Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    И кой каиш ги предава......и..при какви 7000 об. на кляновия вал са "сметнати"................
    (страшен вентилатор да иска 15кв. за задвижване........... защо не го сложим в някоя сушилня..........)
    Е той каиша си върти безпроблемно 1 кон динамо с хиляди километри Що да не може да завърти и повече коне за по малко километри? Между впрочем той и ремъка преплъзва , но не е ставало въпрос за него А с това фучене то и 4000 оборота си е страх

    Коментар


    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
      20 коня са почти един трабант и никак не е малко , ако е така
      По спомен охладителната турбина на трабанта при 10000 об. на турбината ползва около 1.3кв.

      Коментар


      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        И аз.
        Грешка.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Че граби 410 милиметровото витло яко-граби,но като е стегнало няма кой да го движи пълноценно.
          Яд ме е,че нямам клип от последния оф-роуд в Балкана от Събота да се чуе как свири ремъка,мотора като е на прекъсвач на един кален баир.
          А ремъка нов, обтегнат....
          И това е при положение че си с виско , а не твърдо зацепен както е в моя случай Виското дори и да зацепи то си буксува в маслото между двете плочи

          Коментар


          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Залагам за едни 20% увеличен разход , което си е и 20% загуба на мощност.

            Коментар


            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Буданлък и то не малък е да си зацепиш постоянно виското...

              Коментар


              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Буданлък и то не малък е да си зацепиш постоянно виското...
                Точно,баба казваше ,че простотията само по хората "ходи"!!!
                А, Темата- е ли възможно блокираното виско да е причина за "мъртвеца".......................

                Коментар


                • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Ако ви интересува колко харчи виското, а математиката не ви е сила(тя и точната сметка не е никак проста), може да проверите какъв електродвигател захранва перка с подобен размер при мотор, където охладждането е реазлизирано без виско муфа.Ако имаше по леките коли и джиповете перка дето да харчи 20к.с. , щеше да се храни само с 1250А при 12в.

                  Коментар


                  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Буданлък и то не малък е да си зацепиш постоянно виското...
                    Да временно решение че загряваше , но то било гарнитура и харч на водата щото бързаме и няма кой да я проверява Набързо завий тия 2 болта в туй всиско докато поръчаш новото , ама то било от друго . Определоно е страшна глупост да го заципеш така. С друга перка по -малка може би , но не си струва занимавката , а и сметки трябват Един колега по нагоре беше писал за престъргана перка на фронтиера, но не беше много подробен и не разбрах какво точно са стъргали
                    Последно редактирано от defin13; 10-06-19, 21:40.

                    Коментар


                    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                      И това е при положение че си с виско , а не твърдо зацепен както е в моя случай
                      Да хвърлите един поглед на 78ми пост от колегата!

                      Коментар


                      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Да хвърлите един поглед на 78ми пост от колегата!
                        За мен са кабели и лули на 1 и 4 цилиндър или по скоро бобина тъй като е обща за тия цилиндри Миналата година компресията беше около 10 бара на цилиндър с малки разлики Не бях там когато се правеше ремонта, но според описанията от първа ръка всичко е наред и съм склонен да вярвам на това.Още миналата година когато я взех двигателя не работеше равномерно Не съм и сигурен дали лулата на 4ти цилиндър е от този модел. Тя не щраква като влезе в свеща а е с някакаква пружина.4 ти цилиндър кога пали не е много ясно. Масло не пипа сегментите са наред.Тока е няма причина да имам черна свещ Не мазна удавена а черна. Перката отделно си дърпа тяга а и как да натиснеш на обороти при положение че фучи още на 3000 по оборотомер , а при перката са поне 5000

                        Коментар


                        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Стига с тая перка!И престъргана и работеща с вискосъединител ,едни и същи разход,една и съща скорост до 150 с обикновена газова 2.200 тона 125коня бензин,с валяци.отговарящи на 31ци,мотор на 300 000 не пипащ почти масло.И не е първия джип със постоянно работеща перка и не виждал.какъв е проблема.през.лятото да караш така ,най-вече.в планините!Явно никой не е патил.от с6апване на виско перка в некое кално дере.Имам и допълнителна електрическа пред радиатора ,която не включвам ,но е резерва ,а и много добре издухва радиатора от треволяци.и разни финни боклуци!Та перките са си перки ,а неметодичната работа по извършване на ремонт си е друга бира,ракия,мента или кой,квото налива...,а вентилаторите нямат нищо общо или поне много малко пречат,несъществено.Мотора трябва да е с алуминиев колянов вал,маховик и с бутала работещи без сигменти/щото се оказа че.има.такива/за да му пречи постоянно зацепен вентилатор!Та ако ще и двутактов да е без сегменти не става ,Трабанта на 80 000 идваше на ремонт,ако можеше без сегменти щеше да кара 300 000.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                            В други ден трябва да ми пристигнат бобините 1 и 4 цилиндър са с по чертните свещи сменям общата бобина с кабела и и мисля че всичко ще се оправи Поръчах и виско, но ще го сменя след теста
                            Гаранция проблема е кабел бобина
                            Преди покупка беше добре да има направена диагностика,за сигурност на "разхода". Виското, щом е щета .......... при цени от 160лв комплект на признати производители

                            Коментар


                            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Ко стана с висколетът? До къде я докара?
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                                Ко стана с висколетът? До къде я докара?
                                Чакам си бобината кабелите и виското , но картинката е ясна двигателя бачка на 3 цилиндъра и преди прекъсваше и предърпваше, но след прегряването харчеше и вода тия мръсни води от двигателя са доста добър проводник ( дестилирана например е изолатор - в някаква степен ) При тръгнала бобина късо в свеща би трябвало да унищожи бобината при това напрежение. Виското го усещам , че допълнитително дърпа назад и климатика дърпа назад. Проблема като ми се види идва от неработещеия 4 ти цилиндър и прекъсващия трети съдейки по свещите Утре ще направя тест с новото (щото ми е интересно колко дърпа назад) после ще сменя бобината с кабелите за да се оправи проблема. Разхода в момента е над 20 литра на 100 и скорост максимум до 100 км на равен път. Единия цилиндър просто го няма , другия може да се включва според цвета на свещите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X