Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Благодаря колеги!Дали за това ми свети брекето на таблото постоянно от доста време,защото АБС-а не свети?!Т.е. светка като паля и след това си загасва!!!
    Последно редактирано от буклас; 04-07-18, 20:12. Причина: грешка

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Не е заради това.
      Имаш или ниско ниво на спирачната течност в казанчето или задържал-/замасил/ бутон на ръчната спирачка.
      По-вероятно е първото.
      Долей и огледай за течове!
      Що се отнася до АБС-а,щом казваш,че имаш скъсан кабел към датчик,лампата на таблото-(ABS) би трябвало да ти индикира постоянно за проблема.
      Или ти вече запои кабела?

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Янко,запоих кабелчето и нищо не се промени по таблото!!!И преди лампата на АБС-при палене светваше и след като запаля си загасваше,и сега пак е така!!!А брекето сис свети от както съм я купил,има спирачна течност,няма теч никъде,защото не ми се налага да доливам!!!На ръчната бутона си работи,но има един модул под пластмасовите кори при ръчната и съмненията са ми в него,че нещо се е прецакал!!!ДЯволска работа,веднъж разглобявах всичко,но не знам на този модул какви стойности да му меря с мултицета!!!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Ммм-в момента нищо друго не ми идва,като идея.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Провери си поплавъка на казанчето на спирачната течност. Извади му буксата и виж дали ще угасне лампичката.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              При мен също забелязах, че е скъсан този кабел за ABS-а, но по таблото всичко си е наред, само нямам ABS.

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Утре ще пробвам с буксата на казанчето за спирачната!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Мхм.
                  Поплавъка го играе ключ към маса,тъй че идеята е добра.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Е да де,ама пак свети!!!Вчера откачих буксата и пак продължава да свети!!!Така и с клаксона,работеше и в един момент престана!КАто му дам ток директно от акумулатора свири,иначе не ще!!Бушоните са здрави,и е такива дребни неизправности но потребни са в състояние да ме побъркат!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      При мен лампата също свети , не можах да разбера от какво, беше махната от предния собственик. Клаксона тоже не работеше, до него стига (поне при мен) кабел от волана, който използвах за сигнал за реле и отделно пуснах силов кабел .
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Вчера и онзи ден купих гърне,ауспухова тръба,накладки предни,свещи,въздушен и поленов филтри,задни амортисьори,оригинален резервоар,заден десен стоп че моя го счупих в гората с дървата,викам си,ще я стягам за морето!!!И днес започнах със смяна на стопаа,накладки предни устаних че имат още хляб и смяната се отлага за по натам,накрая захванах да сменявам свещите,първи цилиндър добре,но на втори Свеща омаслена по керамиката,електрода чист,добре е работила!!!На трети цилиндър Свеща цялата в масло по керамиката,светнаха с фенер на вътре,буталата чисти!!!На четвърти цилиндър не я свалях,защото от трети по диагонал се виждаше през един отвор че и на тази свещ има масло!!!Антифриз а чист,отзад не пуши!!!Ако имам късмет,може да е само гарнитурата,ама като се знам!!!Предположения колеги?
                        Последно редактирано от буклас; 09-07-18, 22:39. Причина: Грешка

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          По свещите има масло само по външната част. Ако е така, значи ти тече масло от гарнитурата на клапаните. Вътре по електрода няма как да е в масло. Смени я тази гарнитура.

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Точно гарнитурата е. Те ако свещите са омазани с масло по време на работа, въобще няма да работят и колата ще пуши зверски. Маслото се събира в дупката около свещта и при развиване омазва резбата. Аз сменях гарнитура, но пак таеше масло около свещите.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Точно гарнитурата е. Те ако свещите са омазани с масло по време на работа, въобще няма да работят и колата ще пуши зверски. Маслото се събира в дупката около свещта и при развиване омазва резбата. Аз сменях гарнитура, но пак таеше масло около свещите.
                              И как,така ли продължи да я караш???Не може ли да се оправи тази работа така че да не омаслява там???

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Това от гарнитурата на капака на главата ли се получава или е от гарнитурата на самата главата към блока???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X