Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят проект Jeep Wrangler JK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

    Ясно ми стана. Просто за марката няма спор, ставаше на въпрос за друга модификация на същата. Извинявам се ако не съм попитал както трябва в предишният ми пост.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

      То и аз за това намеквах. В заводски вид бензиновия вариант е с 19KW повече, но пък с 88 N-m по-малък въртящ момент. В момента с минимум модификации моят е с 3 к.с. повече от бензиновия и 190 N-m повече, но това не е всичко. Може да стигне до 260 к.с. и 570 N-m, но както споменах в предишния пост ще се наложи преработка на охладителната система. Макар че мен лично не ме касае, но все пак трябва да се спомене и разхода. Ами точно двоен в литри е на бензиновия вариант. И няма как да не е. При значително по-ниското КПД на бензиновите спрямо дизеловите двигатели и при 50% повече цилиндри, които освен загуби от триенето на двете бутала в повече изискват и почти двойно повече обороти за достигане на същата мощност. Повече обороти - повече загуби от триене. Имал съм щастието да се тествам на два пъти с 3.8 бензинови версии на Wrangler JK. Резулататът и двата случая беше повече от обиден за тях. Та затова ми се е набила в главата крилатата фраза: Бензинов джип ми звучи като дизелово Ферари. То и пазара е показателен. При еднакви други условия дизела е с поне 15 000 лв по-скъп. Със сигурност щях да си спестя една сериозна сума ако бях купил бензинов вариант, но пък щях наистина да хвана късата клечка.
      Последно редактирано от elbgt; 29-12-11, 00:29.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

        Имам три японеца. но два са от една марка(Тойотки) единият е 3.0 дизел другия е 4.0 бензин, произведени са последната петилетка, разлика във вървенето е драстична, разликата в харча е минимална като цяло та оттам ми идва това за "късата клечка" с JEEP нямам почти никакви взаимоотношения но не мислех че разликата е толкова "объркваща".

        п.п. Третия пък е Нисан Патфиндер 2.5(на жената), само че с колегата като ги взимахме си избра за него 4.0 бензин за там пък изобщо няма и да споменавам.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

          Преполагам, че причината за объркването идва от другаде. Като се поогледам в предлаганите от различните производители модели в последните 10 год. като че ли освен Jeep и Land Rover няма друг производител, който да предлага отделен модел с офроуд предназначение. С известни уговорки можем да включим и G-класата на MB. Уговорките се налагат заради окачването, а правото на G-класата да е в тази група е заради изключителните постижения, въпреки калпавата концепция на окачването. Всички останали производители се ориентираха към паркетните разработки и модели, включително и Toyota. Не че Jeep не предлагат suv-ове бегачки. Grand Cherokee SRT8 си го мери по шосетата и магистралите с Порше-та и Ферари-та, но когато става въпрос за офроуд имат отделен модел и го подържат в гамата си в последните 40 год. Ако пък говорим за афтърмаркет подръжка и разнообразие от идеи и разработки Wrangler е абсолтютния и неоспорим лидер. И за да е справедлива класацията дори би следвало 2-ро и 3-то място да не да се присъждат. От 4-то нататък ще се наредят пак паркетниците на Jeep, а след тях още няколко американеца. За всички останали паркетници на пазара можеш да откриеш най-много някакви пружини и амортесьори и някой друг удължен носач и "кристални стопове", ксенони и тунинговани клаксони, разбира се Ако обаче решиш да правиш нещо сериозно ТНТМ-то не ти мърда и или ще навиваш пружини в Крън с параметри тип "онче-бонче" или ще гънеш ПВЦ тръби за шнорхел или ще обикаляш моргите за да приспособиш нещо. Я пружина от Вартбург, я съединител от Бентли

          Та така... като говорим за "клечки" марката е вярната, модела също, късата база и тя, а за дизеловата и бензиновата версия вече говорихме.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

            На живо Вранглера ти изглежда доста по-добре, просто го виждам всеки ден като минавам покрай него. Впечатлен съм, изхождайки от това какъв е бил преди две години.
            Отивам да хвърля Каптивата в Панчарево. Добре че нямам снимки с нея

            п.п.
            Все пак да кажа, че на Мечката преди една година по ливадите нагоре смачках едно Паджеро с Каптивата................и задкормилното устройство имало значение

            Коментар


            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

              Специално за FJ-я и Такомата та дори и за Тундрата на Тойота има достатъчно афтърмаркет болт-он не по малко от на Вранглера, за да не мааш гащи до Крън или по разни морги ако не искаш да го правиш.

