Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    46 см всъщност, ако трябва да съм екзактен.
    Магарцедес слагат такава (46 см) от 70 до 270 КС.
    Сигурно и нагоре, просто не съм проверявал.
    Ъгъла е различен, но и броя на лопатките.
    Демек, преземирам, че си дърпат на практика еднакво.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Я докато сте на фаза перки, някой да знае електрическа засмукваща перка с диаметър около 48см и да не се управлява по Кан или с друг вид контролер. Наясно съм че ще е с мощност около 650-700вата до киловат пик при тръгване. Намерих такава в Щатите но ми се иска да е европейска. От Т4 е малка нищо че се доближава.

      Коментар


      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ми тия перки са 18 инча/45 см

        Е ся Пенчо слиза да премери на кияка
        41 е.

        Моята е дизел 86 коня /от завода/ Лятото дърпам и каравана из Гръчко.
        Е пък как не я разбрах тая перка кога се включва. Дори и на включен климатик.....

        Коментар


        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          41 е.

          Моята е дизел 86 коня /от завода/ Лятото дърпам и каравана из Гръчко.
          Е пък как не я разбрах тая перка кога се включва. Дори и на включен климатик.....
          Дефектна ти е КИАта.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Дефектна ти е КИАта.
            Явно некой ми е сменил маторя!!!

            Коментар


            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              46 см всъщност, ако трябва да съм екзактен.
              Магарцедес слагат такава (46 см) от 70 до 270 КС.
              Сигурно и нагоре, просто не съм проверявал.
              Ъгъла е различен, но и броя на лопатките.
              Демек, преземирам, че си дърпат на практика еднакво.
              Ако ще дърпат еднакво, защо въобще се морят да правят различни?!

              Та мощността която "дърпат" зависи от:
              -диаметъра
              -ъгъла на лопатите
              -броят на лопатите
              -скоростта на въртене
              -наличие на дифузьор
              ...е, сигурно зависи и от температура и плътност на въздуха, но да не издребняваме.

              За изменението на някои от тия параметри, зависимостта на черпената мощност не е права.

              Вероятно е на някои да им е преоразмерена и перката и цялата система с цел максимална унификация, но даже и тогава изразходваната енергия за охлаждане няма да е същата като при по-голям мотор, дори и максималната черпена мощност от перката да е същата.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Е как дефектна. Нали безкомпромисно поддържана. Пък виското е било умряло, освен че нямаше два панела с един цвят.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Ако ще дърпат еднакво, защо въобще се морят да правят различни?!

                  Та мощността която "дърпат" зависи от:
                  -диаметъра
                  -ъгъла на лопатите
                  -броят на лопатите
                  -скоростта на въртене
                  -наличие на дифузьор
                  ...е, сигурно зависи и от температура и плътност на въздуха, но да не издребняваме.

                  За изменението на някои от тия параметри, зависимостта на черпената мощност не е права.

                  Вероятно е на някои да им е преоразмерена и перката и цялата система с цел максимална унификация, но даже и тогава изразходваната енергия за охлаждане няма да е същата като при по-голям мотор, дори и максималната черпена мощност от перката да е същата.
                  Щото при различни обороти има нужда ем да духа, ем мотора да не умира напълно.
                  Иначе някакви разлики е ясно че има. Примерно едната е 18, другата 20, третата 22 кс.
                  Понеже все пак си говорим само за перки.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Е как дефектна. Нали безкомпромисно поддържана. Пък виското е било умряло, освен че нямаше два панела с един цвят.
                    Петре, Петре....
                    Виж си твоите панели и тогаз.....

                    Коментар


                    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      На мен виското работи. Също така аз сув в града не карам
                      Градската ми кола е с пастирана дори.
                      Тази на жената също.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Щото при различни обороти има нужда ем да духа, ем мотора да не умира напълно.
                        Иначе някакви разлики е ясно че има. Примерно едната е 18, другата 20, третата 22 кс.
                        Понеже все пак си говорим само за перки.
                        А в талона коя мощност стои, с вентилатор или без?!
                        Щото 20 коня бая голяма разлика...
                        И за различните обороти, могат просто да променят шайбата на ремъка...

                        Когато и да ги дръпне тия 20 коня, слаб мотор умира, а всъщност чак такъв поток не му е нужен и чак такива "пулсации" в мощността също. Според мен разликите са много по-големи, независимо от еднаквите диаметри. Може би не чак колкото разликата в максималната мощност(при много големи разлики), но от подобен порядък.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          От мен двигател, перки от мегапартс.
                          Само диното не знам от къде
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                            То двигател и без сигменти би трябвало да работи без да цапа свещи стига да има искра.
                            Ей тука ти беше най голямата грешка а ние си повтаряме , като развалена грамофонна плоча да си избиеш проклетото виско най после от главата.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Ако ще дърпат еднакво, защо въобще се морят да правят различни?!

                              Та мощността която "дърпат" зависи от:
                              -диаметъра
                              -ъгъла на лопатите
                              -броят на лопатите
                              -скоростта на въртене
                              -наличие на дифузьор
                              ...е, сигурно зависи и от температура и плътност на въздуха, но да не издребняваме.
                              Без да "издребняваме" може да прибавим и постъпателната скорост на автомобила ( при стационарен двигател не прилага насрещна въздушна струя-Пр. от 100,150км и тн.).
                              "Пропускливостта" на радиаторите и т.н..
                              Вероятно за това четох за загуби от 2-10к.с.- което ми се вижда доста реалистично.

                              Коментар


                              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                От мен двигател, перки от мегапартс.
                                Само диното не знам от къде
                                То за Пежо-Гегата не събрахме кинти за диното, та затова едва ли...
                                Отделно, меренето трябва да е доста умно, че иначе може да не са коректни резултатите. Т.е. трябва да се прави с блокирано виско, за да се мери само загубите от перката.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X