Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Успех с ремонта , минали сме по този път .
    Последно редактирано от Димитър Радев; 22-04-10, 18:56.
    AUDI A6 2.8 V6 Quattro

    Коментар


    • От: До: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Здравейте колеги,

      имам приятел от Бургас с Freelander 1, 2.0 Disel. Раздатката му сдаде багажа - има изронени зъби на пиньона, има и на още някакво колело, но той си е намерил някаква раздатка 2-ра ръка за прилични пари, просто като са я отворили в сервиза са видяли, че го няма пиньона. Та питането ми е дали някой може да ме ориентира за линк за кит с пиньон или само пиньон или начин и място да се направи. Изчетох цялата тема, но в линковете които са дадени в началото виждам само семеринги за пиньона - или аз не мога да разбера кое е пиньона. Ще бъда благодарен за всякаква помощ с по-конкретна информация.

      Благодаря предварително.
      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
      [/B][/COLOR]

      Коментар


      • И аз имам проблем с раздатката, но нямам адекватни майстори. Моля, някой да ми препоръча майстори, които вече са решавали подобен проблем.

        Аз съм от Ловеч, но не ми е проблем да я поправят и в София. Важното е да е качествено и на размумни цени.


        Напишете си го в профила от къде сте ......
        Прочетохте ли това
        ...ЦЪК
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-10, 15:56.

        Коментар


        • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

          Ще получа ли отговор?

          Коментар


          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Първоначално публикуван от petyagp Преглед на мнение
            Ще получа ли отговор?
            Ще получите отговор тогава и ако някой знае и има желание. Което не е гарантирано, а подобно тропане с крак не помага за желанието на хората да ви помогнат и като цяло не е добър тон. За сметка на това, можете да напишете какви са проблемите на раздатъчната кутия, които налагат ремонт - това определено ще улесни преценката за необходимия майстор.

            Прегледахте ли раздела "Търговски партньори" на Форума? Там има доста работилници и сервизи.

            Коментар


            • В предната част на колата се чува шум, който преди няколко дни премина във виене. Освен това се чува и потропване при по-ниските скорости (също отпред). Вчера махнах целия кардан и шума изчезна. Потропването обаче си остана. Едиан майстор твърди, че проблема е в раздатката, друг - във вискомуфата. Всичко е много объркано. Т.е. те искат от мен да ходя и да си купя и двете и евентуално преден диференциал, без дори да отворят колата и да проверят къде е истинския проблем.
              Що се отнася до раздела "Търговски партньори" не мога да го открия.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-08-10, 20:06.

              Коментар


              • http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=117

                Първоначално публикуван от petyagp Преглед на мнение
                В предната част на колата се чува шум, който преди няколко дни премина във виене. Освен това се чува и потропване при по-ниските скорости (също отпред). Вчера махнах целия кардан и шума изчезна. Потропването обаче си остана. Едиан майстор твърди, че проблема е в раздатката, друг - във вискомуфата. Всичко е много объркано. Т.е. те искат от мен да ходя и да си купя и двете и евентуално преден диференциал, без дори да отворят колата и да проверят къде е истинския проблем.
                Това вече е приказка.

                Коментар


                • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Благодаря за адреса.

                  Коментар


                  • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Бих желал да Ви помогна, но досега не съм се изправял пред подобен проблем. Това, че сте от Ловеч усложнява нещата. Погледнете все пак по-детайлно предходните мнения в дискусията и се опитайте да се свържете с колегите извършвали подобен ремонт.
                    Моето скромно мнение е, че вероятно и двата компонента - раздатъчна кутия и виско-муфа, са за смяна. Най-евтиния вариант за цели агрегати е поръчка от UK. Може да рискувате и с автоморга, но имайте едно на ум - вероятността подобен на вашия дефект да е бил в основата на това тези коли да стигнат до там е голяма...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Аз прегледах дискусията, но не откривам конкретни сервизи или имена. Плюс това не държа на майстори от региона. Просто искам да разбират от това за което им се плаща.

                      Коментар


                      • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        Първоначално публикуван от petyagp Преглед на мнение
                        Аз прегледах дискусията, но не откривам конкретни сервизи или имена. Плюс това не държа на майстори от региона. Просто искам да разбират от това за което им се плаща.
                        Не е лошо, да оставите телефонен номер или e-mail за връзка. По ред причини новите участници нямат право на лични съобщения.

                        Коментар


                        • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          Моят тел. е 0878265116

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Така, и аз да се включа тука... На задна ми прищрака раздатката. Извадихме пиньона, има съвсем леки следи по зъбите, както и короната. Имам съмнения в една дистанционна втулка на пиньона, ще я пусна да се види. Ако някой колега има здрава такава нека да измерим малко разстояния /съмнението ми е , че понеже няма накъде да отиде пиньона тази втулка поддава и според мен е достатъчно да се смачка с 2мм примерно, за да не правят добър контакт зъбите/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2055-small.jpg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5199744
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Преден диференциал няма , това не е джип.Първо проблема идва от вискомуфата и тя троши другите агрегати като раздатачна кутия и заден диф.Сега след като половината от проблема се е оправил, се сваля раздатката и се отремонтира.Има ремонтни комплекти, а можеш да минеш и само с лагери.Има тема тук от друг колега който е написал и номерата на лагерите.Има тема и за проверка на изправността на вискомуфата.Просто прочети малко за да си наясно после какво ти говорят.Има и дадени схеми по които ще добиеш представа.(колежката от Гърция се оправи с четене от форума ).Успех.
                              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Роджър, това горе написаното за мен ли беше ?
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X