Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Здравейте колеги и от мен,взех си CR-V 98г със монтиран Ланди Ренцо миналата седмица на 98х.км, с тропаща предница,виещ диф и тропащи клапани,смених задните тампони на моста(мууг), предна биалетка(блу принт),тампони на стаб.щанга(блу принт),масло диф(Хонда ДПФ) и реглаж клапани, колата отихна откъм окачване и вече не потропва но виенето на дифа остава засега както и някой гаден клапан. Оказа се доста постна от към екстри ама късмета ми е такъв. Дойде ред да се разгледат нета за части и намерих един колега, взех калъф за задна гума огледала(едното мое беше лепено с тиксо) пранги за тавана и лаистни за вратите. Вчера правих един трип до Смолян и установих, че нямам инерция като спускам Пампорово към Асеновград и на финала в София харчи повечко 11-12.5, като средна скорост е била 100-110, прочетох в темата за разхода, че може и да е от гумите(Гудияр Вранглер Ат/Ст) и ще го отдадем на тях, а пък следващият път като излезна на дълго ще пробвам с по-ниска средна скорост 80-90 км/ч.
    имам един въпрос за гумите, дали са подходящи за зимата след като имат знак М+S.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130926_083951.jpg
Прегледи:1
Размер:249.1 КБ
ID:5525307
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130927_081817.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5525308
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131005_171455.jpg
Прегледи:1
Размер:201.7 КБ
ID:5525309
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131006_043252.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5525310
    Последно редактирано от madvanio; 07-10-13, 11:00.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първо - честито за придобивката!

      И ... какво означава средна скорост 100км/ч?!
      Според мен, като гледам маршрута ти, това означава скорости от 50 (Асеновград-Пампорово) до 150 (Пловдив-София).
      Ако е така, защо очакваш разход по-малък от 10-12?!

      п.п. Какво означава пранги на тавана?!
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Краси явно са релсите на тавана. На първата снимка се вижда, че няма релси а после има Колега забравил си да споменеш, че и стъклата си затъмнил. Честито много да те радва.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Благодаря!
          Средната скорост я смятам софия-пловдив там заредих отново до горе 21л(170км) - и даде 12.3л ! След пловдив карах докато свърши газта на байра за Вакарел (Пловдив-Смолян-Вакарел)-300км, бутилката събра 32л а пише в итал. талон 31л.

          п.п.прангите са шините на тавана към които връзваш багаж.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            момчета, някой играл ли си е да монтира допълнителни уреди за налягане и температура на масло например? Интересува ме ХР-В дали има къде да му се пъхне датчика.
            Honda HR-V 4WD D16W1

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Радев, не съм го правил но ... си имам колега, англичанче, тЮнер.
              Таа , той вика .. немаш ядове

              На сензора, който кара лампата за маслото да гасне, си слагаш един тройник, на който монтираш сензора за лампата + сензор за уреда, който ще ти показва налягането.

              За температурата имаш 2 варианта.
              Ако искаш да мериш температурата на маслото след помпата - на оная дупка за налягането слагаш "четворник" и в него трите сензора - лампа, налягане, и температура.
              Ако искаш да мериш температурата в картера - първо проверяваш твоето ECU, дали случайно не я мери. Ако не, просто си слагаш сензор в картера. Най лесно става със замяна на пробката на картера със такава с вграден в нея сензор.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Здравейте отново и от мен!
                Аз пък след кратко умуване си сложих подсветка на задните седалки откъм вратите и сега като се отвори някоя от задните врати , областта около праговете се осветява много добре. Опасявам се тъщата да не си счупи някой крайник като се качва или слиза в тъмното .
                Инак за идеята използвах + от буксата отляво в багажника , а - се управлява от машинките на вратите, до които през единичен кабел отива постоянна маса (нямам идея защо) ,който откачих и на негово място закачих - кабела на ЛЕД-лентата.
                Сега са на ред предните прагове, но все още не съм избрал подходящото място.
                И един въпрос по скоро за тема "какво смятам да направя": Мисля, от време на време (при по-дългите ни пътувания), да използвам конвертор 12/220 В,че като тръгнем на път, медията (лаптопът)за малчуганите изтрайва около 2-3 часа. Имам такъв 1200w , но откак го пробвах през буксата на запалката и ми изгори бушона, се притесних и го скрих в един шкаф . Та сега си мисля дали ще имам проблеми ако го вържа през ключ директно към акумулатора. Мисля да го включвам при нужда само по време на движение, та да не моря самата батерия. И къде е по-добре да го инсталирам , в купето или отпред в коша около акумулатора? Дали има нужда от някакво допълнително въздушно обтичане, заради охлаждането?
                Благодаря предварително за мненията и лека и безаварийна!
                C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от madvanio Преглед на мнение
                  Благодаря!
                  Средната скорост я смятам софия-пловдив там заредих отново до горе 21л(170км) - и даде 12.3л ! След пловдив карах докато свърши газта на байра за Вакарел (Пловдив-Смолян-Вакарел)-300км, бутилката събра 32л а пише в итал. талон 31л.

