Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Тази Неделя мислех да наредя цялото табло.Да ама не,случайно погледа ми се плъзна по парното и какво да видя,повечето клапи им се бяха разлепили уплътненията.Не се замислих много и се хфанах да го демонтирам.Когато го разглобих разбрах,че не съм стрешил с решението си,повечето уплътнения се бяха разпрашили(все пак са на 30г.)
    Извадих всички клапи и с помоща на телена четка ги изчистих


    Ейтази клапа ми разказа играта докато успея да разглобя парното,излиза много трудно.
    С новата изолация изглеждат така

    Продухах радиаторчето(не съм снимал,но беше като килим от горе)


    Утре продължавам,че ми свърши уплътнителната лента.
    Качвам и една снимка на готовите чекмеджета

    Моля,колегите на които не им харесва темата да не я следят!Не е коректно да се копират снимки,да се качват във Фейсбук и там да се оплюват.
    Благодаря

    Коментар


    • #92
      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Е не им харесва, щот техният не става толкоз добре
      Майтапа настрана - следя темата редовно и ти се кефя!
      Продължавай в този дух!
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #93
        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Браво колега-само благородно ти завиждам за това което сам си сътворил!Мисля да погледна как вървят рейнджовете втора ръка.
        Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

        Коментар


        • #94
          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Здравей колега,като видях радиатора на парното в ръцете ти си мисля ,че ще е голям пропуск ако не го промиеш отвътре.Аз имам Дискавари и като се застуди установих ,че парното не е това което трябва да бъде.Поразрових в нета и попаднах на тема във форума на Рено http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=78122.0 от която се надъхах да разглобя радиатора и механично да го почистя.След като открих ,че ваденето на радиатора е свързано смахането на таблото го отложих за по-топли дни,и преминах по лесния и не гарантерщ упех метод на промифка с водна струя от градинския маркуч в обратна и нормална посока,изхвърли доста чернилка.Но това ми се стори не достатъчно ,наръгах на изходите на радиатора в двигателния отсек два маркуча по около половин метър,през които първо продухах с въздух после налях кислол докато се напълни и не последва нищо,очаквах да кипи,бълбука или нещо такова.Капнах нарочно и върху алуминиевата тръба на климатика ,за да видя дали взаимодейства с алуминии никаква реакция , викам си добре поне няма да ми разяде радиатора,но дали ще разяде ръждите и утаиките.Затова в останалия кислол (половин литър) изсипах едно пакетче гранули за отпушване на канали,можеби това е грешка ,защото сместа започна много интензивно кипине и да загрява,пластмасовата бутилка на кислола така загря ,че започна да омеква едва я държах с ръка,за това бързо започнах да я наливам през единия маркуч,а другия го пъхнах в ботилка от минерална вода за да не тече върху ДВГто.Оставих го с тази смес ,която продължаваше да бълбука около 20минути после промих обилно с вода ,излезе чернилка ,пяна и нещо като слуз или сополи.Сега парното е по добре от преди,но на лято ще разглобя радиатора.
          Проекта ти много ми харесва,следя развитието му с огромен итерес!
          Успех!
          Трагичното не е смъртта, а животът, който
          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
          Чарлз Буковски

          Коментар


          • #95
            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            [QUOTE=stelio;1728704]като видях радиатора на парното в ръцете ти си мисля ,че ще е голям пропуск ако не го промиеш отвътре.[QUOTE]
            Това е първото което направих като го разглобих.В интерес на истината не излезе много боклук,отдавам го на това,че имах проблеми с ВМ-а,цялата ми водна система се беше напълнила с масло и се наложи да я промивам с разни препарати дакато потече чиста вода.Днес сглобих парното монтирах го и започнах да редя таблото.Първо се хванах да оправя двата вентилатора на климатика(за съжаление не снимах процедурата).Който е разглабял знае,че вентилаторите се държат на четери винта два от горе и два от долу.От тежеста на вентилаторите горните винтове се изтръгват и се късат ушите на вентилаторите.Отгоре сложих алуминиев винкел и го занитих към вентилаторчетата.После се хванах да оправя ваната на климатика,двете тръби за конденза бяха счупени


            Едно парченце медна тръба Ф12

            и става така

            След окомплектоването започнах монтажа на място.Заради ролкейджа се налага изместване на целия климатик на страни с около 3см.
            Всичко е максимално обрано


            Отвора който се получи след изрязването

            Успях да запазя и страничните духалки

            Почнах да редя и средните пластмаси обаче се иска рязане и се отказах,утре пак.

