Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Рокито замръзна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: И Рокито замръзна...

    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
    За съжаление нямаме кореспондент в Монтана. Ако някой види съмнителни течности, нека ги купи и ги донесе в редакцията, ние ще ги дадем в лаборатория.
    Има ли някакви резултати от тестването?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: И Рокито замръзна...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Има ли някакви резултати от тестването?
      Вече имаме резултатите - 3 от 5 антифриза се оказват менте.

      Коментар


      • #93
        Re: От: И Рокито замръзна...

        Гледам пак стари журналистически похвати...

        "Пораженията по колата са за хиляди левове"...

        Излишен драматизъм при това фалшив. За сведение-пост номер 60 от настоящата тема.
        Нали тази медия щеше да бъде нещо различно от сивото море от еднакви по стойност информационни медии.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: Re: От: И Рокито замръзна...

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Гледам пак стари журналистически похвати...

          "Пораженията по колата са за хиляди левове"...

          Излишен драматизъм при това фалшив. За сведение-пост номер 60 от настоящата тема.
          Нали тази медия щеше да бъде нещо различно от сивото море от еднакви по стойност информационни медии.
          Лично се заех да го сменим на "стотици" Иван каза по радиото, че очаква около 1000 лева да даде за ремонта, записа от разговора вече го има най-отдолу на статията, която дадох в предишния си пост.

          Коментар


          • #95
            От: И Рокито замръзна...

            Горчев - верно не ти върви с този жип... Дано това е последният ти непредвиден ремонт!
            Слушах го предим малко "на живо" в предаването - дано не се стигне до смяна/ремонт на мотора.
            Иначе и на мен ми стана тъпо като прочетох статията "3 от 5 антифриза се оказват менте" - усетих вкус на ефтина медия по небцето...
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #96
              От: И Рокито замръзна...

              Само монтаж-демонтаж на мотора е 500 лв труд.
              От там блок, гарнитури, шлайф, монтаж, кат, труд ...
              и 1000 лв е яко оптимистично като прогноза.
              ЗА капак имаме и пропуснати ползи.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #97
                От: Re: От: И Рокито замръзна...

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Гледам пак стари журналистически похвати...

                "Пораженията по колата са за хиляди левове"...

                Излишен драматизъм при това фалшив. За сведение-пост номер 60 от настоящата тема.
                Нали тази медия щеше да бъде нещо различно от сивото море от еднакви по стойност информационни медии.
                Добре Кольо, ти на колко лева оценяваш щетата ?
                И при мен същия антифриз беше тръгнал до ниво кристали.
                Ако не бях прочел поста на колегата Горчев, на следващата сутрин щях да бъда за нов блок на двигатела.
                Колко пари според теб щеше да струва това ???
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #98
                  От: И Рокито замръзна...

                  Аз следя внимателно темата и незнам защо останах с впечатление, че двигателя тепърва ще се отваря и тепърва ще се установяват многохилядните щети.
                  Иначе - щетите спокойно могат и за милиони да се пишат - такава течност като са си сипали 1500 човека...
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #99
                    Re: И Рокито замръзна...

                    Аз пък пак разгледах темата, и в двата поста-58 и 60 прочетох, че макар въпросната сутрин да е имало лед отвън по двигателя-всичко се е разминалобез последствия. Ако някой има някаква друга информация-не знам, в темата няма друго.

                    @ търтьо-Много скъпи сервизи бе... В нашия това ще го направим за не повече от 200-250. Труда. Частите отделно разбира се.

                    @ Ник Николов-може, ама не се е случило. Няма щета. И не може да се напише че има щети за хиляди левове.

                    @ Вики-не става въпрос за конкретното число. Аз говорех за принципите.

                    Ама това въпреки, че е важно-в тази тема се явява спам. Да не цапаме повече.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Re: И Рокито замръзна...

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Аз пък пак разгледах темата, и в двата поста-58 и 60 прочетох, че макар въпросната сутрин да е имало лед отвън по двигателя-всичко се е разминалобез последствия. Ако някой има някаква друга информация-не знам, в темата няма друго.

                      @ търтьо-Много скъпи сервизи бе... В нашия това ще го направим за не повече от 200-250. Труда. Частите отделно разбира се.
                      Така е. У наше село е кофти.. Тука примерно взимат 150 лв да свалят главата.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: И Рокито замръзна...

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Горчев - верно не ти върви с този жип... Дано това е последният ти непредвиден ремонт!
                        Слушах го предим малко "на живо" в предаването - дано не се стигне до смяна/ремонт на мотора.
                        Иначе и на мен ми стана тъпо като прочетох статията "3 от 5 антифриза се оказват менте" - усетих вкус на ефтина медия по небцето...
                        Колега-дай идея как да звучи заглавието, за да нямаш вкус от еВтина(не ефтина-кога ли ще се научите най-накрая!!!) медия по небцето???Или предлагаш случая да се потули, щото не е нищо ново в наше село...?
                        Аз пък свалям шапка, че ще се направи нещо по въпроса с измамите за качеството!Дано кучетата се разлаят силно!
                        Последно редактирано от mbenz; 02-02-12, 19:24. Причина: допълнение
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: И Рокито замръзна...

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Колега-дай идея как да звучи заглавието, за да нямаш вкус от еВтина(не ефтина-кога ли ще се научите най-накрая!!!) медия по небцето???Или предлагаш случая да се потули, щото не е нищо ново в наше село...?
                          Аз пък свалям шапка, че ще се направи нещо по въпроса с измамите за качеството!Дано кучетата се разлаят силно!
                          Нито едно от размишленията Ви не съм засегнал в моят пост - прочетете го, цитирали сте го!
                          Не съм имал забележки към заглавието, желанието за потулване е Ваше мнение! Правописа ми към турцизмите е силно какъвто си пожелая, тъй като тук не пиша професионални, а лични мнения!

                          Желая минимум поражения по мотора на Иван и максимум поражения по търгашите, продаващи ментета!
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: И Рокито замръзна...

                            От разреден антифриз обикновено се получава скреж или каша и е много трудно да се спука каквото и да е. Последствията обикновено се свеждат до прегряване, поради невъзможността на същия да циркулира.
                            Виж ако е с чиста вода, пукането на нещо или "поне" изхвърлянето на тапи е гарантирано.
                            Това пиша, защото доста пъти съм замръзвал, по най-различни причини. (Най-често заплесия)
                            Водната помпа може да се е спраскала след развъртането на двигателя, което съвсем, ама хич не оправдава производителя на "антифриза". Мисля, че колегата трябва да поиска възстановяване на щетите.
                            Тези дни гледах по бензинджийниците готов за употреба антифриз, който при -20 си стоеше течен в тубите навън.. Може би не съм попаднал на менте.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: И Рокито замръзна...

                              Какви са щетите и аз все още не знам. За момента не тече външно. Гледах и маслото, няма следи от пяна или пресичане с вода. След смяната на "антифриза" съм го палил два пъти. Ще го наблюдавам и каквото сабя покаже.
                              Знам, че двигателят, беше замръзнал достатъчно, за да "изхвърли" замръзналия "антифтиз" между блока и главата, през термостата и водната помпа.

                              Водната помпа е избила доста преди да го запаля. Личеше си от къде е протекла под напъна на леда, на къде се е стекъл "антифриза", имаше и външно обледяване със син лед. Няма как да е избила при запалването. ако беше тогава вероятно корпуса щеше да се спука директно.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • Re: И Рокито замръзна...

                                Значи това изобщо не е антифриз. Не се държи като такъв.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X