Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Свалих изпарителя за профилактика, понеже купих колата с газовото и нямах представа колко км. е минала на газ. Оказа се, че мембраните са в много добро състояние. Единствената подмяна която се наложи беше на филтърчето на газовия клапан. Равносметката - 3лв. за филтърчето и час свободно време.
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
      Вчера смених и моите тампони, но и старите и новите не можаха да се затворят напълно, остана около 0,3см. Не вярвам в два различни магазина и различни марки да са ми давали все за втора генерация. Спазил съм и посоката и на тампона и на скобата стрелката да е в посока на движение. Със старите така минах 15000км. и нямах проблеми.
      И моите сега останаха леко разтворени, но предните бяха съвсем разтворени и като ги свалих проверих по номера на тях и се оказаха за втора генерация, те и външно имат малки разлики във формата.
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Колеги, да се похваля и аз малко Ремонти не ми се е налагало да правя досега, надявам се и да не се налага скоро, затова реших малко да поглезя джипката и да и турна едни лупи с ксенон и ейнджъл айс, както се вика и ето го резултата:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2nr990.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5505354
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15s3cs1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5505355
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b8ux6o.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5505356

        Само да добавя, че на живо изглежда доста по-добре, отколкото може да се предположи по снимките Ринговете са с лед светлини и се виждат много добре и при ярко слънце. С две думи: много съм доволен!
        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Супер се е получило, честито !
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Да, наистина е станало добре.
            Обаче имам питане: други фарове ли си сложил,защото при мен,фаровете са с две отделни светлини , за късите и дългите, а при теб виждам само 1-общ рефлектор?
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Като гледам ти си след фейслифта, т.е. след 2004 г., моята е 2003г. и по начало си е с един рефлектор и крушки Н4 за къси и дълги. При теб заводски си е с два рефлектора, т.е фаровете ни са различни. Малко предистория: бях решил да си купувам цели фарове с лупи от eBay.coм, но след като попитах продавача се оказа, че няма да станат за моята. Имали разлика в захващането на фаровете между европейските и американските модели. Стори ми се странно, мислех че се различават само по двигателя, но така или иначе реших да не рискувам. А за лупите знаех преди това /има цяла тема в червения форум/, но си мислех че е голяма занимавка и не може да стане толкова добре, колкото при заводските фарове. Обаче всичко стана перфектно и надали някой не запознат може да предположи, че лупите са слагани допълнително. Ако някой го интересува нещо ще му отговоря, но чак утре вечер, че заминавам извън града
              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Все забравям за фейстлифта, мойта е средата на 2006г.,та грешката е вярна.

                Иначе, понеже след 10 дни ме чака пътуване, днес отидох в сервиз Юбико и смених:
                -маслото на двигателя- 6 литра х 34.00 лв.= 204.00 лв.
                -съответно и масления филтър- 1 бр. х 24.00 лв.
                -въздушен филтър- 1 бр. х 30.00 лв. /миналия път същия беше 25.00 лв./- а бях си купил предварително за 18.00 лв., ама забравих да го сменя -,нищо остава за по-нататък.
                -малко натегнаха ръчната спирачка по мое искане, че ловеше чак на 7-8 зъб.
                -прегледаха светлините и накладките /това си го правят по-принцип задължително и безплатно/,а по мое искане, прегледахме цялото окачване и ходовата част доста обстойно-и всичко беше наред.
                -за труд 12.00 лв.

                -ТОТАЛ 270.00 лв.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Сложих си термометърче за външна и вътрешна температура в комбинация с волтметър/ не много верен/ и хронометър, който ще ми трябва като си правя засечки на ускорение от 0-100км/ч. Ето как се получи като го монтирах под CD-плеъра. Захранване от запалката, а сондата за външната температура прекарах през страничното огледало и залепих от долната му страна да не я пече. В действителност свети малко по-слабо.
                  Снимките са кофти, не остана време за по-добри.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Чудех се какво да правя по HONDA-та, ... и най-накрая реших да и направя една разходка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3702.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5511203

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3704.jpg
Прегледи:1
Размер:154.6 КБ
ID:5511204

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3707.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5511205

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3713.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5511206

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3716.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5511207

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3719.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5511208

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3727.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5511210

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3730.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5511211

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3733.jpg
Прегледи:1
Размер:253.5 КБ
ID:5511212

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3736.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5511213
                    Прикачени файлове
                    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Иий, много са шукарни тия JDM-ки! Колега това малкото огледало на калника върши ли работа, винаги съм се питал за какво е? Нещо с десния волан ли е свързано и как точно работи? Задното и то е гот, колко брони нямаше да целуна с теглича докато паркирам ако го имах....
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Малкото огледалце, не знам точно за какво е, но като съм пробвал , ако се кара в платното за което е предназначена по принцип колата се вижда осовата линия на крайната част на платното и голяма част от банкета. Иначе за нашите пътища е малко приложима, ама пак може да си гледаш осовата линия, която разделя двете платна

                        П.С. ... и друго се сетих, като паркираш също е удобно, виждаш точно къде е бордюра (за еднопосочните улици става въпрос, ... моля не си мислете, че съм нарушител )
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Вчера със съседа сменихме предна лява полуоска. Новата ми я изработиха тук във една фирмичка, която прави всичко от желязо. Старата беше изядена под денфера и спорес специалисти веднъж вече е заварявана. Ето старата и новата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23082013441.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5512935
                          Меду другото с колата минах десет километра на три полуоски, вървеше си нормално. на десетия отказа.SUVчето прегря. След като истина пак тръгна, но повече не съм я тормозил. След монтажа я пробвах SUV работи и си стана както трябва.
                          Равносметката 2х3лв. грес за каретата, 12лв. скоби, 100лв. полуоска, на няколко пъти по 3, 4лв. за TAXI, общо около 135лв. Единствената полуоска която намерих ми я предложиха за двеста лв.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Ей с тези полуоски трудна работа, гледах в е-бей някякви убийствени цени от по 200 евро, за цялата част. На теб втора употреба ли ти ти предложиха за 100лв.? Как се къса това нещо бе/ първия път имам предвид преди заварката/. Може би вдигане на оборотите до 4000 и рязко пускане на съединителя на първа?
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                              Ей с тези полуоски трудна работа, гледах в е-бей някякви убийствени цени от по 200 евро, за цялата част. На теб втора употреба ли ти ти предложиха за 100лв.? Как се къса това нещо бе/ първия път имам предвид преди заварката/. Може би вдигане на оборотите до 4000 и рязко пускане на съединителя на първа?
                              На старата полуоска се вижда много добре колко е изядена от ръждата. Диаметъра е останал под половината. Карана е десет години в австрийските Алпи, поне там е града на регистрацията преди да я купя. Лугата влиза под денфера и яде здраво. Бях на равно, на афалт - тръгнах си както винаги без много газ, но чат и полуоската на две.
                              За 100 лв. ми я изработиха, а ми искаха за втора употреба 200лв. за цялата с каретата без гаранция за здравината им(на каретата).В "Бултрако" ми поискаха за нова 1560лв. - за цялата от скоростната кутия до главината, продава ли се като цял агрегат.
                              Последно редактирано от Stambo_; 26-08-13, 12:01. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                здравейте колеги.Вчера на моята хубавица й смених радиатора че доста почна да тече от познатите места -отпред от пластмасата и отзад- под горния маркуч.Това удоволствие ми костваше 210 лева с отстъпка.Mарката е Nissens
                                Honda CR-V B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X