Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Рокито замръзна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И Рокито замръзна...

    Пу, пу, пу зад рамо. Лятото купих първия случаен антифриз концентрат (даже не помня марката - щях да купувам от познати, но забравих и се наложи да взема от бензиностанция) и го смених по най-калпазанския възможен начин - първо излях всичкия концентрат, после долях колкото поеме дестилирана вода. Даже не знам каква пропорция е станала. Изглежда пиленцето на късмета ми е кацнало на рамото - Нивата не се сърдеше в студените дни.

    Ако някой иска да се изпробват масла, горива и др. течности за определяне на точка на замръзване - обаждайте се, мога да съдействам.

    П.П. По какъв начин провеждат тестовете във въпросната лаборатория, в която пише в статията на медията?

    Коментар


    • От: И Рокито замръзна...

      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
      Пу, пу, пу зад рамо. Лятото купих първия случаен антифриз концентрат (даже не помня марката - щях да купувам от познати, но забравих и се наложи да взема от бензиностанция) и го смених по най-калпазанския възможен начин - първо излях всичкия концентрат, после долях колкото поеме дестилирана вода. Даже не знам каква пропорция е станала. Изглежда пиленцето на късмета ми е кацнало на рамото - Нивата не се сърдеше в студените дни.
      Че то няма друг начин да си сигурен че си сипал концентрат колкото трябва. Ако мотора няма доработки (друг радиатор и прочие), гледаш колко побира, източваш колкото можеш, промиваш пак колкото можеш, сипваш наполовина от общата вместимост, дето я пише в книжката, концентрат, и доливаш до пълно с вода. Практически дори всички пробки да развиеш, няма как да си сигурен че всичко е излязло през тях.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: И Рокито замръзна...

        Аз си мислих, че се смесва и разбърква предварително и чак тогава се налива? Правя само догадка - знам, че нищо не знам

        Коментар


        • От: И Рокито замръзна...

          Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
          Аз си мислих, че се смесва и разбърква предварително и чак тогава се налива? Правя само догадка - знам, че нищо не знам
          Е то е все тая. Двигателя си го смесва съвсем качествено много бързо след първото палене.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: И Рокито замръзна...

            Е то няма как да не се смеси щото за да обезвъздушиш така или иначе палиш мотора и то на разхерметизирана система
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: И Рокито замръзна...

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ...на разхерметизирана система
              Ако двигателя го изисква. И 4-те возила, на които съм сменял антифриз, нямаха такова изискване. Като загреят изхвърлят въздуха, а после си взимат каквото им трябва от разширителния съд. Не знам как е при жигулския двигател, понеже там цялата система (включая разширителния съд), май беше под налягане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Re: И Рокито замръзна...

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Значи това изобщо не е антифриз. Не се държи като такъв.
                И аз подозирам нещо такова. Според мен това е чиста боядисана (и може би ароматизирана) вода. Има и друг вариант, но предполагам, че не е такъв случая. Оня ден, докато разглеждах етикетите на изложения концентрат в един магазин, доста време ми отне, докато разгранича антифриза от една течност за чистачки. Просто нещо в цвета ме усъмни и едва тогава забелязах, че вместо Антифриз пише Антискреж, естествено така разположено, че докато гледаш таблицата за разреждане, името не се вижда. Но ако си малко по-разсеян или бързаш, съвсем спокойно може да го нашляпаш това нещо в двигателя. А то си е чиста водица с боя и спирт, който предполагам се изпарява след не много време и остават само водата и боята. Моят също беше замръзнал, но се беше свил при това, а не както при колегата да се разшири и да избие през гарнитурите.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: И Рокито замръзна...

                  Този съвсем са го докарали на цвят и вкус. Мазен е на пипане, леко гъст, не е гола водица.
                  На първо четене никакви признаци, които да те накарат да се усъмниш.
                  Остава горчивия вкус и опита на принципа "парен каша духа".
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • От: И Рокито замръзна...

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Какви са щетите и аз все още не знам. За момента не тече външно. Гледах и маслото, няма следи от пяна или пресичане с вода. След смяната на "антифриза" съм го палил два пъти. Ще го наблюдавам и каквото сабя покаже.
                    Знам, че двигателят, беше замръзнал достатъчно, за да "изхвърли" замръзналия "антифтиз" между блока и главата, през термостата и водната помпа.

