Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
    Осцилоскопа е шефа на запалителната система и черните свещи това е целия филм приятели Ей го на на 3 метра е от мен, но не съм тествал бобини на автомобили с него. Не е нещо сложно , но си трябва опит Ако някой кабел срива бобина или пък тя е пробила по формата на сигнала се разпознава много лесно .
    О ,вече преподаваме.Обясни по подробно за формата на сигнала моля.ВиждАл съм такъв уред ма собственика му дърт вампир нищо не казва.

    Коментар


    • #92
      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Янко, как размера на гумите влияе върху реалната скорост спрямо тази на километража?

      ПП това се превръща в темата с най много бисери в последно време.
      Както си го попитал, все едно не влияе...
      Може би правилния отговор на тоя въпрос е "правопропорционално".

      Просто казано с двойно по-големи гуми, никога няма да стигне това возило 150км/ч по собствения му скоростомер.
      С 15% по-големи гуми, скоростомера вероятно ще показва барем 5-6% под реалната скорост, щото с оригиналните показва с към 10% повече от реалното. Демек при показания 150км/ч, реално скоростта е близо до 160км/ч. Т.е. с нормален размер показания 150 на таблото трябва да се постигат много по-лесно, щото реално няма и 140, а 20км/ч разлика при тия условия и с тая кола, са си доста разлика в мощността.

      Ама всичко това си го знаеш, та за публиката. Но казаното от Янко не е бисер, а си е показателно за темата.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #93
        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

        Ама всичко това си го знаеш, та за публиката. Но казаното от Янко не е бисер, а си е показателно за темата.
        Той си знае........... и целенасочено добавя още развлекателни елементи.
        (сега,съпротивления,н.м.,к.с,маса .)

        Коментар


        • #94
          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
          Осцилоскопа е шефа на запалителната система и черните свещи това е целия филм приятели Ей го на на 3 метра е от мен, но не съм тествал бОбини на автомобили с него. Не е нещо сложно , но си трябва опит Ако някой кабел срива бобина или пък тя е пробила по формата на сигнала се разпознава много лесно . Преди бубината има пък комп в компа има или мощни траньистори пред тях пък има процесор , който подава сигнал и тн. Не е само механиката. Като бяха ония жигулита беше лесно. клапани бутала бобина и готово просто като бял боб. Сега е друго зад всеки цилиндър стои сигнал с много точна математика дърти дърти, ама с процесор и електроника. По принцип най често срещаните проблеми са в мощните елементи или тия които са подложени на тормоз Там дето вървят 5 волта пробив няма как да стане най много някоя студена спойка ....
          Ако споделите и техническото изпълнение с осцилоскопа,ще съм благодарен,че се мъча с едни разрядници от "балканската война" ,а трябва да влизам в крак с техниката.

          Коментар


          • #95
            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Колега, ако не си правил тест на запалителна система с осцилоскоп в твоята ситуация само ще се забатачиш допълнително.А има голям шанс и осцилоскопа да приключи своя жизнен път.Казаха ти премери компресия, после отвори ремъка и свали капаците под него, на които са белезите.Малко да са разбити отворите на капаците и зацепването отива на кино, пък като погледнеш всичко си е на белег.

            Коментар


            • #96
              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Ако споделите и техническото изпълнение с осцилоскопа,ще съм благодарен,че се мъча с едни разрядници от "балканската война" ,а трябва да влизам в крак с техниката.
              Преди 20 години ремонтирах телевизори с едно приятелче Аз минах на друга вълна, а той направи гараж за елкон услуги тия дни ще се видим заради проблема ми и ще разбера какво точно гледат с осцилоскопа Самия осцилоскоп не би трябвало да е нещо скъпо щото тия сигнали са със звукова честота дори и най- елементарния лампов би трябвало да свърши работа ако е с правилните делители , аз незнам все още и къде точно се закача сондата. Не е нещо сложно или скъпо но трябва да се види на място Ще допълня темата с диаграми от осцилоскопа

              Коментар


              • #97
                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 23:41.

