Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    На по завързаните места ползвах помощник. Иначе това е по пътя за един от по скатаните плажове край Варна

    Коментар


    • #77
      От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Да вземете да си оправите пътищата начи, аз как да доида на плаж във Варна с моята "госпожица"? по тоя чукар няма да я вкарам
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #78
        От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        То тея пътища като ги гледам са повече проблем за шофьора, отколкото за колата, като са сухи де!Преди с опелчето съм минавал къде ли не, ама при първите капки дъжд правиш бързо ресто на баира,щото си оставаш там където си, докато отново изсъхне!Налагало ми се е да слагам вериги посред лято, и то за 50 метра
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • #79
          От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
          Да вземете да си оправите пътищата начи, аз как да доида на плаж във Варна с моята "госпожица"? по тоя чукар няма да я вкарам
          Слави ,абе много я глезиш тая твойта "госпожица"! Дай и малко повече тормоз ,че като се улежи ,ще ти се качи на главата!
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #80
            От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Глезлата ми тя имала е късмет черен път през плет не е видяла, наи много калдъръма на Копривщица и тва е
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #81
              От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              Аз пък да се оплача:
              От известно време почна да ми става мек съединителя и да зацепва много ниско, на милиметри от пода. Първо реших, че си въобразявам, приятелката каза, че не е забелязала такова нещо...
              После една сутрин отказа да включи която и да е скорост, и с много помпане успя явно да вдигне налягане и я закарах на майстор.
              Бях убеден, че някоя от помпичките е сдала багажа и вкарва въздух в системата...
              И се е оказа, че не едната е двете помпи заминали... и голямата изненада - и съединител...
              А до 10ти трябва да направя преглед, да си сключа новите гражданска, каско, а и съм със зимни гуми още...
              Айде сега някой да се похвали с нещо, да вземе да ни зарадва и да неутрализира моето мрънкане

              Коментар


              • #82
                От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Да брееее, две помпи и съединител заедно, заиш кога. Ти сигурен ли си в мастора че не иска да ти смени половината кола и да си вдигне третия етаж на вилата ??? още повече пък съединителя, признъците му въобще не са такива. Моята диагноза е горна помпа е така без да гледам. И тои как въобще разбра че и съединителя е пътник ?
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #83
                  От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  Колега и при мен на второто ми ЦР-В се получи същия проблем. Мек съединител и нема, нема и нейска да включи на никоя скорост. Смених течността (помията) в системата и всичко си дойде на място. Пробвай и ти. Преди да сменя съединителя на първото ми ЦР-В педала беше доста твърд и делеше ниско, за това и аз предполагам,че може и да не си за съединител още .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    И аз тея дни си мисля да сменя течноста на съединителя че е бая мизерна, и или ша текне некоя помпа след смяната или ша ме кара още сума време и новата ми помпа ще хваща прах в къщи
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Слави ,прочети си правило №1 което, си си написал, или ако искаш №3 !
                      Между другото и аз се загледах тези дни в спирачната течност и тази на спирачките е добра,чиста и бистра като сълза, ама тази на съединителя нещо не ми харесва, много тъмна нещо направо почти черна!?!
                      Иначе съединителя /сменяван е преди 15х.км.-така ми казаха като я купих и му вярвам на човека/ за сега няма ядове, но ме дразни един шум ,като минавам от първа на втора скорост , с минимална газ и плавно отпускане на педала на съединителя, се получава едно леко къркорене докато зацепва!?! Това се случва само тогава и то, като кара обикновено жената, при мен много рядко се получава!?!
                      Някакви идеи???
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #86
                        От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Помпите си текат, с очите си ги видях. Течността е сменена, а съединителя съдейки по сервизната книжка е на 170 хиляди километра :Д
                        Мисля, че си му е време.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Така по сме съгласни с тебе Емич и моите течности са така, на спирачките бистра на съединителя почти черна, ще я сменя щото много рядко по някога имам чувство че като го отпусна не се отпуска до краи и като го дръпна с крак от долу и се оправя, друг път пак много рядко ми се струва че много ниско долу отлепя. Може и помпата да е пътник з атва съм си купил нова и я нося с мен но ще почна от течноста А тва за съединителя ти си мисля че е от притискателния му лагер.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #88
                            От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            При мен като дръпна маншончето на долната помпа ми е леко омазнено буталцето обаче течността не е помръднала като ниво откакто съм взел колата вече 25 000км. Предполагам, че съединителя е оригинален ако съдя по сервизната книжка и аз, на 185000км. е колата ама скърца при натискане и от време на време му правя спа терапия с WD40 през отвора.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Да се похваля - след като преди това се оплаках
                              (ааа, докато открия, че имаме подфорум "общи приказки" се блещих ли блещих къде отиде тая тема :ДДД)
                              Днес си купих нови гуми. General Tire Grabber AT. 205 75 r15.
                              Снимка
                              Първи впечатления - събира се на косъм. От едната ми страна задната броня е леко увиснала (колчетаааа) и като кача тази гума на бордюр калобранът почти опира в гумата. Ако си оправя щипките държащи бронята ще е ок.
                              Но всяка една по-голяма гума е абсурд да се събере без да опира, особено ако се натовари колата.
                              Предишната шарка ме кефеше много повече, но като няма - няма. Ще видим тия дни как се справя в малко по-офроуд условия.
                              За градско - доста по-шумна е от зимните ми гуми, като вдигна над 60 се чува отчетливо "вю-вю-вю-вю", но мен не ме дразни, напротив кефи си ме :ДДД
                              Свирят доста при рязко тръгване и потегляне, но според мен си имат сцепление. Една идея по-хлъзгащисе са от зимните ми (Hankook Icept RS)
                              И сега плюсовете - в завой са учудващо стабилни, никъде не усетих да поддават - естествено с разумни скорости.
                              И най якото е, че поемат неравностите толкова мазно и леко, че първоначално не повярвах. Но е нормално - по-високи са, освен това имат един пръст каучук за грайфер...
                              Освен това супер яко изглежда колата с тия гуми, много се радвам (:
                              Чакам с нетърпение уикенда, да си намеря някоя кал, да видим как и колко ще се замаже тая измислена шарка, или ще ме изненада приятно.
                              За финал един въпрос. Тая височина 75 - външния размер на гумата ли е - до най-високата точка където свършва грайфера? Щото като си сложих новите гуми до старите, разликата не беше 2 санта, а поне 5.
                              Та се зачудих - в сметката за гумата влиза ли самия грайфер, или не...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Значи : 205 е широчина на гумата /стъпката/, 75 е височина на гумата от борда до горе и е 75% от широчината ,15 е вътрешния размер /диаметъра/ на гумата!
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X