Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

    Едни голеееееми джанти с ЕТ<35 биха намалили люлянето.
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    NC 750

    Коментар


    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

      Вчера по време на донастройките на АГУ-то отново успях без голям зор да запаля спирачките и съответно да остана без такива . Явно машината си е тежка и спирачките макар и обслужени са неадекватни за нея.

      Искам да попитам някой тук да ли е правил ьпгрейд към нещо по масивно за ZJ? Визирам по големи апарати и дискове не стокови конфигурации. От всичко прочетено в интернет стигнах до извода, че може би най безполезнено от към финикийци е преминаването на преден сетъп от следващото поколение WJ . Като бонус от тази модификация има подобрено рулево управление и усещане . Ще пусна тема , за нужните частите пък да видим

      В общи линии е нужно следното:

      99-04 WJ knuckles
      99-04 WJ calipers
      99-04 WJ ball joints
      99-04 WJ brake pads
      99-04 WJ rotors
      91 XJ hub bearings
      Jeep ZJ 5.9

      Коментар


      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

        Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
        ... че може би най безполезнено...
        Готина "амбивалентна" дума. БезПолезно или безБолезнено ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

          хах Да смисъла е уж ясен .
          Jeep ZJ 5.9

          Коментар


          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

            Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
            Искам да попитам някой тук да ли .....
            Звънни ми.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

              НЕ знам защо се оплакват всички от спирачките на джиповете, но на моят WJ от подписа спирачките са свръх добри и адекватни спрямо колата, теглото и и двигателя.
              Дисковете са нови, без никакъв ръб, оригинални с щампа крайслер, накладките и те са в същото състояние. На дъртия XJ също му се оправиха спирачките, след смяна на накладки разбира се
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                НЕ знам защо се оплакват всички от спирачките на джиповете, но на моят WJ от подписа спирачките са свръх добри и адекватни спрямо колата, теглото и и двигателя.
                Дисковете са нови, без никакъв ръб, оригинални с щампа крайслер, накладките и те са в същото състояние. На дъртия XJ също му се оправиха спирачките, след смяна на накладки разбира се
                Е при моя ZJ при всичко сменено са напълно НЕАДЕКВАТНИ по същите параметри които споменаваш ти . Да не забравяме и стила на шофиране все пак, не съм си взел 5.9 бензин да го карам като Тико Аз .
                Jeep ZJ 5.9

                Коментар


                • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                  За да минеш на нещо по-добро, трябва да изхвърлиш 15 цоловите джанти и да минеш на нещо по-голямо, за да има място за "по-доброто" - 17-ки! Тази операция обаче е свързана с други фифели по окачване, рязане (много малки сводовете на калниците) и промяна на предавателните числа на диференциалите и т.н. Другия вариант е тунингована спирачна система за 15-ките (многобутални спирачни апарати, вентилирани дискове и т.н.) което също си е цифра. Като начало си ревизирай качествено настоящите спирачки, като започнеш със смяна на дисковете, рециклиране на спирачните апарати (буталата им са от бакелит и с остаряването на този материал имат навика да започват да блокират) и качествени накладки - аз постъпих по този начин и единствения проблем който имам е, че предните ми джанти са перманентно почернели от работата на спирачната система - просто кове. Та така...

                  Коментар


                  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                    Браво, първото мнение по същество

                    Оригинално съм си на 16" и има вариянти до 310+мм без да има нужда от смяна на цолажа нагоре. Напълно съм съгласен, че място за големи апарати и коректно завиване без мангоджери намеса е малко възможно. А оригинални китове за 2-3+к$ някакси не ме привличат . За това и искам да ползвам оригинални спирачки, но по големи. Всичко ми е ново и работи много добре, кове страшно както казваш, но при поредни спирания започва прогресивно да загрява докато не стигне синкаво лилав оттенък и не започне сериозне да мерише на феродо = вече няма спирачки . По висок клас накладки ще решат проблема за още малко време до опичане, но няма да го елиминират. А и като цена един комплект добри накладки би стъпил на почти 1/3 от ъпгрейд на това което съм набелязал и не виждам смисъл да "пробвам" . Също апаратите на ZJ са най уникалните ***** които съм срещал като дизайн, на WJ двубуталните Akebonota са вече съвсем друга бира .