                Коментар


                • #98
                  От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Кабелите си виж,пич.
                  ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                    Преди 20 години ремонтирах телевизори с едно приятелче Аз минах на друга вълна, а той направи гараж за елкон услуги тия дни ще се видим заради проблема ми и ще разбера какво точно гледат с осцилоскопа Самия осцилоскоп не би трябвало да е нещо скъпо щото тия сигнали са със звукова честота дори и най- елементарния лампов би трябвало да свърши работа ако е с правилните делители , аз незнам все още и къде точно се закача сондата. Не е нещо сложно или скъпо но трябва да се види на място Ще допълня темата с диаграми от осцилоскопа
                    Като ти се мери,дай на контакт и провери за наличие на "+12v" с мултицета между едното кабелче към бобината и "маса".
                    По същия начин провери и захранването на другата бобина.
                    Ако всичко е ОК,а то ще е щом колата ти пали, провери за наличие на оперативен "-".
                    Там ще видиш,че отново всичко е ОК, защото колата ти пали и работи на 4ри цилиндъра.
                    И все пак щом ти се занимава свържи 1 диод между кабелчетата на бобините.
                    Като завъртиш на стартер диода трябва да мига.
                    Ако не мига го свържи обратно и ще замига.
                    Това означава,че имаш наличие на оперативен "-",който се подава от транзистор в компа.
                    В случая транзисторите са 2бр., заради 2те бобини и
                    съответно правиш и същата проба на кабелчетата към другата бобина.
                    При пробата мърдай кабелите и ако хванеш прекъсване на ритмичното мигане на диода си огледай добре и най-сигурно си смени кабелите към бобините-(продават се,като оригинална част и си идват с буксите и е лесно).
                    П.П.Всичко това едва ли ти е нужно точно в тоя случай,ама тъй и тъй ти се занимава-занимавай се да си сигурен,че нямаш ядове по ниското напрежение....
                    Аз бих започнал с компресия,белези,бих пуснал нови високоволтови кабели и свещи,ама това ти го писах и снощи май.....-успех!
                    Всъщност това последното трябваше да го направите още при ремонта за да сте сигурни в тези консумативи!
                    И ако там е наред вече бих търсил проблема в ниското напрежение...
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 10-06-19, 12:05.

                    Коментар


                    • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Като ти се мери,дай на контакт и провери за наличие на "+12v" с мултицета между едното кабелче към бобината и "маса".
                      По същия начин провери и захранването на другата бобина.
                      Ако всичко е ОК,а то ще е щом колата ти пали, провери за наличие на оперативен "-".
                      Там ще видиш,че отново всичко е ОК, защото колата ти пали и работи на 4ри цилиндъра.
                      И все пак щом ти се занимава свържи 1 диод между кабелчетата на бобините.
                      Като завъртиш на стартер диода трябва да мига.
                      Ако не мига го свържи обратно и ще замига.
                      Това означава,че имаш наличие на оперативен "-",който се подава от транзистор в компа.
                      В случая транзисторите са 2бр., заради 2те бобини и
                      съответно правиш и същата проба на кабелчетата към другата бобина.
                      При пробата мърдай кабелите и ако хванеш прекъсване на ритмичното мигане на диода си огледай добре и най-сигурно си смени кабелите към бобините-(продават се,като оригинална част и си идват с буксите и е лесно).
                      П.П.Всичко това едва ли ти е нужно точно в тоя случай,ама тъй и тъй ти се занимава-занимавай се да си сигурен,че нямаш ядове по ниското напрежение....
                      Аз бих започнал с компресия,белези,бих пуснал нови високоволтови кабели и свещи,ама това ти го писах и снощи май.....-успех!
                      Всъщност това последното трябваше да го направите още при ремонта за да сте сигурни в тези консумативи!
                      И ако там е наред вече бих търсил проблема в ниското напрежение...
                      В други ден трябва да ми пристигнат бобините 1 и 4 цилиндър са с по чертните свещи сменям общата бобина с кабела и и мисля че всичко ще се оправи Поръчах и виско, но ще го сменя след теста Много ме гложди тази мисъл , колко от мощността аджаба сваля тая перка. Гаранция проблема е кабел бобина

                      Коментар


                      • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        20 коня.
                        Ако няма въздухозаборник по малко
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Буксите , които захранват бобината също се разпаднаха и в момента в гнездото влизат двете канелни е кабелни обувки. Да играе ли поялника там , щото тия букси ако ги търся ще е филм Мисля да запоя 2 кабела и да ги свържа с тия които идват от компа.

                          Коментар


                          • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            20 коня.
                            Ако няма въздухозаборник по малко
                            20 коня са почти един трабант и никак не е малко , ако е така Без математики долу горе толкова ми се губят сякаш Мотопед 50 кубика 4- 5 коня дърпа едни 300 кила хора + желязо със 50 -60 километра безпроблемно
                            Последно редактирано от defin13; 10-06-19, 20:49.

                            Коментар


                            • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              20 коня.
                              Ако няма въздухозаборник по малко
                              И кой каиш ги предава......и..при какви 7000 об. на кляновия вал са "сметнати"................
                              (страшен вентилатор да иска 15кв. за задвижване........... защо не го сложим в някоя сушилня..........)

                              Коментар


                              • От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Че граби 410 милиметровото витло яко-граби,но като е стегнало няма кой да го движи пълноценно.
                                Яд ме е,че нямам клип от последния оф-роуд в Балкана от Събота да се чуе как свири ремъка,мотора като е на прекъсвач на един кален баир.
                                А ремъка нов, обтегнат....-та има ли "вътък" мотора,няма как с това задвижване виското да го удуши.
                                С ГИ съм, ползвам нискоомни дюзи "Баракуда",смесите ми са нагласени на около 14.5:1 и колата е с аванспроцесор.
                                На газ има повече сила от бензин.
                                Бензиновата горивна система е ревизирана от резервоар до дюзи и също работи перфектно,но колата просто с тези настройки е по-мощтна на газ.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 10-06-19, 21:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X