидаха? Дъжд валял ли те е?
                              Непрестанни 37-38 градуса беше тея дни

                              Определено е то конденза на климатика но е странно че лее със страшна сила и по корите стига чак до левия крак водата е сериозно количество, почвам да си мисля че дренажа не е добре измислен.

                              Но ако е проблем основно при мен значи може би трябва да разпилея джипката и да чистя цялото парно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Още един Рейндж Ровър П38

                                Махаш решетката под джама и чистиш в двата края.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X