Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Хубав е джипа!
    Само на пръв поглед междуосието му е 2,7 - 2,8, окачването е 4 линк, носачите са по метър и т.н.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:574[1].jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5206403

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      Само едно уточнение. В проекта пише, че междуосието му е 120 инча, което е точно 304.8 см. От снимката която си приложил най-добре се вижда убийствения резултат. Гумите са пред броните и катеренето по вертикални препятствия е теоритично възможно. Това лято докато се спусках по около 70-75 градусов склон се оказа, че той свършва със скрита в треволяка естествена вада при хоризонтален терен. Джипа ми спря на място, опрял в стойката на лебедката, задника ми сочеше към небето, а кръвта ми се събра в носа, който в тази ситуация и стойка бе най-ниската точка от тялото ми . Предните гуми застанаха на почти пълен ляв и първото което опитах е да ги изправя и да се оттласна от вадата, но в резултат на това усетих как кормилната щанга подаде. Кашкавалена работа... ще я сменям с по-корава. След това се сетих, че имам задна скорост и за моя изненада машината зацепи. Зацепи, но и задния мост тръгна леко да ме изпреварва. Хода назад обаче стигна за да изправя волана и да прескоча таванирането. Ако бях с малко по изнесен напред мост и по-големи колелца въобще нямаше да се стигне до тази ситуация. Чак 120 инча няма да гоня, но едни 10-15 см ще успея да постигна чрез преместване на моста напред ( 4 инча) и 40 инча търкала (още два инча).
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Веднага си спомням подхвърления преди време от kinex въпрос "как е ESP-то при спускане при наклон и завой". Тогава този въпрос ми прозвуча провокативно нещо като "рано сутрин на бос ляв крак и при пълнолуние". Сега вече разбирам защо и какво ме е питал. Той е имал предвид светкането на ESP при лифтнат Jeep Wrangler JK, което със сигурност се появява при клатене на машината или просто при странични наклони причинени от повишен от лифта центъра на тежестта. Защо при мен не се беше появил и се наложи да се пуля пак ще обясня. Оригиналната стабилизираща щанга (non Rubicon) е проектирана така, че да е "функционална" както на шосето, така и по неравен терен, т.е. нещо по средата. Нито е мека нито твърда. Нито джипа е достатъчно стабилен на асфалта, нито пък моста е достатъчно свободен при артикулациите си по неравен терен. Нещо като всесезонна гума - нито е зимна нито лятна. Пързаляш се във всички сезони. В случай че аз бях останал с оригиналната щанга щях веднага да усетя за какво пита kinex. ESP-то щеше да светка при всяко накланяне, защото са му зададени допустимите накланяния за оригиналното окачване, които пък при нисък център на тежестта са доста по-малки. Трябва да уточня че допустимото накланяне е зададено като функция от скоростта и центробежната сила. Моята стабилизираша щанга обаче е двурежимна. Представлява два коаксилано разположени торсиона, като вътрешната - 15 мм. е точно толкова дебела колкото е тази на Currie, а външната е с чудовищен за подобен детайл размер - около 55 мм. На шосето двете щанги работят в паралел и машината е като пистова бегачка, а при разкопчаването остава само вътрешната, която все едно я няма. Понеже предполагам, че