              п.п. От Бентли некои неща излизат доста солено, но пък доста от тях са взаимозаменяеми от Файтона, все пак е WV и е доста по евтино от него но пък малък багажник нема дека да се турят бурканите ела па за колците(тея по-дългите амове) не за домАтито.

              п.п.п. Сори пич че леко ти пооспамих темата, ама след такива оняснения просто не мога да се въздържам.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Специално за FJ-я и Такомата та дори и за Тундрата на Тойота има достатъчно афтърмаркет болт-он не по малко от на Вранглера.
                Не по-малко ?!?! Я дай някое линкче да направим сравнение и нека на това място да можем да видим поне 20 предложения за болт-он окачване, защото за Вранглер са над 40 без да броим отделни компоненти с които ще надхвърлим цифрата 200. Също така дай да видим какви предавателни числа можеш да избираш за FJ, Тундра, Такома или друг модел. При Вранглер примерно са 3.21, 3.73, 4.10, 4.56, 4.88, 5.13, 5.38. Има и още, но не се предлагат масово. Колко са за FJ или за Тундрата? Ако искаш и за врати и брони можем да поспорим. За Вранглер съм изброил над 20 предложения само за предни врати. Метални цели, метални половинки, пластмасови, тръбни модулни та чак и кожени. Предни, задни брони, слайдери и други над 150 предложения. Дай да видим как е при Тойотите. Убеден съм че за всички тойотски модели да събереш предложенията пак няма да са и на половината от тези за Вранглер. Ако не са по-малко и от тези за Чероки. Врати ли са, брони ли, няма значение. За който и да е компонент да се хванем и дума не може да става за сранение, камо ли за "не по-малко".

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                п.п.п. Сори пич че леко ти пооспамих темата, ама след такива оняснения просто не мога да се въздържам.
                Напротив. Добре си е така. Заблудите трябва да падат рано или късно.
                Последно редактирано от elbgt; 29-12-11, 17:47.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                  Хайде и едно последно клипче за жалост с доста по-лошо качество, защото е от бордовата камера. Тия дървета отстрани и претоварват процесорчето здраво и фрейм-рейта е непоносим. Клипа е заснет при пробиване на път до вилата на един приятел. Витарката му дори след като пробихме пътя не успя да стигне до целта. Мястото е същото като на другите два клипа. На места снега беше над метър. За да няма пак коментари като в предишния клип ще обърна внимание на 7-секунда където за сравнение може да се използва една пейка от ляво, а между 30-та и 40-та секунда се вижда снега избутан от предната броня, а тя е на 55 см от плоскостта на колелата. Под колелата пък има още 10-15 см пресован сняг. Първата част е пробиването, а след това обикаляме и пак влизаме в същия път, но вече зад витарката с кайманите.



                  Това са гумите

                  Последно редактирано от elbgt; 29-12-11, 23:02.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                    Паркетнишка радост Странното е че Акурата като че ли върти чат-пат някое от предните колела в обратна посока. Може и да е заблуда от фреймрейта.

                    Последно редактирано от elbgt; 10-02-12, 14:31.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                      Уникален джип!
                      Евала за търпението,познанията и възможностите за реализация на проекта ти!
                      Наистина-гоУем JEEP!!!!
                      Поздравления за резултата!

                      Коментар


                      • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                        Уникална във всяко отношение! Евала за проекта.