                    Ето да се визуализира по-добре:

                    ZJ преден апарат:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqFHJCcE63YFGUHKBO5+3-kUVw~~60_35.JPG
Прегледи:1
Размер:11.9 КБ
ID:5621520
                    WJ Акебоно преден апарат:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1038.JPG
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5621521
                    Jeep ZJ 5.9

                    Коментар


                    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                      Така, като те чета ми стана интересно как караш..?! Гледам си от София, та ще ми е интересно да ме повозиш...

                      П.П. - Мислех, че и 5,9 е на 15-ки, но това не променя написаното от мен! Варианта който си избрал не е лош но си мисля, че пак няма да си доволен защото.... - прочети първия ред.

                      Коментар


                      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                        Аз как си реших проблема. Сложих си нарязани и надупчени дискове от mtec високотемпературни накладки, нова спирачна течност зелена нехигроскопична и високотемпературна и настройка на задния кантар, твърди амортисьори пълна ревизия на спирачните апарати и стана като лека кола.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Така, като те чета ми стана интересно как караш..?! Гледам си от София, та ще ми е интересно да ме повозиш...

                          П.П. - Мислех, че и 5,9 е на 15-ки, но това не променя написаното от мен! Варианта който си избрал не е лош но си мисля, че пак няма да си доволен защото.... - прочети първия ред.
                          То като тръгне една приказка, ти обяснявай после, че нямаш сестра (а са 2-ве)

                          Шофирам си напълно културно, даже ме оприличават като прекалено спокоен шофйор (пенсионер ) . Но има моменти си го настъпвам и след като първия път без да очаквам изгубих спирачки, си викам сега кротко няма се силиш и всичко си беше песен. Докато онзи ден не се получи за втори път (тук вече карах като идиот , все пак трябваше да има различни режими за коректно настройване на газта), и вече започнах да се притеснявам като знам ресурса колко е малък. Като човек които иска да е 101% сигурен в това което кара, не ми дава мира да знам , че в даден момент нещо няма да е както го очаквам .

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Аз как си реших проблема. Сложих си нарязани и надупчени дискове от mtec високотемпературни накладки, нова спирачна течност зелена нехигроскопична и високотемпературна и настройка на задния кантар, твърди амортисьори пълна ревизия на спирачните апарати и стана като лека кола.
                          При теб е сработило и си доволен . При моя скромен опит размера винаги е имал значение, като си е кекаво колкото и да го пудриш пак си е кекаво просто е напудрено

                          Както е казал Мечо пух: - Колкото повече толкова повече

                          PS. Ето последния ми проект с БМВ относно спирачки и тн: http://www.e30tech.com/forum/showthr...56#post1362156
                          Последно редактирано от бубата; 07-11-14, 08:35. Причина: допълване
                          Jeep ZJ 5.9

                          Коментар


                          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                            Абе аз знам как да ги направя ама и без това повече от 140 не мога да вдигна и не виждам смисъл да набивам пари. Така спира в пъти по-добре от стокова джипка като моята.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                              Бубата, щом те сърбят нЕкои теломеста, действай смело и безотговорно! И джипката и парите са си твои. Освен това още не се е родил човека, който да ми каже колко средства и усилия трябва да вложа за опазване живота на моето семейство а и на околните. Както е казано - автомобилът е средство за придвижване, но може да е и средство за убиване.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                                За момента ще карам по спокойно, набавянето на нужни части за новите спирачки ще отнеме време .

                                На дневен ред си е окачване/лифт и гуми. Опитах да мина напряко до нивата и се оказа, че оффроуд левъла си ми е още -1 . И на видео всичко изглежда видимо по лесно/нестрашно хаха

                                Освен всичко шофиране с една ръка и снимане с друга не е приемливо, ще се търси някакъв онборд вариянт.
                                Jeep ZJ 5.9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X