наблюденията на kinex са предимно върху Рубиконската версия на JK си направих труда да погледна колко е дебела разкопчаващата се щанга на Рубикона. Е доста, доста по-тънка е от моята и това обяснява защо Рубикона се накланя в достатъчна степен за да му се осветка чат-пат ESP-то "при спускане по наклон и завиване". При мен щеше да е още по-зле защото моята оригинална щанга е още по-тънка от Рубиконската. Сегашната ми щанга във включено положение е толкова здрава, че си позволих да демонтирам изцяло задната и да тествам. Е ... не я монтирах повече. Сега съм само с предна щанга и нямам никакви проблеми с ESP-то. Нито при спускане, нито при изкачване, само да не забравям да я включвам на асфалта, де
        Правил съм Сахара много преди да правя Рубикон. И двата модела се накланят еднакво. Стабилизиращите щанги също са с еднакъв диаметър и твърдост.
        Когато питах за ESP-то, джипа ти беше със заводска стабилизираща щанга.
        Рубикона на +3" няма проблем със електронната система за стабилност. Има модул за препрограмиране, който обаче не е лекарство за всяка болест защото трябва и много специфична геометрия.
        Щом при +4" с 35-ци и откачена задна стабилизираща щанга, задницата не ти се накланя, значи джипа е перфектен.
        Обикновенно при липса на заден стабилизатор, ако ще отпред вместо амортисьори да има заверен винкел, се получава нещо такова.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Този от клипа според мен няма нито задна, нито предна. Или ако има някаква, вероятно е от тези тънките на Къри. И при мен с разкопачана щанга положението е същото дори може би още по-зловещо се накланям. На тоя от клипа ходовете отпред са в пъти по-малки от отзад. Носачите му 1:3. Пикападжийска му работа... Веднъж ми се наложи да карам с напълно разкопчана щанга по отсечка с много завои, където обикновено се движа с 80-100 км/час. Поради това че разстоянието между рамената на сегашната ми щанга е по-малко от това на оригиналната, биалетките са монтирани с допълнителни втулки към моста и рамената за да стоят вертикално при стъпил на земята джип. Лявата биалетка явно не е била добре затегната и с времето се е отхлабила и в един момент се отви напълно от моста. Нямах никакъв инструмент, само я привързах със св. опашка към рамото и продължих така, но се наложи да карам с 30-35 км/час за да не се обърна по завоите. Е, вярно че в този случай нямах никаква щанга, нито предна нито задна, дори тънката липсваше заради откачената биалетка, но и да я има положението е почти същото. Между другото все още се чудя защо не предлагат такава щанга като двурежимната предна, само че за отзад. Трябва да има причина, но не мога да се сетя. Или са решили, че удебелена предна е достатъчно или има някаква много дълбоко законспирирана причина. Гледах, мерих умувах и мисля че с леки корекции ще мога да наместя отзад една предна двурежимна щанга. За сега се въздържам докато не разбера защо аджеба никой не я предлага. Дори най-простия вариант на дисконектване чрез биалетките липсва на пазара за JK, а за TJ колкото искаш такива.
          Последно редактирано от elbgt; 11-09-10, 10:45.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            Митко Бонев днес ми показа темата, и я разгледах внимателно.
            Браво за положения труд и мерака, с който си сътворил тази машина!

