Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Днес си направих стойка за двигателя и започвам монтажа.



    Направих и стойка за газовите бутилки за съжаление не ги снимах(утре).

    Коментар


    • #47
      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Такааа я да взема да понапиша нещо,че ще си помислите,че не съм правил нищо.Не е много ,но все е стъпка напред към завършването на проекта ми.С тези отпуски и морета на последък не ми остава много време да работя по джипа,но успях да направя стойката за газовите бутилки.

      Тези бебчета(2х40литра) се събират перфектно на мястото на резервоара
      .
      Но с тях работата по джипа секна,вече почвам да чакам двигателя и продължавам.
      Реших докато чакам да си направя едно ремарке което да поеме по-голямата част от багажа който мислех да напъхам в джипа.Идеята е да има палатка на покрива,
      в задната част мивка с подвижен душ за къпане,котлон и шкаф за посуда.На оста ще сложа резервоар за вода 1000х500х200мм.За целта ще ползвам помпа от парно на Газела(не знам колко ще издържи).В предната част ще има две врати от двете страни на ремаркето за по-лесен достъп,а в най-предната част сандък за акомулатор и други джунджурии.Осветлението +стопове и габарити ще е изцялоЛЕД,дори и шкафовете отстрани ще имат осветление вътре в тях.Като цяло ще е високо 1800мм. дълго3500мм.и в най-широката част 1800мм.

      нещо такова,но със скосена задница

      като това,но вратите се отварят настрани и на тях има две резервни гуми.
      За сега се получава това



      Идеята е да е на същата колесна база като Класика(за целта съм се запасил с гуми и джанти,на заден план)със същото разстояние между гумите,исках да е със същото междуосово,но ремаркето щеше да бъде дълго 2000мм.Твърде малко за това за което мисля да го ползвам.

      Коментар


      • #48
        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Такаааа,стигнах до никъде.Пусто време не можеш да направиш всичко на веднъж,все нестига.Задните врати се наложи да се отварят на страни и една част надолу.

        Сдобихме се и с чекмеджета,отстрани

        вратата ще бъде ограничена под прав ъгъл за да се ползва като плот

        Шкаф за акомулатора и шансовия инструмент


        И стига толкова,другата седмица пак,ако има нещо за показване.

        ПП.Забравих да кажа,че утре ще ходя да помагам да сглабяме двигатела.
        Последно редактирано от djidjo; 05-09-11, 20:41. Причина: Послепис

        Коментар


        • #49
          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          От днес,малко снимки на мотора(много му се кефя).





          Само това е,но повярвайте ми много трудно се чистят 8 бутала.
          Последно редактирано от djidjo; 06-09-11, 22:17. Причина: правопис

          Коментар


          • #50
            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Тази седмица най сетне завърших задницата на ремаркето(майстора на двигатела замина на рали,затова правя ремаркето)

            Капака осигурява лесен достъп до задната част и заключва вратите на ремаркето


            Има място и за две гуми.Много са,но с една стои несиметрично


            Номера ще стои малко високо,по-на ниско няма място

            Вратите лягат на един винкел,да не увиснат с времето

            Коментар


            • #51
              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Да се похваля,че двигатела е почти сглобен.Ще имам ядове с маслената помпа,буталцето което регулира налягането е задрало в корпуса и ще се наложи да търся нов корпус или да прилагам родно творчество(снимки ще кача утре).За сметка на това с ремаркето спънки почти няма(щото сичко зависи от мен)
              Грундирано и готово за боя




              Тази седмица трябва да стане готова и оста,така че в най скоро време ще бъде на колела.

              Коментар


              • #52
                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                В този си вид ми прилича на дунав мост Успех с мотора и ремаркето и действайте по бързо , че годиняса проекта на този автовлак
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #53
                  От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Да кача още малко снимки на ремаркето(с двигатела работата се закучи,помпата се прави на ново,стругаря отпуска не ми се мисли).
                  Затворено почти навсякъде 3мм алумин и попнитове 4.8х9х16



                  Тук отзад ще има шкаф за посуда

                  резервоара за вода

                  място за акомулатора и шансовия инструмент

                  2-ва шкафа отстрани и лесен достъп до всяка точка на ремаркето



                  Сега се чудя,дали да не затворя това пространство?Иначе се очертава да бъде неизползваемо

                  Отгоре ще има палатка и ако го затворя отстрани ще се осигури още едно товарно помещение.А както всеки знае за риба багаж има в изобилие.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    След много мислене и още повече гледане на клипове успях да направя това....



                    Със това работата се замразява за да продължа монтажните работи по джипа.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Да се похваля,двигатела вече е сглобен и утре ще го вземам.Не съм го снимал от суеверие,утре ще го снимам в гаража до джипа.Днес за последно реших да се позанимавам с ремаркето.А именно да си направя по-лесно разпъването на палатката и премахването на щеката за капака на сандъка отпред.
                      Преди капака стоеше така:

                      сега:

                      Платформата и тя с подпори

                      сега


                      За сега от ремаркето толкова,от утре започвам джипа(леко се плаша като знам колко работа има по него).

                      Коментар


                      • #56
                        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        От днес започвам сериозно да се занимавам с джипа.Двигатела вече е при мен,сега вече всичко е в моите ръце.

                        Всичко започва от начало,купето на вън и давай сначала


                        Има някои несъответсвия със заводския мотор,но всичко е премерено и направено с умисъл.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Вече на място

                          Имам молба към колеги с бензинови двигатели!Може ли някой да ми прати снимки на двигатела с агрегатите по него!Човека от когото го взех го беше разглобил и сега нищо не пасва.Цял ден си загубих да ги мисля кое от къде е.Единственото което пасна е стартера.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Eто ти на първо четене в гугъл малко снимки

                            http://www.google.bg/search?q=land+r...w=1280&bih=670
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #59
                              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89ClassiConquerorSideView[1].jpg
Прегледи:1
Размер:258.9 КБ
ID:5315644
                              Един красив автовлак!Твоят проект,ще стане още по-добър.Успех!
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-11-11, 14:57.
                              Трагичното не е смъртта, а животът, който
                              хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                              Чарлз Буковски

                              Коментар


                              • #60
                                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]378897[/ATTACH]
                                Един красив автовлак!Твоят проект,ще стане още по-добър.Успех!
                                Точно от този започна всичко.Голям красавец


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X