Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

    Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
    Вчера точно за това си мислех свалихме свещите огледахме ги сложихме други и забравих да я видим тая компресия миналата година беше добре след първото прегряване започна да харчи и по малко вода, след второто прегряване си пиеше по литър вода на 10 километра но е карана не повече от 50 км щото трябваше да се прибера някак си. След шлайфа и смяната на гарнитурата за 200 километра не пипа нито масло нито вода . То двигател и без сигменти би трябвало да работи без да цапа свещи стига да има искра. Клапаните са добре добре уж , още ме е яд че забравих да премерим компресията
    aaaaaaaaaaaaaаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

    с това трябваше да почнеш! Че на двигателя сегменти му не требват.

    Коментар


    • #62
      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      aaaaaaaaaaaaaаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа

      с това трябваше да почнеш! Че на двигателя сегменти му не требват.
      Говоря принципно имам двигателчета и без сегменти , те са високо оборотни по няколко кубика горят метанол с рициново масло , но там е друга тема.Ако имах спечени сегменти щеше да пипа маслото и да пуши компресионните колкото и да са скапани в даден цилиндър той пак ще пали, ако има искра дори и на 3-4 бара свеща би трябвало да е чиста.Директно зацепената перка няма как да не сваля мощност просто няма как да изчисля стъпката на перката. Оборотите са що годе ясни показанията на оборотомера се умножават по 2 според предавката в двете ремъчни шайби . На 4000 оборота на двигателя всичко що е листа пясък излита под колата. И сега някой ще каже перка и някакъв си въздух вярно че е въздух но с 200 км в час вдига цели къщи, не само покривите. Никак няма да се очудя , ако от перката ми падат 20 коня , а и с прекъсващи цилиндри ... Тия дни ще ви кажа точно колко се губи от виското Първо него ще сменя после тест за да ми се изясни въпроса с хеликоптера после ще е смяна на бобини и кабели между двете интервенции ще има тестове.
      Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 17:01.

      Коментар


      • #63
        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

        Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
        Говоря принципно имам двигателчета и без сегменти , те са високо оборотни по няколко кубика горят метанол с рициново масло , но там е друга тема.Ако имах спечени сегменти щеше да пипа маслото и да пуши компресионните колкото и да са скапани в даден цилиндър той пак ще пали, ако има искра дори и на 3-4 бара свеща би трябвало да е чиста.Директно зацепената перка няма как да не сваля мощност просто няма как да изчисля стъпката на перката. Оборотите са що годе ясни показанията на оборотомера се умножават по 2 според предавката в двете ремъчни шайби . На 4000 оборота на двигателя всичко що е листа пясък излита под колата. И сега някой ще каже перка и някакъв си въздух вярно че е въздух но с 200 км в час вдига цели къщи, не само покривите. Никак няма да се очудя , ако от перката ми падат 20 коня , а и с прекъсващи цилиндри ... Тия дни ще ви кажа точно колко се губи от виското Първо него ще сменя после тест за да ми се изясни въпроса с хеликоптера после ще е смяна на бобини и кабели между двете интервенции ще има тестове.

        Има голяма разлика между 2-тактов и 4-тактов двигател. За перката съм съгласен , че дърпа от мощността.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #64
          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

          Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
          ...... Преди време се занимавах с rc авио модели ..... но и с тоя зацепен хеликоптер от пред.
          Еми какво се чудиш повече???Виско ,та виско у всеко мнение ....отваряй капака и направо ще полетиш с тая тяга отпред.

          Коментар


          • #65
            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

            Човеко стига с това виско. по не двадесет различни човека ти казаха че не е там проблема.
            Полвината Кий фучат кат минат покрай теб.
            Добре да обърнем въпроса на опъки кво става с кията в калта кат загрее и виското /изправно/ зацепи както трябва? Оставаш в калта докат изстине поради липса на мощност щот перката я е грабнала? Ам кво става с киматика поскаш го и тръгва назад?

            Почни от неща дето ще са ти нужни после. Кабели и свещи. Ако бубината е на две части купуваш само половината и я подменяш с тая в която се съмняваш. Тези неща ще са ти нужни и след това.
            А пък после кат ти е на сърце си оправи и виското. Някой бе споменал за някакви момъци в Сливен дет рециклирали за 180-200 лв.