            Имам въпрос относно антените на задната броня: Защо са там? Не смяташ ли, че орязваш драстично диаграмата така монтирани до металното купе?
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              За УКВ, покрива дори пластмасова коруба орязва сигнала сериозно.
              Но ми се струва, че антените са за СВ и са повече за красота

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Антените са напълно функционални. Монтирани са в най-високата метална част на купето, в случая това е горния край на задните калници. Тавана е пластмасов сваляем и със и без него разлика в КСВ и излъчена мощност не се наблюдава. Станцията е Yaesu 857D и е с отделни изходи за HF и VHF/UHF обхватите. Едната антена е късовълнова, а другата VHF/UHF. Късовълновата в момента на снимката е 26-32 MHz. Включена е през антенен тунер Yaesu FC-30 и в обхвата 26-32 MHz КСВ-то е 1.1 - 1.3. Подобно е и КСВ-то на УКВ антената във VHF и UHF диапазоните. Освен тези антени съм изработил и секционна 6.5 метрова късовълнова антена от секции по 50 см. Конструкцията и е 1/4 ламбда без удължителна бобина или по-точно с окъсена бобина. Нея не я използвам в движение, разбира се. Заедно с тунера покрива обхвата 3.5 до 50 MHz.

                През деня можете често да ме чуете на "кривото железо", както и на 10 метровия КВ обхват. Надявам се, че съм разсеял съмненията за дизайнерски подход при избора и монтажа на антените

                едит/

                хмм ... като се позагледах в предишните ми постове, май вярно няма нито една снимка на която ясно да се вижда къде точно са монтирани антените. Само на една от снимките от връх Свещник съвсем бегло личи как е монтирана късовълновата. По същия начин от другата страна е монтирана и УКВ антената



                На останалите снимки изглежда, че са на бронята,а не е така. Утре ще щракна няколко актуални снимки.
                Последно редактирано от elbgt; 02-11-10, 21:54.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Аз също съм на "кривото" през деня, кажи си инициала да те викна. Пък и ако имаш време да пием по бира, при мен редовно се въртят клубове.
                  П.П.
                  Има и кой да види (собственика на "кривото") антените как работят, ако имаш желание?
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    LZ1OFF

                    Иначе с Марио се познаваме от 15 години, а пък и от лудите години ми остана достатъчно апаратура за да знам как работят антените и какво може още да се изцеди от тях. Принципно винаги може още малко. Май все още съм единствения в БГ със собственоръчно изработено 1.6 KW транзисторно стъпало, което използвах в буса ми през далечната 1995 г. Въпросното крайно стъпало все още е живо и здраво и понастоящем се намира в LZ1WDX. Не че го ползва, но важното е че го има
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      LZ1OFF

                      Иначе с Марио се познаваме от 15 години, а пък и от лудите години ми остана достатъчно апаратура за да знам как работят антените и какво може още да се изцеди от тях. Принципно винаги може още малко. Май все още съм единствения в БГ със собственоръчно изработено 1.6 KW транзисторно стъпало, което използвах в буса ми през далечната 1995 г. Въпросното крайно стъпало все още е живо и здраво и понастоящем се намира в LZ1WDX. Не че го ползва, но важното е че го има
                      Е сега остана да кажеш само, че и не употребяваш натурални сокове от хмел. И тотално ще ме разбиеш.
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Утре така или иначе ще извървя дългия път до Дружба-2 по друга задача. Надявам се да свърша бързо и да мога да мина да се запознаем. Иначе позна! Наистина не пия бира Но в никакъв случай не съм въздържател. Наблягам на тежки софри с твърдо гориво и мезета и по много, но никога посред "бел ден" - срамота е
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          Колега невероятна количка сте сглобили.
                          Тази вечер я видях като се прибирах към нас и за малко да падна в един окоп по пътя

                          П.П. Само имам едно предложение ( поне по спомен, че не я загледах много добре,че беше вече тъмно и не вървеше да зяпам такава кола по нощите), не сте ли прекалили малко с фаровете за мъгла по нея ???
                          SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                          +359 0878 888 874
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            Утре така или иначе ще извървя дългия път до Дружба-2 по друга задача. Надявам се да свърша бързо и да мога да мина да се запознаем. Иначе позна! Наистина не пия бира Но в никакъв случай не съм въздържател. Наблягам на тежки софри с твърдо гориво и мезета и по много, но никога посред "бел ден" - срамота е
                            Имаше една реклама: Подушвам, че сме от една порода! Аз съм Софт разходкаджия, и Хард барбекюрист! И аз предпочитам твърдо, ама през деня може по един натурален сок от хмел.
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Лесно ще проверим тази догадка, но за сега по всичко личи, че е вярна

                              Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
                              ... не сте ли прекалили малко с фаровете за мъгла по нея ???
                              Единствените фарове за мъгла са оригиналните 4 инчови дребосъци в предната броня. Останалите 4 броя са дълги. Вършат прекрасна работа за всичката газ по ливадите през тъмните часове. Пък и предстои монтирането на още 7 броя от които два работни странични и още 5 броя Light Force-170 на конзола на покрива. Е тогава май ще съм прекалил и както преди време kinex находчиво определи че ще заприлича на "летище"

                              Джипа ще изглежда подобно на този от долните снимки. В този случай има 2 броя Light Force 170 на булбара и 5 броя от същите на лайт бара на тавана. Плюс още два Light Force 140 на рамката на челното стъкло. И точно както е при мен са пренесени на стоманената броня оригиналните 4 инчове фарове за мъгла. При мен в този момент са двa 224 mm Hella Lunimator на булбара (55 W халоген) и два 170 mm Hella Luminator на рамката на челното стъкло - 50W Xenon.





                              Последно редактирано от elbgt; 03-11-10, 00:45.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                АААААйде бре Илияне давай смело като този да стане само , че да е мат зелен
                                Д-р Марин–Dentist
                                Wrangler:4.0L :))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X