                  п.п.прангите са шините на тавана към които връзваш багаж.
                  Хай!Първо честито-Второ първо те нахокваме и щом носиш на майтап значи ставаш един от нас.Сега да те нахокаме-Като реши да вземаш такава принцеса не прочете ли тука из формето ко трябва да гледаш!А?За това ли се блъскаме да пишим.Е!Нека сега ти вие дифа и лопа клапан!Нататък-Със здраве да я караш и да я гледаш като принцеса.Няма лош автомобил има лош стопанин.Разхода на газ ти е напълно,ама напълно нормален-тука дето сме писали из разни теми не сме смятали наклоните,така,че този разход ти е ОК.Сега за гумите.Право да ти кажа не са за сняг,но сега идва едно голяно НО!Автомобила ни е с възможност да бутат и още 2 колела т.е. т.н.4х4 и при по внимателно каране няма да те остави никъде през зимата.Вервай ми.Дори и на хлъзгаво пак ще можеш да тръгваш,разликата от зимните ти е че трябва да си по внимателен и да караш по бавно,но зимата не се бърза за никъде.
                  Провери обаче,дали задния диф работи и съединителя дали ти включва задното.Ако задното работи нямаш грижи.Това е от мен.Добре дошълб в отбора!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                    ......Добре дошъл в отбора!
                    Добре заварили, работи си задното - тогава почва да вие
                    Разхода го докарах на 10/100 до Београд и назад.
                    Смених предните седалки, че без подлакътник не мога да карам, и продължавам с глезотийките. Търся си зимни гуми употребявани с лети джанти засега. Идеята на колегата за диодната лента на задните врати ми харесва. Трябва да направим малка сбирка да огледам и други ЦРВ-та отблизо за идеи.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Отдавна се каня да полирам дисковете на дифа и най накрая им дойде реда. Причината за това, е че след освобождаване от скорост по прилично стръмен баир колата спираше все едно съм натиснал спирачка и при каране на заден ход имах чувството, че нещо затяга и колата леко претриса, дори често я изгасях. Качих я на подемника, запалих и я оставих на втора предавка на обороти да работи 5-6 минути да си полира дисковете. След процедурата направих пробно кръгче и не можах да си позная колата. Всички проблемни симптоми описани по горе бяха изчезнали и колата вървеше много леко. Дори вече мога да потеглям и маневрирам на празен ход, без да подавам газ. Естествено както очаквах светна лампата за АБС-а, заради разликата в оборотите на колелата, но след 10-15 метра каране всичко изгасна. Не съм гледал за записана грешка.
                      След като полирането мина успешно толкова много бях се "накефил" че реших да си направя малко "мръсно" и да монтирам алармата която бях закупил преди месец и се търкаляше в багажника. Предварително бях се подготвил с ел. схемата на централното свалена от сервис мануала. Още не бях започнал и проблемите започнаха. Два от кабелите които даваха на схемата където трябва да се свърже алармата за отключване и заключване липсваха. Това не е проблем. Разглобих оригиналния модул на централното и си изведох два кабела за отключване и заключване. Проблема беше там, че трябваше да прекарам двата кабела от вратата до таблото с бушоните в купето без да дупча врати. Кабелите които влизат във вратите са на букса с мъжки и женски пинове. Както предполагах имаше свободни гнезда в буксата, но се наложи да сваля вратата за да прекарам кабелите в оригиналната гофра при другите кабели. В крайна сметка всичко стана като оригинално и както трябва, изтормозих се качествено и се научих да псувам на японски. Допълнителния канал го свързах към багажника и сега си го отварям от дистанционото. Алармата е Бг производсто Milenium модел H.