            Коментар


            • #96
              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Напречната тръба няма ли да пречи на обдухването на стъклото. Помисли и върху това, едва ли ще искаш да караш с отворени прозорци зимата.

              Коментар


              • #97
                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Напречната тръба няма ли да пречи на обдухването на стъклото. Помисли и върху това, едва ли ще искаш да караш с отворени прозорци зимата.
                Ще пречи на долната част на прозореца,пробвах и го видях,за сметка на това след уплътняването на клапите смело мога да заявя,че всичкия въздух излиза от където трябва(преди духаше от където му е по-лесно).Интересното е,че сега при разглабянето открих,че джипа има кабели за подгрев на предния прозорец,но незнам дали има такива прозорци да се продават.

                Коментар


                • #98
                  От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Най-вероятно има да се продават нови, но цената сигурно ще е крайно неприятна.Аз исках да си сложа такова на едно мондео 94-ти набор, което търкаляме за служебно, но струваше към 450+ лева и се отказах.А за кола на такива години е много съмнително според мен да се намери здраво втора ръка.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #99
                    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                    Най-вероятно има да се продават нови, но цената сигурно ще е крайно неприятна.Аз исках да си сложа такова на едно мондео 94-ти набор, което търкаляме за служебно, но струваше към 450+ лева и се отказах.А за кола на такива години е много съмнително според мен да се намери здраво втора ръка.
                    До колкото знам Вог-ъ е с подгрев на предния джам.А че ще е скъпо ми е ясно,при положение,че на единия ми бус предния джам е 1100 лв(слава богу,че имат каско.
                    Ето малко снимки от днес.Първо рязането на пластмасата дето покрива парното


                    това ъгълче беше цялото потрошено,бушоните играеха напред назад,сега стана бетон


                    При монтажа на бушоните разбрах,че основния сноп кабели не върви на правилното място.Кабелите трябва да минават над конзолата за която се хваща климатика,доплака ми се като го разбрах,трябваше да демонтирам всичко без парното.В крайна сметка малко бавно,но стигнах до тук


                    За днес толкова,утре пак.

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Браво за проекта!
                      Исках да те питам , като си го наредил толкова хубаво джипа сега, няма ли да боядисаш и клетката вътре ?

                      Същинския въпрос към ремъркето. Можеш ли да пуснеш някакви чертежи ? Сигурен съм , че на всички ще са им интересни, пък и имаше теми за тези експедиционни ремъркета
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Сега ти трябва един голям плик с мокри кърпички и да почистиш всички пластмаси , става перфектно не ме питай от де знам Иначе браво за ентусиазма и усещам , че скоро ще имам проблеми....с тая гаубица
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Браво за проекта!
                          Исках да те питам , като си го наредил толкова хубаво джипа сега, няма ли да боядисаш и клетката вътре ?

                          Същинския въпрос към ремъркето. Можеш ли да пуснеш някакви чертежи ? Сигурен съм , че на всички ще са им интересни, пък и имаше теми за тези експедиционни ремъркета
                          Клетката ще изчака още малко.Трябва да почна тавана,там все още ще има заварки а имам идея да се маха и предния прозорец,че трябва да заваря тръбата и отпред а сега джама пречи.
                          Чертежи не мога,едно че нямам и второ не знам как.Всичко ми е в главата.

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                            Сега ти трябва един голям плик с мокри кърпички и да почистиш всички пластмаси , става перфектно не ме питай от де знам Иначе браво за ентусиазма и усещам , че скоро ще имам проблеми....с тая гаубица
                            Павка,мокрите кърпи ще почакат още малко,по скоро би дошъл при теб за газово,преди да бъде чистен основно.

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Аз в тая кочина не влизам нито пък тя ще влезе неподмита при мен
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Днес след дълго чакане да дойдат да ми смъкнат предния прозорец ми писна и си го свалих сам.Под него се откриха ужасни за един собственик на автомобил гледки




                                а смъкнах прозореца да заваря тези отвори на клетката,айде таблото долу завиванка на седалките с чаршаф и пак с шлайфа и теляка.Позитивното за днес е,че измислих как да си поправя скоростния лост.Много ме дразнеше тази покъсана и изтрита лента


                                За днес толкова,утре пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X