Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    Днес започнахме окомплектоването на газовите резервоари с нивомери Утре повече снимки от процеса
    [ATTACH=CONFIG]394316[/ATTACH]
    Вече са монтирани и с нетърпение чакат газаджията да дойде да ги подвържи.Пали ми се две не виждам(не съм аз пиромана,далеко съм от София).

    Коментар


    • #77
      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Във Събота дадох жилото на кикдауна да ми го направят по-дълго,че с тези преработки по двигатела идваше леко късо.Срещу 12лв. взех това

      Дълго е 1700мм.Който реши да си прави да знае,че жилото е със 165мм по-дълго от бронята.
      Последва смъкване на картера който се държи на 6 болта 6мм,картера може да се смъкне с тръбата през която се налива маслото.

      Вижда се това

      Жилото влиза в едно жлебче(не се вижда добре)и излиза леко с благословията на майка му.


      Накрая се закача към жабата,реглаж по усет и още една досадна задача по джипа е отметната.Реших да пусна снимките защото когато копувах мойто трябваше да ползвам жокер "обади се на приятел" а именно на Тарга-та за да мога да го смъкна от стария джип.

      Коментар


      • #78
        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Вижте какви кордели успях да нагъна тези дни.
        Старах се всеки ремък да обикаля поне 180 градуса около всяка шайба.За сега на стартер като ги въртя проблеми няма,като запаля ще ги видим.


        Тук не можах да го постигна,но имам опция да изключвам динамото или компресора или и двете по желание.

        Единият алтернатор е 140А при нужда се включва да зарежда акомулаторите на ремаркето и на джипа,другия 130А е само за джипа, надявам се да могат да удовлетворят всичките ми потребности за ток.Всяка крушка с нажежяема жичка по джипа ще бъде подменена с диодна(без на фаровете естественно),така че се надявам да няма голямо потребление на ток.

        Коментар


        • #79
          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Покрай празниците си пуснах малко отпуска с идеята да понапредна малко по джипа.Първо се реших и отрязах дълго отлаганата дупка на пода,идеята е да мога да затварям газовите бутилки.Сърцето ми плаче като гледам таз дупка

          Малко трудно се стигат,но е по-добре от нищо.Без тази дупка бутилките не се виждат от никъде защото са на мястото на резервоара и ако се наложи смяна на газовия филтър??????

          Като свърших с досадната задача започнах работа по интериора.Разкрой и монтаж на плоскостите от технически шпертплат върху квадратен профил

          Идеята е,като легнат седалките всичко да става в една равнина,едно по-тънко дунапренче и имаме легло 1500х1700 напълно достатъчно за едно дете,за таткото има ремарке.Джипа се подготвя само и основно за риболов и излети.Единият отвор осигурява достъп до ресивъра а другия остава за допълнителен багаж.

          Всичко това включително и пода на джипа ще се покрие с мокет с гума от долу


          Мисля,че се получава добре

          Успях да скова и едното чекмедже,малко грубо се получава,но аз съм железар не дърводелец

          Самото чекмедже ще бъде на 10 лагерчета които от своя страна ще се плъзгат във винкела който се вижда.От вън ще бъдат облепени с мокет.

          За сега толкова,малко сухо,но по-добре не мога.
          Последно редактирано от djidjo; 29-12-11, 22:58.

          Коментар


          • #80
            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            За много години колеги.След късното лягане за да изпратим старата година днес се събудих по обяд,почудих се и реших да отида за малко да понаправя това онова по джипа.Първо си разкроих остатъка от мокета



            Даже и пасна.След това залепих мокета на товарния отсек и гърба на седалките и докато чаках да стегне лепилото се заех с чекмеджетата.

            Неусетно и тях ги отхвърлих,така улисан денят си замина.Още една от задачите е готова,все повече му се вижда края на този проект.

            Коментар


            • #81
              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Привет.Проекта напредва и се получава добре.Каня се да питам от известно време, хикса от тръби вътре не прави ли задните седалки трудни за използване при по-дълги преходи?А също и при евентуален удар(да не дава Господ) не е ли твърде опасно за пасажерите возещи се отзад?
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #82
                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                Привет.Проекта напредва и се получава добре.Каня се да питам от известно време, хикса от тръби вътре не прави ли задните седалки трудни за използване при по-дълги преходи?А също и при евентуален удар(да не дава Господ) не е ли твърде опасно за пасажерите возещи се отзад?
                Както доста хора тук и ти разбираш по трудния начин, че няма пълно щастие. Задните да си слагат коланите, че иначе-лошо. А и са задължителни вече.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #83
                  От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  разбираш по трудния начин, че няма пълно щастие
                  Това е ясно. Обаче се питам за джип, който няма да се състезава или да се заиграва по някви супер екстреми дали си струва неудобствата.И ако кейджа се остави без хикса какъв ще е резултата при леко търкулване?

                  ПП Човека явно си е направил сметката защо и как и е преценил да го сложи, а аз просто съм любопитен и затова питам, не че оспорвам или ръся мозък.
                  Поздрави.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #84
                    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Джиджо тази вечер съм го задомил с такива прекрасни седалки , дето само си е мечтал така да му паснат на гаубицата Пратих да снима завършеното и чакаме снимковия репортаж малко по късно тази вечер
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #85
                      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      http://youtu.be/kOd_gDMznOQ
                      Виж колко бързо става белите.За такива ситуации съм се подготвил.Отиваш да се веселиш и се връщаш целия потрошен,аз съм виждал две обръщания и то от нищото.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Джиджо тази вечер съм го задомил с такива прекрасни седалки , дето само си е мечтал така да му паснат на гаубицата Пратих да снима завършеното и чакаме снимковия репортаж малко по късно тази вечер
                        Павка,перфектни са и как пасват на мокета.


                        Подмяната на мокета върви малко тегаво,този който е по земята няма грижи,но този на тунела трябва да се прави на парчета защото е много крив.Реших да го лепя,нещо ей такова

                        а се получава това...


                        Довърших и чекмеджетата,реших да ги облепя и от вътре за да не дрънкат джунджуриите които ще стоят там(все още нямам идея какво ще прибирам там).

                        Запалките

                        и накрайника за въздух

                        Който е вързан към ресивъра

                        обратен клапън,да не се товари компресора

                        в крайна сметка цялата гимнастика е за това

                        само,че с по дълъг маркуч.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Ако ти трябва, веднага ти подарявам една шофьорска седалка от Витара. Добра е, няма протрито и скъсано.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Ако ти трябва, веднага ти подарявам една шофьорска седалка от Витара. Добра е, няма протрито и скъсано.
                            Иване благодаря.Няма да ми трябва,имам две просто съм снимал само едната.Я кажи до къде стигна със скоростната кутия?Ако не си я монтирал по-добре си смени опорния лагер на първичния вал,едва ли ще е много скъп!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Гадното тракане се оказа от карето на предния кардан.
                              Смяната остава за на пролет.
                              Защо да го сменям, нали каза че не издава никакви шумове?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Защо да го сменям, нали каза че не издава никакви шумове?
                                Да,не издава,обаче колко пъти кутията ще е на земята пред теб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X