Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 2.7crd с няколко проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 2.7crd с няколко проблема

    Здравейте , днес си купих джипа и има един много дразнещ проблем - от директна на ляв завой или в дупка направо си отива на 4та т.е. мести си се свободно без никакво усилие между D и 4 . Как да разреша този проблем . Като цяло съм доста доволен за сега , но това ме вбесява . Може ли някой да помогне .

  • #2
    В картера на скоростите има една пластина дето това и е работата,да позиционира лоста. Или е счупена или болтчето дето я държи се е отвило.

    Коментар


    • #3
      А , това ме подсеща , щеката в ляво е за нивото на маслото в кутията нали ? Щото ми стои само черната капачка , самата щека я няма . Иначе ще погледна тая пластина при смяната на маслото . Мислех си , че е нещо по конзолата на лоста . А и забравих най-важното ... какво да ползвам за диагностика ?

      Коментар


      • #4
        Ами на този модел кутии няма щеки,само тапа. Щека се продава отделно или там където сменят маслото трябва да имат и сервизна щека. А тръбата и тапата на нея се намира .......от дясно На тази гума дето е близо до тапата как и казваш?

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Дясно, ляво ... "Едни му викат така, други му викат такааа"

      • #5
        Добре дясна е съгласен съм

        Коментар


        • #6
          Понеже писах , че проблемите са много , а всъщност е моята некомпетентност, как се настройват тези седалки и огледала така , че да останат запаметени на конкретните позиции ? Аз го пробвах така . Нагласям седалката и огледалата , натискам СЕТ и бутона започва да мига , след това натискам 1 , излизам и заключвам колата , но при отключване седалката пак си тръгва към друга позиция и огледалата също .

          Коментар


          • #7
            Айде сега малко по сериозен въпрос . Сълзи ми от раздатката , по скоро от там падат капките , може и да се стича от някъде . Попрочетох темите и пише , че може да е семеринг на кардана , но карданите са ми идеарно сухи . За да съм сигурен утре ще прикача снимки да си кажете мнението . Има ли по принцип какво друго да сълзи от там ? Днеска като за първи път я напънах на дълго и сега е започнало да сълзи . Беше идеално сухо от долу като я гледах,купувах , а и вчера цял ден съм я заничал .

            Коментар


            • #8
              Топни бяла салфетка в капещото и виж какъв цвят е.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #9
                Прозрачно като тъмно олио . Няма плътност и не е черно черно . Сложих картон от долу преди 1 час . Няма и 1 капка капнало , но самата раздатка е омаслена и има капка на нея , която като я взема е доста блажна .

                Коментар


                • #10
                  Това е утешително. Правилно си се ориентирал към семеринг на раздатката.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #11
                    Ама карданите са чисти на 100% . Утре ще снимам . До сега 2-3 часа вече имам 1 капка на кашона .

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                      Ама карданите са чисти на 100% . Утре ще снимам . До сега 2-3 часа вече имам 1 капка на кашона .
                      Там освен семерингите на карданите има и семеринг към скоростите . А и самите капаци на раздатката се затварят със силикон.Доста места има от където да тече.

                      Коментар


                      • #13
                        Колега, течовете на масла по джипката се оправят най-лесно по следната схема: майстор - поръчка на семеринги - майстор.
                        ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                        д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                        Коментар


                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар
                          ... или само майстор, и ако наистина е такъв, би трябвало да знае какво да смени и как да го намери.

                      • #14
                        Значи карданите са идеално сухи . Май сълзи от един от болтовете на капака на раздатката . Имам един маркуч сцепен от скобата та и антифриз капе , намира се над предния диф . Как ще бъркам там не знам . Маншона на задния кардан има дупчица и стабилно е хвърлял . И няколко капки жълта течност , някакви идеи от къде пък е това ? Нямам загуба на спирачна или хидравлична течност . Ама най-много преобладава жълтата течност . Иначе поне масло няма никъде . Абе общо взето от всяка течност по малко

                        Коментар


                        • #15
                          Щом тече, значи има. Това е добре.
                          Сортирай течовете по приоритет, и вероятно някои може да не ги бориш.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X