                      След полирането на дисковете на дифа очаквах разхода да спадне малко, понеже колата си върви много леко и вече има нормална инерция. На 11.12. и 13 октомври имахме есенна национална среща на Нисан клуб България в Априлци и реших да разходя "Хондьо" (на Нисанска среща с Хонда "тихо малко" при положение че имам Нисан) Срещата мина успешно и изминах 600км като на магистала съм карал с 110-120км а другите пътиша от 70-110км. Разхода се закова на 10.4л/100км. Много съм доволен. Преди манипулацията под 12л/100км трудна работа да не кажа невъзможна.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        От колега взех комплект метални джанти, които изшкурих, пръснах с антикорозионен грунд, после спрей за джанти и накрая безцветен лак. Монтирах им зимните гуми и сега вече са на колата
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131106_121250.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5534344 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131106_121308.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5534345
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Мимо,ма те като нови бре тези джанти,ако не е тайна за колко пари ги взе приблизително?Аз пък ко направих.Гледам жилото за газта се закъсала една оплетка,ама точно в оголената част мужду шлауха дето влиза с винта за регулирането му и бъбрековидната шайба на дросела.Та закъсало се точно до регулатора-мойта е 128 к.с. с гърбицата.Викам,я да видя ко става,натиснах го да го погледна и да отмотая тази закъсалата се,че като подадеш газ ,тя влиза в шлауха на жилото и може да заяде.Бре като го натиснах ,чуп,чуп още две оплетки.Малиий,ама като солети се чупят,леле отмотах тези трите резнах ги и бавно, бавно при жилар,оказа се че такива оригинални жила нъц дори в София в Бултрако.Жилара свали цялото балабар с корпуса със шлауха,аз мислих,че само ще пъхне вътре нова метална оплетка.Да ,ама не-цялото ,извади му половината елементи и ги сложи обратно на новия корпус шлаух,е не всички само накрайниците,тези стопери на корпуса ми ги замени с гумени маркучета и те се набутаха на държачите по купето.Е,не е като оригиналното,но няма проблем педала на газта даже стана и по лек и мек и съм доволен.Всичко за 35 лв.
                          п.п.Старото жило-металната оплетка още щом я извих докато човека откопчаваше отвътре часта му от педала се счупи като солета,как съм карал незнам.Казаха ,че е от умора на мотериала,не от протъркване,ама не ми оставиха стария корпус и само да му сменят жилото-металната оплетка.Една птичка ми каза ,че тогава трябвало да ми вземат само 10 лв.
                          Та така.Да знаете и това се случва,само дано не е хроничен проблем на първа генерация след 10 години експлоатация!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Павле, 180 лв. за четирите.
                            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                            Citroen C4, 1.4 vti

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              сложих й парктроник, че ми писна да паркирам по слух!
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                сложих й парктроник, че ми писна да паркирам по слух!
                                Стига бе, то това като размери е доста по-късо от субаруто, ако не мо'еш да му свикнеш къде отиваш ти може би

                                Айде и онтопик, че да не съм много офф

                                На моето му боднах едно централно, че ми писна все да ръгам с ключа и да се пресягам от тук - от там да отключвам
                                Тоя дето ми слага джаджата за заключване взел, че ми боднал дистанционно с ключ от тея като на VW и сега се чудя дали да не ида на ключар да си поиграе да ми премести чипа от единия ключ, че и без това е поизносен, и да си направя такъв тип джобно ножче .
                                Зимните гуми са си от миналата година и са на линия.
                                Последно редактирано от mohera; 09-11-13, 14:09.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X