Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Колега/mohera/, какво стана с двигателя на харвито, дето гореше масло? Сменя ли нещо/гумички, клапани/ или не си замервал нивото на маслото правилно

    И да не съм оф да кажа, че мойта джипка се оказа егати и коравата и колкото и да и търся кусури да барам нещо, то пък нищо не излиза да се прави по нея...
    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от ckon Преглед на мнение
      Колега/mohera/, какво стана с двигателя на харвито, дето гореше масло? Сменя ли нещо/гумички, клапани/ или не си замервал нивото на маслото правилно

      И да не съм оф да кажа, че мойта джипка се оказа егати и коравата и колкото и да и търся кусури да барам нещо, то пък нищо не излиза да се прави по нея...
      Тук съм дал отчет Honda HR-V гори масло

      края на първата страница
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Сложих и две зимни гуми и отзад. Намерих някакви американски COOPER WEATHER MASTER ST2 с ДОТ от 2009 страшно запазени с мек грайфер около 8мм за по 70 кинта бройката. Имат и бял предпазен кант от външната страна. Дано не ме издънят зимата.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Какво направих по Хондата днес е темата , но аз ще ви разкажа какво правя по хондата от два месеца и какво се получи, пък дано съм полезен на някого.
          Като за начало - стандартен проблем и последващи стандартни процедури.Какво имам предвид:Неравномерна работа на двг. на празен ход, при отнемане на газта - спадане на оборотите почти на нула, нерядко гаснене на двг. при изключване от скорост вкл. на магистралата при скорост 140, или в завой - абе гадна работа и на моменти опасна.И така - почистване на моторчето за празен ход, почистване и проверка на клапана за вентилация на картера, смяна на свещи, възд. филтър, дистрибуторна капачка и палец - спорадични подобрения и после пак същото.Диагностика на двг. в Юби-ко за работата на бензин - никакви грешки, диагноза - за регулиране на клапани.Да ама ако са клапани ще го прави само на загрял двг., а симптомите се проявяват на студено , най вече.След консултации с колеги реших, че проблема е в ГИ, проблем в работата на газ бъзика компютъра и оттам проблем и в работата и на бензин.Диагностика в софия газ комерс - смяна на рейка и придърпването на малки обороти изчезна, но падането на оборотите до критични и гасненето на моменти си остана. При това не винаги - понякога работи перфектно, но понякога ти къса нервите.Вчера от нямане какво да правя реших да почистя дроселовата клапа.Махнах маркуча на въздуховода и пръсках яко клапата, осите на които се върти, както при отворено, така и при затворено положение със спрей за почистване(мирише на толуол).Пръсках също и в отвора на моторчето за празен ход.Отвсякъде излезе страхотна чернилка.След първото пръсване качих левите колела на колата на бордюра, за да се наклони надясно, така чернилката, или поне повечето изтича навън от колектора.
          Резултатът от операцията е невероятен, моторът работи супер, оборотите не падат под 700/мин.Засега, дано да продължи така.Изводът соред мен е , че когато се чисти моторчето за празния ход , трябва да се започне от дроселовата клапа, отвора за празен ход и след това да се свали и почисти самото моторче.
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Браво, помниш ли че ти бях писал в темата дето пък аз се чудех дали ми е за смяна дистрибуторната капачка откъде може да ти е проблема. В 99% от случаите е от дросела, дори си мисля че по често взе да се случва от нея отколкото от проблемите които създава стъпковото моторче.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
              Браво, помниш ли че ти бях писал в темата дето пък аз се чудех дали ми е за смяна дистрибуторната капачка откъде може да ти е проблема. В 99% от случаите е от дросела, дори си мисля че по често взе да се случва от нея отколкото от проблемите които създава стъпковото моторче.
              А при теб това падане на оборотите и бавно възстановяване може да е от замърсена дроселова клапа.

              Прав си, ето го, но тогава не съм му обърнал внимание!
              Благодаря ти!
              И специални благодарности на колегата Павле, който явно е чел по-внимателно от мен и ме насочи за газовата уредба!
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                И специални благодарности на колегата Павле, който явно е чел по-внимателно от мен и ме насочи за газовата уредба!
                Ай стига,чи се изчервих.Аз пък взех,че я измих мойта,че не беше мита от август месец
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Понеже, от известно време имам съмнения, относно работата на инжекторите / от 1000 до 1500 оборота - на място при подаване на газ не работи равномерно/, днес я закачих на диагностика.
                  Всичко се оказа перфектно и в нормата.
                  Обаче, това ме дразни и не знам къде да търся ключа от бараката.
                  Второто ми съмнение за този проблем, е евентуално някой тампон на скоростите или двигателя /омекнал,закъсан.../,който да предава вибрации и от там да усещам тази неравномерна работа.Дори усещам на седалката лекото трептене.
                  Някакви идеи или насоки?
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Да не би качествената нафта да си казва вече думата. Колко километра в Българско има вече?
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                      Да не би качествената нафта да си казва вече думата. Колко километра в Българско има вече?
                      Освен запозряната качествена нафта,аз подозирам и чисто новите автомобили дето повечето караме!ЕГН майка-а-а ЕГН на автомобила!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Понеже, от известно време имам съмнения, относно работата на инжекторите / от 1000 до 1500 оборота - на място при подаване на газ не работи равномерно/, днес я закачих на диагностика.
                        Всичко се оказа перфектно и в нормата.