            Еи сега погледнах цени на нещата дет ще ти дадат насока.
            Свещи по 2,5-3 лв бр.
            кабели от 22 до 45 лв. комплект
            половин бубина от 42-3 нагоре.
            с две думи под 100 лв. за неща които хем ще те ориентират за проблема хем ще са ти нужни в последствие /консуматив/. хем не изискват майстор.
            Надявам се да не си съвсем гъзорък.
            Успех.
            Последно редактирано от zmiori; 09-06-19, 17:49. Причина: ре
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • #66
              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

              Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
              Човеко стига с това виско. по не двадесет различни човека ти казаха че не е там проблема.
              Полвината Кий фучат кат минат покрай теб.
              Добре да обърнем въпроса на опъки кво става с кията в калта кат загрее и виското /изправно/ зацепи както трябва? Оставаш в калта докат изстине поради липса на мощност щот перката я е грабнала? Ам кво става с киматика поскаш го и тръгва назад?

              Почни от неща дето ще са ти нужни после. Кабели и свещи. Ако бубината е на две части купуваш само половината и я подменяш с тая в която се съмняваш. Тези неща ще са ти нужни и след това.
              А пък после кат ти е на сърце си оправи и виското. Някой бе споменал за някакви момъци в Сливен дет рециклирали за 180-200 лв.
              Новото е под 90лв що да давам 200 за рециклиране ??? Наздраве харесвам форума , но ми се струва , че е по полезен за наздравици

              Коментар


              • #67
                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                Давай кат си решил.
                И за другите неща ще ти стигнат толкова.
                виж по горния пост има някоя и друга цена.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • #68
                  От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                    Майтап нема добра идея е ще спра на равен път и ще тествам дали няма да тръгне без да е на скорост. Макар че има разлика между вентилатор и въздушен винт

                    Коментар


                    • #70
                      От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                      Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
                      .... Наздраве харесвам форума , но ми се струва , че е по полезен за наздравици
                      Е па нормално,като след две страници се разбра каква е колата и ,че си играеш на газ.Наздраве!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                        Ей така на шега ще ви кажа че при повредено зацепило виско а не принудително зацепено , като е в моя случай разхода се вдига значително или за по кратко губи се енергия към колелата . Тази енергия не е ли свързана с мощността ? Повреденото зацепено виско може да фучи но там между двата диска има преплъзване и едва ли вдига на половината от оборотите на двигателя Това че перката дърпа коне е ясно , не се знае само колко са. А всъщност колко енергия може да предаде пистовия ремък без да преплъзва Е един също интересен въпрос
                        Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 18:20.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                          Само от виското ще е. Наздраве.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Само от виското ще е. Наздраве.
                            Не е само от виското то е ясно, маховика примерно съхранява енергия , но не бута въздух като самолеД Перка въртяща се на 8 000 оборота при обороти на вала 4000 с четирилопатен винт и диаметър на око около 50 санта си е сериозен тормоз Интересното в случая е колко коня струва тази екстра Наздраве приятели Проблема ми е ясен и мисля че за състезателите темата ще е интересна при тях всеки кон е в + Задължително ще напиша подробно как се усеща тягата с нормална виско перка и постоянно зацепена и какво съм намерил в бобината или кабела. Ще се тества първо с нормална перка с прекъсващи цилиндри за да мога да си направя изводи Майната и на бръмата , но наистина ми е интересно
                            Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 18:51.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                              Ако позволите да се извиня за неразумните предложения-резултат от първичната информация и някъкъФ псевдо опиТ.
                              Почти съм съгласен-Само виското ще е!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Загуба на мощност с постиянно зацепено виско или друг проблем ?

                                Дали съм прав? Корееца мачка пазара в съотношение цена - качество ? Що не са турили една шайба с перка хем спада цената на бръкмата хем е и по надеждно? Ето нова тема за размисъл. Коне ли търсят с тия скъпи и сложни за изработка вискота или щото така е модерно ?
                                То при мен е ясно 1 цилиндър не работи коректно според огледа на свещите има и втори който пропуска някой такт но , че и перката събаря съм сигурен не се знае колко , но дърпа от мотора и си мисля че не е малко. В мазето имам 4 самолеДа които вдигат 200 с една перчица има няма 30 санта Единия от тях е 7 кубика и може да носи 4-5 кила товар Преди време му сложих и отсег от ПВЦ тръба да носи котка парашутист , но не тествахме по други съображения все пак и котката е човек , а и с тия закони ... Перката ми е в главата постоянно и май тъй ше си ида с тия въздухо премествания Утре кабели бобини и виско , че като чувам как дърпа тая перка ми идва да излетя без крила с таа кия
                                Последно редактирано от defin13; 09-06-19, 20:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X