Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5VM - за/против

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

    С 140км/ч съм го пробвал,инцидентно за 15мин.Иначе е абсолютно противопоказно да се кара такъв дизел с такива километри.Не че няма да ги вдигне,ама Андро е прав,най вероятно ще е веднъж.Дизеловите джипове не са за тая работа,предавките са им по-бавни и не стават да се надбягваш по магистралата,които си купува дизел трябва да е наясно,а не после да казва,,ебати калпавия двигател,,.

    Коментар


    • #47
      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

      Аз много не ги познавам италянските коли, но тая нова глава на тоя ВМ, удивително ми напомня на няколкото италяски ДВГ, с които съм имал работа.
      Та съм си мислил, че тоя джип ми прилича на кръстоска между Крайслер, ВМ и Фиат

      Коментар


      • #48
        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

        Ми баш така си е Андро. В интерес на истината от стария VМ-ец както го наричат Алфа-Мотор (познай що) при леките коли са доволни, обаче явно джипа му иде малко по-натоварващ. Изобщо историята е малко нагласена с него, ама това са имали Крайслер като е трябвало да излязат на европейския пазар. Поразровили се и като видели че единственото което става е отроче на дъщерната фирма на Детройт Мотърс от Италия се напънали и го наврели под капака... Ма тва нас не ни касае, к`вот има т`ва се кара.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #49
          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

          Когато VM започва да се вгражда в Чероки и Гранд Чероки, VM няма нищо общо с Краислер и Детройс Моторс.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #50
            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

            1995 година е купена от Детройт Дизел компанията.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

              Виждам, че имаш гугал.
              Всъщност Даимлер- Крайслер купува проценти от ДМ през 2000 година, а ДМ купуват акции на ВМ през 1995г.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #52
                От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                Остава и да направиш очевидната връзка Детройт Дизел Корпорейшън , Фрeитлайнър и прочие компании под крилото на фирмата-майка Крайслер.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #53
                  От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                  Връзката е само една - след като започват да монтират недоразомението от Италия, иначе идеален за ел. генератор, Даймлер решават да купят нискотехнологичната компания, поради икономически причини - като си е тяхна няма да плащат права и ала-бала. Няколко години след това се отървават от нея, тъй като вече не им е нужна.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                    Спор за първичността на кокошката и яйцето.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                      А темата беше....Както винаги, за съжаление!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                        Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
                        С 140км/ч съм го пробвал,инцидентно за 15мин.Иначе е абсолютно противопоказно да се кара такъв дизел с такива километри.
                        Не такъв дозел, а тоя конкретно. От 7 години карам предкамерен дизел, със същата помпа и дюзи, най-редовно със 140, при това не за 15 минути, а часове и стотици километри, без прекъсване. При тия километри оборотите му са около 3300-3400, при лек баир за да ги поддържа газта е до ламарината, и нито мята глава, нито му излизат прътите, нито някой друг показател е мръднал значимо. Конкретния мотор просто е говно. 3.1 версията му поне има прилични мощност и въртящ момент, та да си струва човек да си сложи главата в торбата. 2.5 хем има скромни параметри, хем работи като трактор, хем прави горепосочените проблеми.

                        Относно марката - не се сещам за марка, дето да няма поне един мотор, с който меко казано да не се гордее, така че нищо ново под слънцето. Тъпото е че понякога ако си фен на конкретната марка избора е ограничен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                          Силни думи от човек,който не е карал такъв мотор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                            Аз съм карал такъв мотор. 5 цилиндъра-2.5 литра, монтиран заводски на ТЛК-73. Пълен боклук. Там разпред. вал е на една дебела шпилка, за която се хваща и капака на клапаните. Та на тоя туч също му падаха прътите, въпреки, че конструкцията не е с 2 шпилки, а с една шпилка и една вдълбана опора протиш превъртане. Да ама опората разбива леглото, охлабва се шпилката и от там и капака на клапаните. На 3 глави правихме стоманени легла за опора на тъпия чоп И ми писна. Газ докато умря, здравите глави отидоха при мазохизо-оптимистите. И айде 4,2. Странно, не му паднаха прътите.

                            https://www.google.bg/search?q=vm+mo...1wGbblMj86M%3A
                            Последно редактирано от targa; 03-01-16, 09:41.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                              значи аз съм най големия късметлия досега с този двигател.За 6 години и повече от 200 000 км нищо не се случи .Поне пиша от първолице единственно число.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                                Параметрите хич не са му скромни,еднакви са с прехваления 4.0 бензин.Но като го карам имам усещането,че тая скоростна кутия не е за тоя двигател,в смисъл не добре изчислени предавки,от там и приказките,че двигателя бил муден и невървежен.Опитали са се да го направят еднакво добър и за магистрала и за черен път,а това няма как да стане. На повечето съфорумци джиповете са около тия конски сили и около тая кубатура.(Ланд Ровър,Тойота,Нисан)Като качество на изработка няма какво да го сравнявате с японците,те са най-добрите,в изчислението на предавките също.Имам преки наблюдения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X