Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза- ремонти, подобрения и въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Днес, докато се взирах под капака чешейки се, ми просветна.
    Тази ролка опъва само ремъка на хидравличната помпа. Другите карантиЙ си ги върти другия ремък отвътре. Изхлузих ролката и ремъка и си се качих на вилата с нея.
    Все пак, сме карали и Жигули едно време. Не е драма.
    Външната черупка я избих от ролката. Както и предполагах, лагера е набит с надписите навътре. Записах си, ма понеже съм леко кьорав, утре ще ида в магазина с двете черупки, да ми намерят същия.
    После ще споделя тук точния размер, за да се знае.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      Както бях обещал. Ето снимки с номера на лагера, ако на някого потрябват размерите. Днес монтирах.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:169563298_561607158148351_7917995607553998669_n.jpg Прегледи:0 Размер:24.0 КБ ID:6729460

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:169621032_240839054441522_1787967730656537659_n.jpg Прегледи:0 Размер:31.4 КБ ID:6729461

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:169465084_827508641444556_6639538832824010433_n.jpg Прегледи:0 Размер:37.0 КБ ID:6729462

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:169271770_1148128698952636_965531895362279723_n.jpg Прегледи:0 Размер:32.3 КБ ID:6729463
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • ivelin77
        ivelin77 коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря за инфото и аз май имам същия проблем виене идва от там .Коя година е твоята ?Дали ще има разлика номера?

      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        '93-та. Принципно, не би следвало да има разлика,

      • ivelin77
        ivelin77 коментира
        Редактиране на коментар
        Смених го. Мисля че е същия -96 година.

    • #48
      Тия предните тампони, мисля че буферни ги водят.Дето ограничават горното и долно положение на носачите. Някои сменял ли е и с какво, че гледам от едната страна нито горен, нито долен.

      Коментар


      • #49
        Моите си стоят. Не ми се вярва да се намерят по магазините, освен ако оня пловдивския не се е сетил да ги произвежда и продава на неговите "атрактивни" цени. Но се съмнявам. Много ги подрязват или махат за да печелят ходове, ма после амовете го отнасят. Виж втора ръка. Въпреки че и втора ръка вече за Корозиите частите са скъпи. Питай и Жоро ( iiiopo) .
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • danaec
          danaec коментира
          Редактиране на коментар
          Днес по премерих с един шублер и останових че скъсания тампон от двигателя, ако се по-ореже с флекса и ножа ще стане. За долен тампон, за горния ще го мисля

      • #50


        Мисля че се получи, времето ще покаже. Скъсания двигателен тампон го по орязах със флекса и макетния нож. Пробих му дупки по размера на стария и монтирах за преден ударен от долу.

        Коментар


        • #51



          Темата по замряла, та да провера чепката ли ги още тия ферози
          Няма да казвам как е стигнал до тук. Притеснява ме шлаифа на блока. Ако буталата опират в главата, има ли някъкво решение. Що тома 1,3 е от последния шлаиф, а предишния не се знае колко е.

          Коментар


          • #52
            Е, що да ги чепкаме, като не се трошат. Само гният.
            Нямам идея какви са толерансите, а щом и ти не знаеш колко е отнето преди...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #53
              Няма ли някъде по дебелите книги дадено колко е оригинално, за да може да се премери?

              Коментар


              • #54
                Като доидат новите лагери, ще го съберем и ще се мери колко излиза буталото над блока. От старите лагери нищо не става, начечкани са със алуминиеви стружки и абразив от камъка. Наи дебелата гарнитура за която знам е 2,2мм. Окаже ли се тънка - лошо.
                Маи няма много възможности, друг блок . Ма ми се върти в главата, 2 гарнитури нормални с една тънка неръждавеика по средата. Въпроса е дали изобщо да се пробва.
                Най - ме е яд, що ферозката е на един приятел и предварително му обясних що трябва да се направи. Обаче явно думата на некои гаражен маистор има повече резон, все пак с това се занимават за разлика от мен.

                Коментар


                • #55
                  Искаш да кажеш че блока е шлайфан с 1.32мм?

                  Ако да, силно съм песимистичен към резултата, или по-точно колко ще изкара. Трудно ми е да си представя какво трябва да е правено с тоя мотор та блока да се изкриви толкова.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • danaec
                    danaec коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз ще ти кажа какво е правено. Един абразивен диск и търкане до не знам си колко. Та това 1,34 е на шлаифа а ръчно колко е свалено се не знае. Картера беше пълен със стружки и абразивна прах.Та да изтънят свалянето на двигателя от скоростите му таковаха маиката. Иначе блока изглеждаше много по добре от моя, нямаше язви, доста чист от към охладителната течност и от към маслото.
                    Та въпроса ми беше, дали някои е експериментирал с 2 гарнитури, буталата може ли да се намалят е такива неща.

                • #56
                  Някой сменял ли е жилата на ръчната? Дава ми ги с два каталожни номера. Дали има ляво и дясно? Дали са с различна дължина?
                  Скъса ми се на дясното колело. Не се сетих да ги сравня.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • danaec
                    danaec коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз също сменях само 1то жило, но не помня какво беше Като гледам цените, би трябвало да има разлика у жилата.

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Оказа се, че има разлика, макар и минимална. Говорих с момчето от магазина. Утре ще ми го доставят. Другото ще го откача откъм ръчката, ще го вдигна и ще му натепам малко масло в бронята.

                • #57
                  Бутала със сигурност не могат да се намаляват. За другото не знам.

                  Изкаш да кажеш че са шлайфали блок без да махат мотор?!?!?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #58
                    Точно, търкат с шмшргелов камък на ръка, както блока си е на ферозата. Днес му сложихме лагерите, вала и буталата. Шублера казва че буталото излиза 1мм над блока. Това го мерих на пръстена които е наи нисък, незнам дали си има име. В смисъл, като погледнеш буталото от горе в края има един по нисък участък като 4мм широк по цялата окръжност.
                    Щом не могат да се пипат буталата, остават 2 варианта. Първия - слага се гарнитура 2,2мм и що стане. Втори- 2 нормални гарнитури и една тънка неръждавеика изрязана със формата на гарнитурата сложена между двете гарнитури и тук що стане. Интересно е как ще изкара по дълго време.

                    Коментар


                    • #59
                      Запалихме го, е първо му раздухме гърнето. Да видим колко ще изкара.

                      Коментар


                      • #60
                        Колкото и да изкарат тия дъргели, все е файда.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • danaec
                          danaec коментира
                          Редактиране на коментар
                          Па да изкара още 30тина години и а го фъргам. Мене си ме кефи и едва ли ще се разделим.

                        • TigerHunter
                          TigerHunter коментира
                          Редактиране на коментар
                          О, и аз съм навит, ама с администрацията и законите, надали сме на едно мнение. С ръждата също.

                        • danaec
                          danaec коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ръждата - ткъркане и кърпене, не ме притеснява толко.По са кофти измислените закони, колкото у по малко село си, толко по бавно идват. Все ще се намери някоя вратичка.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X