                        Коментар


                        • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                          От доста време не съм подържал тази тема, но нищо съществено не се случваше. Като изключим многократното чупене на корони, касети, полуоски, карета и други останалото не бе кой знае колко интересно. Душманска експлоатация и трошене и това е. Обаче нещо от скоро пак ме присърбя и след едномесечно умуване вчера окончателно реших какви мостове ми трябват и ги поръчах. И двата са Dana 60 RockJock III на Currie с ARB locker-и:

                          Задния е стандартен от продуктовата им гама с 4.88 Gear Ratio, ARB локер и 40-шлицови с опция gun drilled полуоски с двойно разпробити фланци за отвори 5х5" и 5х5.5" и Set80 Ford F-450 лагери. :



                          Предния мост обаче ми отне 2 седмици да го изумувам. Проблема беше, че бюджета за тази година не позволява да сменя и двата моста и едновременно с това да мина на 5х5.5" 17" джанти (вече задължително бед лок) и 37"-39" гумища. Заигравката е следната: Минаваш на здрави мостове ама те са с по-големи спирачни дискове и минаваш на джанти 17-ки. То хубаво ама и са с дебели полуоски в тия 5х5" главинки сега няма място за тях и трябва да минеш и на 5х5.5". Значи нови джанти + нови гуми и то не какви да е ами поне 37-39-ки. Няма всяка година да си купуваме гуми,я. А и джанти няма да си купуваме постоянно, та поне да са бед лок. И така има няма за джанти и гуми трябват $5 000. И за мостовете $10 000... е много ми идват нещо наведнъж. Затова го измислих според мен по най-оптималния начин. Ще използвам моите unit bearing с 5х5" отвори за джантите. После когато схоласам за джанти, гуми и спирачни апарати просто ще сменя unit bearing с тези от военната версия Jeep J8 който са същите, но с 5х5.5" шпилки за джантите, a отзад ще преместя шпилките на другите отвори (двойно разпробити са), които са за размер 5х5.5". Ако още сега мина на king pin отпред нямам шанс за 5x5" и затова оставам на ball joint knuckles. Понеже в сегашните ми knuckles не се събират 1480 карета минах на RCV полуоски с 35 шлица вътрешни и 32 шлица външни. Ако външните 32 шлица в даден момент не стигат винаги мога да сменя RCV каретата с 35/35 шлицови и да му мисля тогава за unit bearing-а и евентуално 35 шлицови ръчни хъбове на Warn естествено когато вече съм с 5х5.5", защото 35 шлицовия хъб на Warn не се побира в 5х5" unit bearing - просто физически няма място. В стандартното предложение за подобна концепция Currie монтират inner C's от стокови JK предни Дана 30 или Рубикон Дана 44 мостове, които са пълен ташак и се налага да бъдат усилвани допълнително. Така са и моите в момента. В същото време ти прибират $750 core charge за inner C's. Ако си отрежеш тези от сегашния си Дана30/44 и им ги изпратиш ти връщат парите. Това е според мен велика глупост, но така са си решили. Тъпо е защото Dynatrac произвеждат и продават HD версия на JK inner C's които са наистина достатъчно задрави и за 40" колела и струват $179 парчето. И така аз се разбрах с тях да не ми монтират разни върнати от хората кашкавалени inner C's, а да монтират изпратени от мен ProRock 44 HD inner C's. Любопитно е, че след една седмица писане и говорене по телефона Травис от Currie ми каза: "Абе пич твоя мост е два пъти по-здрав от нашия и е с $400 по-евтин. Харесва ми! Може да го пуснем като стандартно предложение". При Currie: 30 шлицово ARB В моя вариант: 35 шлицово ARB
                          При Currie: 4340 хром-молибден 30 шлицови вътрешни и 32 шлицови външни полуоски с 1350 каренца. В моя вариант: Aircraft steel (два пъти по здрава от 4340) 35 шлицови вътрешни и 32 шлицови външни, но с RCV съчмени карета (по яки дори от 1480 каретата)



                          В цялата тази концепция има още една особеност, която е страхотно попадение. RockJock концепцията използва само диференциали за ниско предавателно число. Ако сте обърнали внимание в спесификацията диференциала е за предавателни числа от 4.56 надолу, а короната и пиньона е 4:88. Абсолютно същото е и при JK Dana44. И там за всички предаателни числа се използва само касетета за 4.10 и по-малко. Страхотното в моя случай е, че ако някога реша да използвам готовите редуктори на AIM, които директно се монтират на моите мостове и ги превръщат в портални няма да се наложи да сменям целия диференциал, а само да мина на 3.21 корон/пиньон, които заедно с редуктурната предавка от 1.5:1 ще съответстват на сегашното положение от 4.88.

