Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
    Тия дни ще се разбере Предполагам че проблема е комплексен. Това твърдо зацепено виско според мен сваля доста от мощността. Перката е голяма и върти с двойно по голяма скорост от оборотите на вала. И с прекъсващи цилиндри като бонус...
    Проблемът ти е комплексен, и според мен ще береш ядове с тези които ти правят колата.

    ... и стига с това виско, колкото и да ти се иска, проблема не е в него.
    Махни го да не те разсейва в друга посока до като оправиш проблема, а най-добре си сложи ново, но не "втора употреба", щото такова си имаш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #47
      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      И с една чашка от кафе пробита на дъното с цигара вътре и стават чудеса ....
      Поглеждаш първо календара, после колата отпред.

      Ако на календара годината е повече от 1985, а на колата отпред няма нарисувана платноходка - НЕ правиш такива неща ами си оправяш колата.

      Коментар


      • #48
        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
        , сменихме и свещите и никаква разлика колата не върви дави се гърми и никаква мощност,
        Това гърми кво ще рече ,гърми и пука през ауспуха ли? Отговори пък после ще мислим.
        Това със зацепването на виското си го избий от главата а търси проблема другаде.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #49
          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Нещо бройката на клапаните не излиза!
          А иначе бобините са две ама тока до другите два цилиндъра ходи по кабели та може и някой кабел да се е прецакал.
          Да ,х2 ,пак работят по тоя ред ,но два по два.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #50
            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Направих малко настройки на газовото сега е много по добре но все още я няма тази мощност която беше утре ще сменя виското и бобините и ще пиша какво е станало

            Коментар


            • #51
              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Той двигателя си е умрял по рождение в това купе че при зацепване на виското е напълно възможно да се проявява така.
              Верно ли са му малко 128добитъка? За 1450кг?

              Коментар


              • #52
                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Момчета, момчета.
                Виско се усеща на 200 коня и нагоре мотор. На повече, също. Даже съм пускал едно клипче тука на мерене колко коня всъщност заминават само от виското.

                Аз също се съмнявам това да е случая, обаче.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Момчета, момчета.
                  Виско се усеща на 200 коня и нагоре мотор. На повече, също. Даже съм пускал едно клипче тука на мерене колко коня всъщност заминават само от виското.

                  Аз също се съмнявам това да е случая, обаче.
                  Едно е да се усеща, друго е, да се мъчи на равен път.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Май си имал проблем и преди ремонта с тези 130 максимална. На моята с ГИ съм поддържал 140 в продължение на десетки километри без никакви проблеми, най-много съм вдигал 160 като проблема е в стабилността, мощност имаше предостатъчно. Да не би да има смачкана тръбичка някъде и да не достига газ или нещо запушено по въздуховодите? Ако проблема е някъде по запалването ще прекъсва и придърпва.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Май си имал проблем и преди ремонта с тези 130 максимална. На моята с ГИ съм поддържал 140 в продължение на десетки километри без никакви проблеми, най-много съм вдигал 160 като проблема е в стабилността, мощност имаше предостатъчно. Да не би да има смачкана тръбичка някъде и да не достига газ или нещо запушено по въздуховодите? Ако проблема е някъде по запалването ще прекъсва и придърпва.
                      Да и преди ремонта малко прекъсваше и придърпваше , но пак имаше мощност. За това си мисля че е и от двете неща заедно запалителна система и товарещата перка

                      Коментар


                      • #56
                        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Тоя филм го гледАхме с приятел и въпреки, че е към края, финалните надписи още ги няма.
                        Ето темата, колегата да си чете, ако не я е поглеждал.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Ще спомена пак!Всяко лято карам с престъргано виско,въпреки че нямам проблеми с мотора,в планината ми е по -спокойно ,а и качествено работещо за моя мотор трудно се намира/ОФА ДБ 2.4 бензин 125 коня/.Зимата карам с едно горе долу.нормално работещо!Разлика във диномиката и мощноста на мотора НЯМА нито на ГАЗ нито на БЕНЗИН!Зацепено виско нищо не спъва ,ако е така и работещо като зацепи мотора трябва да клекне...Те това е невъзможно.Причината е най-вероятно друга ,не се знае при.свалена глава кой-какво е проверил.и надолу из блока.Поне некъв флуид да се сипе в буталата да се види колко време и как държат.Луфтове странични ,аксиални закъснения в ходовете.?!?Главата здрава ли е ?!Иначе.майстора казал.гарнитура и край ,гарнитура е!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Ще спомена пак!Всяко лято карам с престъргано виско,въпреки че нямам проблеми с мотора,в планината ми е по -спокойно ,а и качествено работещо за моя мотор трудно се намира/ОФА ДБ 2.4 бензин 125 коня/.Зимата карам с едно горе долу.нормално работещо!Разлика във диномиката и мощноста на мотора НЯМА нито на ГАЗ нито на БЕНЗИН!Зацепено виско нищо не спъва ,ако е така и работещо като зацепи мотора трябва да клекне...Те това е невъзможно.Причината е най-вероятно друга ,не се знае при.свалена глава кой-какво е проверил.и надолу из блока.Поне некъв флуид да се сипе в буталата да се види колко време и как държат.Луфтове странични ,аксиални закъснения в ходовете.?!?Главата здрава ли е ?!Иначе.майстора казал.гарнитура и край ,гарнитура е!
                            Главата е здрава не надува вече и не смесва вода с масло гарнитурата беше в окаяно състояние На кията предавката към перката е 2 към 1 ако вала се върти с 2000 оборота перката е с 4000 а съвсем не е малка Виското е зацепено с 2 болта . Преди време се занимавах с rc авио модели 200 вата ел моторче вдигаха самолет под 500 грама с перка не по голяма от 15 сантиметра. На тази като и гледам размера и предположа какви са и оборотите направо ме заболява главата. Колата има проблем по запалителнета система вероятно и един от цилиндрите или два не са много таман съдейки по цвета на свещите, но и с тоя зацепен хеликоптер от пред. До колкото разбрах дори и ново в момент на зацепване виското не работи с оборотите на двигателя понеже буксува , а и рядко включва Това чудо според мен събаря поне с 10 коня а нищо чудно и да е с 20 и с прекъсващите цилиндри ... За тоя вятър енергия трябва един самолет като чесната с тегло 800 kg 1000 kg има двигател с Мощност – 120 kW а върти някаква си перка

                            Коментар


                            • #59
                              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Преди да правиш каквото и да е, провери компресията, за да елиминираш проблеми с незатварящ добре клапан, например. След това запалването и газта.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Преди да правиш каквото и да е, провери компресията, за да елиминираш проблеми с незатварящ добре клапан, например. След това запалването и газта.
                                Вчера точно за това си мислех свалихме свещите огледахме ги сложихме други и забравих да я видим тая компресия миналата година беше добре след първото прегряване започна да харчи и по малко вода, след второто прегряване си пиеше по литър вода на 10 километра но е карана не повече от 50 км щото трябваше да се прибера някак си. След шлайфа и смяната на гарнитурата за 200 километра не пипа нито масло нито вода . То двигател и без сигменти би трябвало да работи без да цапа свещи стига да има искра. Клапаните са добре добре уж , още ме е яд че забравих да премерим компресията
                                Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 15:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X