Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Grand Cherokee 4,0. Вчера вечерта с лампа и бира в ръка се захванах и смених вертикалната щанга от долния линк. Зора беше с ваденето на шарнирния болт в горния край, но с помощта на газова горелка, чук и ...майката, всичко заспа. Резултат: преди подмяната - леко странично люлеене в завой и чукане на щангата в пружината (ябълката на ш. болт беше нацяло извадена от леглото на щангата); след подмяната - джипа направо заспа, сега е като залепен за пътя.
    Следващия ремонт ще е подмяна на маншона на полуоската.

    http://jeep-grand-cheroke.5go.ru/html/14_0_2.htm
    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
    0898 641162

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от papazov2006 Преглед на мнение
      здравейте имам проблем, загубих си половината шаиба на компресора на климатика .Някои може ли да помогне ,от каде да си намеря? Благодаря предварително
      От магазина (цял компресор) или специализиран сервиз.
      На шайбата седи и електромагнитния съединител и за сам човек работата по монтаж, демонтаж, ремонт и пълнене няма да ти се върже финансово
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Днес смених маслото в скоростната кутия и раздатката. От кутията източихме 3,5-4 литра, а доляхме 5. Раздатката пое 1,3 литра. И на двете места сипах мопар атф+4 (от БС туба 4 литра 60 лв).
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Търся шайба за компресора на климатик, някой може ли да помогне? Мотора е 3.1, австрийския, 2001г.

          Забележка от Модератор: Моля, пишете на кирилица, други публикации на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Регулирах си вратите, че отгоре зееха и като вали ми мокрише ръката... Уплътненията на вратите са същите като на Форд транзит 95-та. Сега остава и да им намеря цената и да ги сменя...

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              това е маслената магистрала дето сменихме вчера , при демонтажа съвсем се счупи:

              бяха и запоявали цепката с калай намира се нейде около главите на VMа... би трябвало в изправен вид да седи така :

              мисля да опитам да я възстановя, така от спортна злоба, със сребърен припой и бандаж около счупеното с друга малко по дебела тръбичка...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от papazov2006 Преглед на мнение
                здравейте имам проблем, загубих си половината шаиба на компресора на климатика .Някои може ли да помогне ,от каде да си намеря? Благодаря предварително
                Миналата година изгубих съединителя на компресора (така поне го нарекоха) - в движение, без даже да разбера. Моя майстор тамън беше сменил един "здал багажа" компресор с нов, а той вървеше заедно с липсващата ми част
                Ако става въпрос за тази част виж из сервизите на климатици може да им "останала" и на тях.



                пп. днес- сменен тампон на АСК на Гранд 3.1тд - цена 380 лв. (е*аси и танпона...толкоз пари )
                Последно редактирано от ivdibi; 08-04-09, 19:43.
                Grand Cherokee WJ 3.1

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  [QUOTE=ivdibi;706129]Миналата година изгубих съединителя на компресора (така поне го нарекоха) - в движение, без даже да разбера. Моя майстор тамън беше сменил един "здал багажа" компресор с нов, а той вървеше заедно с липсващата ми част
                  Ако става въпрос за тази част виж из сервизите на климатици може да им "останала" и на тях.



                  понеже несъм от София би ли ме насочил към някои сервизи за климатици кадето поправиат предимно джипове, там по може да има нещо такова

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    [QUOTE=papazov2006;706478]
                    Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
                    Миналата година изгубих съединителя на компресора (така поне го нарекоха) - в движение, без даже да разбера. Моя майстор тамън беше сменил един "здал багажа" компресор с нов, а той вървеше заедно с липсващата ми част
                    Ако става въпрос за тази част виж из сервизите на климатици може да им "останала" и на тях.



                    понеже несъм от София би ли ме насочил към някои сервизи за климатици кадето поправиат предимно джипове, там по може да има нещо такова

                    Мога да те изпратя в сервиз, където поправят предиимно климатици, ама има ли смисъл, като не се знае откъде си.... В сума ти постове ще напишеш откъде не си, ама няма да напишеш веднъж в профила откъде
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      от Велико Търново ,ама пътувам често до София и Пловдив, в средата на БГ. съм накъдето и да тръгна все ми е едно

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        днеска си оправих ел стаклата на предните врати ел машинките бяха отказали оказа се че буксите са се окислили почистих ги и сега работят остава да си напълня фрион за климатика обаче вече не пълнили стария модел р12 а за новия модел било доста скъпо че незнам дали ще намеря някои дето да зарежда всеоще от стария модел

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от dgerito Преглед на мнение
                          .....остава да си напълня фреон .....
                          В София има, сигурно има и във Варна, но... като позастареят гумените уплътнения в тръбопроводите и започат да изпускат и почваш да зареждаш два пъти на сезон питай във варненските сервизи, въпреки че може на стенд и да не изпуска, някой да ти смени профилактично всички уплътнения и тогава да пълни ( и да не ти обясняват че уплътненията са на конус и няма да изпусне, понеже не винаги са така), а ако цената е голяма да сменя филтър дехидратора и маслото в компресора и направо да минаваш на другия фреон....това от тъжен опит
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            В София има, сигурно има и във Варна, но... като позастареят гумените уплътнения в тръбопроводите и започат да изпускат и почваш да зареждаш два пъти на сезон питай във варненските сервизи, въпреки че може на стенд и да не изпуска, някой да ти смени профилактично всички уплътнения и тогава да пълни ( и да не ти обясняват че уплътненията са на конус и няма да изпусне, понеже не винаги са така), а ако цената е голяма да сменя филтър дехидратора и маслото в компресора и направо да минаваш на другия фреон....това от тъжен опит
                            благодаря ти колега за сега съм питал само един маистор и тои така ми обесни явно нямам голям избор ако искам да имам климатик

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              наи много се радвам че поне мога да си отварям стъклата

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от dgerito Преглед на мнение
                                наи много се радвам че поне мога да си отварям стъклата
                                Колега, горе на ул. Мир, преди хлебозавода отляво има табела Аполон. Иди ги питай. Аз при тях си правих климатика, останах доволен от тогава не е спирал да работи. Звънни им на този телефон 302 150.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X