                          А ето и откъде започваме този път, ей така за протокола

                          Интересното в тия снимки е, че ясно личи (особено на втората) колко тясно е контактното петно на гумите с асфалтовата настилка. Снимките са правени от мой приятел и са при 80-90 км/час на излизане от тунела "Витиня". Налягането в гумите е като за дълъг път по магистрала и до този момент винаги съм го подържал на 1.9 Бара. Бях избрал тази стойност като наблюдавах как стъпва гумата в спряло положение и си мислех, че е ОК. След тези снимки вече карам с 1.6 Бара и не съм усетил разлика в динамиката или разхода. Нямам идея с колко е нарастнало контактното петно, но се каня да възпроизведа отново тази ситуация и да направя снимки. Естествено това може да се приложи за всеки друг автомобил където не е ясно при този размер гуми и тегло на автомобила какво се случва с гумите в движение. Разбира се важи само за твърда настилка. Извън пътя нещата са лесни и стават "на око"




                          Последно редактирано от Peppy; 08-03-13, 17:05.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                            Илянеее аааааааааааа )) аиде стига : прекаляваш кога сще идваш че и мен ме сърбят ръцете вече ))
                            Д-р Марин–Dentist
                            Wrangler:4.0L :))

                            Коментар


                            • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                              Уникален си!
                              Бъди обаче отговорен и давай инфо по-често!
                              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                              Коментар


                              • От: Моят проект Jeep Wrangler JK

                                Обещавам да съм по-редовен с инфото И сега малко разяснения към предишния ми пост, че май малко неясно съм го написал:

                                На долната картинка са показани три вида Inner C's наричани още end forgings:



                                Първия вляво е класически дизайн за Dana60. Втория е усиления HD ProRock44 вариант на Dynatrac, който аз избрах и изпратих на Currie. Като здравина е еднакъв с този за Dana60. Третия най-вдясно е стоковия вариант, монтиран на Wrangler JK Sahara или Rubicon. Разликата е очевидна и няма нужда от коментар. Ясно и защо при поръчката пожелах аз да им изпратя този детайл, който на мен с шипинга и таксите до тях ми струва $398 вместо да ми монтират стоков кашкавал и да ми приберат за тази "услуга" $750.

                                Вместо пластмасовите Сахаро-Рубиконски шарнири избрах HD варианта на Synergy:




                                Това са въпросните RCV полуоски от стомана два пъти по-здрава от прословутия хром-молибден и с дебелина 38.1 мм на 35 шлица вътрешни и 32 шлица външни:



                                Така изглежда сглобката, но на тази снимка е комплектована със спирачен апарат и диск от военната версия на Wrangler JK - Jeep J8:



                                На този етап аз ще остана с цивилния вариант на спирачния апарат. На долната снимка са двата за сравнение, като отляво е моя смешко, който ще изтърпя още малко, но с 38" колела няма да го бива за нищо.:



                                Също така цивилната версия (моя модел) е с 310 мм спирачни дискове, а военната с 338 мм спирачни дискове.
                                Ако дай Боже до напролет ми артисат едни $5 000 за 17х9 5х5.5" бедлок джанти и 38" гуми ще ми се наложи да преместя отзад шпилките на отворите за 5х5.5" и отпред да сменя следните детайли:

                                Главини от военната версия с отвори 5х5.5"



                                Плюс споменатите по-горе спирачни апарати и дискове от военната версия J8. Всички необходими чаркалъци за военния вариант J8 са на склад в Dynatrac.

                                Между другото въпросните inner C's от Dynatrac пристигнаха при Currie и от тези документи разбрах, че двата тежат 14.5 кг. Май ще се конкурирам със Самураите по возия



                                Последно редактирано от elbgt; 16-10-12, 21:48.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X