                        Има ли разлика при работата на студен двг. и на загрял?Ако на студено тресе повече, е възможно да са дюзите.Това може да се каже със сигурност само при проверка на дюзите на стенд. Там най-добре се вижда как разпрашава всяка една дюза и какво количество гориво подава, ако има нужда се регулира.Това при дизелите.
                        Въпросът ти обаче ме накара да се замисля за дюзите при бензиновите двг.При мен сега , след смяната на рейката на ГИ и почистването на дроселовата клапа и отвора на смукача(погрешно си мислех,че съм чистил отвора за стъпковото моторче за празния ход, той е доста по-навътре), колата работи по-добре на газ, да не кажа перфектно, но на бензин продължава падането на оборотите след форсиране, особено на студен двг.Същият ефект се беше получил и на предишната ми кола - бензиновите инжектори спичат, когато колата работи предимно на газ. Най-сигурният белег за спекли бензинови дюзи е при стартиране на студен двг. - моторът заработва и загасва при яко спичане, при по-леките форми просто тресе и поема мъчително.Когато двг. загрее, няма проблеми. Ще пробвам с едно шише течност за почистване на дюзи, ако има спичане, то ще е в съвсем начален стадий, и мисля, че промивката ще помогне. След време ще пиша има ли резултат.
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Сега, да започна подред:

                          HONDAEXPLORER - съмнява ме да е от нафтата,зареждам само от една верига и точно от 2 бензиностанции.
                          Иначе, по рождение е "Англичанка" , но си е чиста "Българка", купувана от тук и вече е на 194х.км.-оргинални.

                          Pavle, ЕГН-то и е 12.05.2006г. -демек точно преди пубертета.

                          Rivan, няма разлика при работа на студен и топъл двигател, а и както казах вчера като я закачихме на компа, стойностите които показаха дюзите, бяха перфектни - това според приятеля който я провери, а той разбира доста и ползва истинска програма за диагностика.

                          И сега другото:
                          Днес ходих до "Бултрако" /имаше сервизна кампания и бях записал час/, но вместо смяна на масло и филтри, смених антифриза и и направиха цялостна диагностика-на всичко.Общо цялото удоволствие, излезна 125лв.
                          Тампоните за които имах съмнение-отпадат, здрави са.Веригата-също не се чува,добре е и тя отпада /понеже допусках ,че ако е разхлабена, може да оказва влияние/.

                          И накрая, според монтьорите там, причината за този проблем се дължи на това, че е тръгнал демпферния маховик?!?
                          Допускам,че може и да са прави,понеже още си е с оригиналния / като преди 50х.км. е сменяван само съединителя/.
                          Допускат причината да е и в самия съединител, / чувствам го малко по-твърд и отделящ по-нагоре/ и при смяната му, да не е монтиран както трябва, бил се регулирал малко по-особено - на три точки със специализиран инструмент.
                          Ама кое от двете е, не се знае, но са категорични ,че от там се предават вибрациите и създава илюзия да неравномерно работещ двигател.
                          Ще помисля още малко и ако не измисля нищо друго /не открия друга причина/, смятам да се възползвам от талона за отстъпка /15%/,които ми дадоха днес, за оригинални части и труд и след Нова година, да сменя целия комплект.
                          Всичко /демпферен маховик, комплект съединител, лагер, труд /,ще ми се върже 2470лв.!
                          Ако предприема тази стъпка, как ви се вижда като цена,или да търся алтернативна доставка за частите?
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Добре де и при натиснат и при отпуснат съединител ли ги имаш проблемите. При потегляне как е- плавно или с повече от нормалните вибрации? Чесно казано цената която са ти обявили ме плаши и ме дърпа далеч от дизелите с демпфери. Нещо ме съмнява цялата тая работа около сервизната кампания и офертата за "ремонтче" на въпросния "сервиз". Да не са го позакъсали или пък и то е част от "65 Години Хонда!" Тръгни оттам дали си готов да приемеш факта,че може и да се окаже, че не е от това проблема и ще си едни хубави кинти назад.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Ако беше от неправилен монтаж на съединителя, щеше да го усетиш веднага след смяната му. За тези километри е напълно възможно да си е заминал демпферния маховик, но след като не са напълно сигурни, че е от това ще бъде пълно набутване с 2000+ лв., ако бяха 200 иди дойди, ама за едната проба са много пари. Аз много не им вярвам на официалните дилъри, да не кажа хич. Търси мнения и от други майстори.
                              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                emicha1 , ако ти сменят съединителя и т.н. за сумата от 2470 лв, дават ли гаранция, че проблемът ще изчезне?И ако не изчезне ще остане ли всичко за тяхна сметка?
                                Защото аз тази попара съм я сърбал с друга кола в Булвария, със стария ми опел - За да заработи що-годе двигателя, за да може да му се направи диагностика, искаха да сменя бубинен блок, свещи и не знам още какво, на сума от около 700 лв, пък после ще кажат какво е дефектирало.Теглих им сиктира и в едно гаражче ми поставиха съвсем различна диагноза - дебитомер и спекли дюзи.Смениха дебитомера и почистиха дюзите с уговорката, че ако са сбъркали, всичко е за тяхна сметка.Познайте резултата!Цена 220лв за труд и части!А после колко клиенти само съм им пратил!
                                Не знам метода на диагностика при твоя двигател, но предполагам, че извод за коректната работа на дюзите се прави по косвени данни от компа на колата.И ако проблемът е достатъчно малък, то компа го компенсира и не го отчита като грешка, т.е. според компа стойностите са идеални.Затова , ако колата беше моя щях да потърся дизел сервиз, който разполага със стенд за проверка на дюзи.При тази проверка дюзата се сваля от двигателя и се проверява работата само на дюзата(дюзите), независимо от двигателя.При това и четирите дюзи трябва да имат еднакви параметри.Ако са различни, може да се получи точно твоя (де)ефект.Във всички случаи тази проверка няма да струва 2470 лв.
                                Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                                Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X