                    Водната помпа е избила доста преди да го запаля. Личеше си от къде е протекла под напъна на леда, на къде се е стекъл "антифриза", имаше и външно обледяване със син лед. Няма как да е избила при запалването. ако беше тогава вероятно корпуса щеше да се спука директно.
                    Няма начин да ме убеди някой,че ще избие м/у блока и главата и после колата ще работи без да се шлайфа главата.И мойто парче скраб в понеделник ме изненада с замръзнал антифриз-всичко беше на кокал.Просто го запалих 3-4 пъти за по 2-3 минути(за толкова замръзва изпарителя),долях му концентрат 2 литра и всичко е на пушка..
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • От: И Рокито замръзна...

                      До момента е само палене, работа на място и кръгчета из паркинга.
                      Към момента още обезвъздушава, дърпа по малко от разширителния съд. Не мога да преценя дали го гори. Не се вижда бял пушек след като позагрее. Преди това си пуши така или иначе. Пали леко, в маслто не се вижда да има влязла охладителна течност.
                      Ще го покарам, след това основен оглед за течове ако не се разтече като лейка още на тръгване, след това мерене за изгорели газове в антифриза.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • От: И Рокито замръзна...

                        Ах, ах, ах...

                        Ето моите 20 стотинки по темата:

                        http://hardwarebg.com/forum/showthre...=1#post2100051

                        Преди две години и аз за малко да се опаря, но четете в линка.

                        Коментар


                        • От: И Рокито замръзна...

                          Относно антифриза, досега не съм попадал на менте, въпреки че го купувам правен, а не от оторизиран представител. Може би по веригата производител - краен клиент има много междинни спирки и от там идват проблемите.

                          Не е точно по темата, но може би ще се вмести. Имам един елементарен(за някои хора) въпрос. Коя вода замръзва при по-висока температура - питейната или дестилираната? Пропуснал съм много от уроците по химия в началния курс на обучение .
                          Все пак дестилираната вода се използва за доливане на клетките на акумулаторите, за разреждане на антифриз, течност за чистачки и къде ли още не.
                          Зададох въпроса, защото в гаража имам 5 туби от минерална вода пълни с "дестилирана" вода. Стоят една до друга и са пълнени по едно и също време. Една сутрин трите ги намерих легнали на земята, замръзнали напълно, а двете си стоят и нищо им няма. Поради този факт, изпитвам съмнение, че вместо да изпълнят поръчката, са ми напълнили няколко бутилки с "чешмяна" вода.
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • От: И Рокито замръзна...

                            Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                            Коя вода замръзва при по-висока температура - питейната или дестилираната? Пропуснал съм много от уроците по химия в началния курс на обучение .
                            Все пак дестилираната вода се използва за доливане на клетките на акумулаторите, за разреждане на антифриз, течност за чистачки и къде ли още не.
                            Зададох въпроса, защото в гаража имам 5 туби от минерална вода пълни с "дестилирана" вода. Стоят една до друга и са пълнени по едно и също време. Една сутрин трите ги намерих легнали на земята, замръзнали напълно, а двете си стоят и нищо им няма. Поради този факт, изпитвам съмнение, че вместо да изпълнят поръчката, са ми напълнили няколко бутилки с "чешмяна" вода.
                            Този въпрос има двояк отговор. При най-висока температура замръзва най-чистата вода. Всякакви примеси намаляват температурата на замръзване. ОБАЧЕ:
                            особено чистата вода изпитва известни затруднения със ЗАПОЧВАНЕТО на кристализацията. Ако не се бута, рита, тропа и не се пуска нищо във водата, дестилирана вода (и даже чиста питейна) спокойно може да се охлади до -20 и да си седи течна - докато не се стресне от нещо, тогава замръзва лавинно. Има из Форума няколко такива клипа.

                            Та, за твоите бутилки - просто е трябвало да ги разклатиш или побутнеш по-силно и са щели да замръзнат пред очите ти. За да остане течна водата при -20 трябват МНОГО примеси, питейната замръзва при не по-ниско от -0.2.

                            Коментар


                            • От: И Рокито замръзна...

                              Има развитие по случая. Приста и Петрол започнаха вътрешна проверка за качеството.
                              Междувременно изследвахме точната разфасовка, която Иван Горчев е ползвал. И тя не отговаря на стандартите.
                              Ето тук може да се прочете: Петрол и Приста Ойл започват проверка на антифризите си

                              Предишната проверка беше цитирана във всички автомобилни форуми. Ако колегите, които ги посещават, сметнат, че развитието е интересно, нека сложат линка.
                              www.offnews.bg

                              Коментар


                              • От: И Рокито замръзна...

                                Ново развитие по случая. КЗП закупи проби и ги изпрати за изследване в лаборатория на МЗ.

                                КЗП прати в лаборатория антифризите на „Приста Ойл“

                                www.offnews.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X