Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Смених термостата. Пущината беше решил да ми докара ревматизъм, след като по леко нанадолнище с малко газ температурния стрелчок ставаше импотентен. При цена 20 лв. за труд в оторизирания сервиз, реших да не се занимавам лично. Сега се чудя как да се справя с унасянето от приятната топлинка.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Свалих задните говорители и единият се оказа с пробита мембрана, сложих някакви Блаупункт от Техномаркет, трилентови по описание и определено усетих разлика в звука отзад. Реших да видя и предните, здрави са обаче като измерих без да свалям предните ми излезе диаметър около 15 см. Някой сменял ли е предни говорители и какъв диаметър е сложил.
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
        Смених термостата. Пущината беше решил да ми докара ревматизъм, след като по леко нанадолнище с малко газ температурния стрелчок ставаше импотентен. При цена 20 лв. за труд в оторизирания сервиз, реших да не се занимавам лично. Сега се чудя как да се справя с унасянето от приятната топлинка.
        А термостата за колко взе?Питам,защото веднъж при доста дълго спускане и моята стрелка тръгна надолу,ама беше студено,а и автоматика не знам как трябва да се държи при такава ситуация.М/у др.с кривнотото навън рамо(на чистачката)нещата са доста по-добре.Май няма да се тормозя повече

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Не се тормози ако чисти добре оставяй го. Може нашите колички да не понасят много добре банановите чистачки

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Тази която чисти е оригиналния бош,с който дойдеАма сега друг тормозител съм си намерил.Тая пуста навигация и цялата мултимедия хич не бива.Само за украшение стои.Чудя се на какво ли мога да я префасонирам.Дисплея си бачка,ама CD-то не ще.Радиото е до 90Мх........Виж един парктроник ако мога да включа към тоя дисплей,или някаква друга навигация.......Ама не е за мен работа-сложничко ми се струва

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Термостат ми сложиха на Гейтс за 22лв., колкото е и по магазините. Не виждам смисъл да се изхвърлям за един термостат. Важното е да не е италиански.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Аи да не кажете че и аз не правя нищо, днес смених последната несменена течност на колата дето имаше- хидравликата. Сигурно знаете лафа," даи на мързеливия работа да те научи на акъл", така направих и аз. Без да се закачам с реиката направих цялата процедура горе при казанчето. Със спринцовка изсмуках квото имаше в него, извадих входящия маркуч от казанчето и го удължих с друг маркуч които пъхнах в шише от мин.вода. Запуших щуцера на казанчето от които извадих входящия маркуч и напълних казанчето с течност до горе. Запалих и много бързо завъртях ляв и десен като гледах до къде се напълва шишето от мин. вода, това между другото става доста бързо, щом наближи до горе веднага я изгасих, и то таман на време, беше смукнала всичко от казанчето и изрева за секунда на гладно В маркуча които води в шишето вече беше потекла и прясната течност. Махнах тапата от казанчето, сложих си маркуча на мястото долях си течност до ниво, запалих, пак ляв-десен и готово така спестих точенето на масло от реиката и развиването на холендрите Някому нещо ако не е ясно да пита
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Оправих си стъкломиещото ... временно ... до напролет ще изкара!
                  Отказа ми предното ... и сега вече не ми работи задното, а предното проработи
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Абре, така като чета какви работи се правят по Хондетата, ще излезне, че са по читави и здрави от другите големи батковци. При тях какви по-тежки проблеми правят главоболия на собствениците…
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Трай, трай, че колко ръжда имам да оправям ... добре, че имам декоративни пластмаси върху праговете и се не види, че половината прагове ги нема
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Странно, моята като я дигахме отдолу не намерих нито едно петно или следи от корозия или ръжда. Чиста като от фабриката (пу пу пу), а се кара тука в Германия, където е известно каква химия се лее по улиците зимата...
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Странно, моята като я дигахме отдолу не намерих нито едно петно или следи от корозия или ръжда. Чиста като от фабриката (пу пу пу), а се кара тука в Германия, където е известно каква химия се лее по улиците зимата...
                          Уфффф,тоя филтър купе ми такова такованката(по-точно шината).Моята се държеше на 2 болта в ляво,един винт в дясно и още 2 болта още по-надясноИзвадих филтъра с кривене на шината без да отвивам последните 2 болта в дясно,че са зад конзолата.....Е да,ама от кривенето после не достгаха 2мм да влезе чопчето,съответно и болтчетата.В крайна сметка успях.Ама големи ядове брах

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Да, японецо яко се е издънил тука с тоя филтър, толкова ли неможаха да го направят малко по лесно свалянето на тая шина ми тряя си учукаш ръцете и да си изразсходиш псувните до де смениш филтъра.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Ае стига сте ревали бре! На Мерцедеса, който имах преди му се сваляше половиниата двигател за да смениш термостата.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Чакаи бре колега тика става дума за автомобили мерцедеса кои го брои Парадокса е че при нас термостата се сменя много по лесно от филтъра
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X