Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Благодаря, ще проверя тогава дали няма някъде 2-ра употреба пък ако ли не ...нова.
    Дано се сменят лесно и бързо , но като махна корите на вратата ще стане ясно.
    Не, че и сега не се отваря ама...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190225_141116.jpg
Прегледи:1
Размер:319.0 КБ
ID:5809705
    ..малко чалъм си иска
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Колега, доколкото се ориентирам, джипката ти е сребрист металик. Искаш ли да ти подаря сребриста дръжка? Става дума само за дръжката, без легенчето около нея. Дръжката е в добро състояние, но е набор 2000г. Всичко старее и няма гаранция колко ще изкара.
      Разглобяването е лесно. Може да се наложи да срежеш оста, около която се движи дръжката и да я замениш с шпилка или дълъг винт. Внимавай да не изгубиш пружинките!
      KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
        Колега, доколкото се ориентирам, джипката ти е сребрист металик. Искаш ли да ти подаря сребриста дръжка? Става дума само за дръжката, без легенчето около нея. Дръжката е в добро състояние, но е набор 2000г. Всичко старее и няма гаранция колко ще изкара.
        Разглобяването е лесно. Може да се наложи да срежеш оста, около която се движи дръжката и да я замениш с шпилка или дълъг винт. Внимавай да не изгубиш пружинките!
        Да, сребърен металик е. Ако ти е излишна дръжката може да се пробвам да сменя само нея. По-зле за това няма как да стане .
        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
        08868пет4три18

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
          Колега, доколкото се ориентирам, джипката ти е сребрист металик. Искаш ли да ти подаря сребриста дръжка? Става дума само за дръжката, без легенчето около нея. Дръжката е в добро състояние, но е набор 2000г. Всичко старее и няма гаранция колко ще изкара.
          Разглобяването е лесно. Може да се наложи да срежеш оста, около която се движи дръжката и да я замениш с шпилка или дълъг винт. Внимавай да не изгубиш пружинките!
          Получих смс, че дръжката е пристигнала. Благодаря. Намери се занимание за почивните дни
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Момчета, здравейте,
            пак ме сполетя някакъв чудат шум на моето Сийче (Sportage 2001 2.0I) и направо искам да си трясна някъде главата, особенно след като в сервиза ми казаха : "....ааа няма и нищоо....", в друг сервиз пък стоя почти цяла седмица ама не им останало време да я погледнат.....и аз вече..
            Та ако някой има някаква идея за какво може да иде реч?Шумът е силен, метален, притеснителен и мнооого непостоянен. Чува се определено от предно ляво колело, все едно се опитвам да вкарам скорост без съединител(само дето се чува отпред в ляво) или някава метална втулка зацепва за секунди? Който се вози направо подскача!!!
            Не се чува в момент на превключване на скорост или натискане на спирачка.
            По скоро 90% в случаите е след неравност, но пак казвам доста рядко, на фона на постоянните дупки. Понякога сякаш и без неравност се чува. Продължителен е от 2-3 секунди до 5-6 секунди. Почна преди около 20-тина дена, и има дни в които въобще не се чува???
            Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има нещо наум, ще съм благодарен да чуя мнението му.
            Поздрави на всички гордо посрещане на утрешният празник!

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              С какви хъбове си?

              Но каквито и да са - една профилактика и почистване - няма да им навреди.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Навярно си с вакуумни хъбове, които във времето се е наложило да станат постоянно-зацепени.
                Та,ако е така най-вероятно имаш за смяна иглен лагер на шенкела...-(той работи, когато хъбовете са зацепени).
                За проба,ако си с вакуумни хъбове ги махни временно и шумът ще изчезне.
                Ако си с ръчни ги превключи в режим 4х2 и пробвай.
                Така с тези проби ще игнорираш иглените лагери на шенкелите...
                Изчезне ли ли шума-те са.
                В твоя случай-левия.
                Успех!

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Старите кучета при киите са ме изпревалили. Махни хъба и го огледай, при мен беше страшно виене при 4х2.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Днес, пробвах точно така със заключение хъбове на 4х2 и не го чух шумът.
                    Благодарско, явно е от тях.
                    Смених ги миналата пролет, ама не с бразилски.

                    Реших и да го сваля левият хъб, да видя най-малкото как е вътре, но ......, болтовете(тези за капачката) не подават, шестограма иска да преварти. Сещам се че още като ги слагах изглеждаха гадни.

                    Сега съм ги напръскал с WD40 и не ако не подадът остава, да се вкарвам във филм с разпробиването

                    .........?

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Яя-значи на 4х2 шум нямаш?
                      Ако е така-(т.е.имаш шум само на положение 4х4), значи проблема ти е от иглените лагери на шенкелите!
                      Ако имаш шум на положение 4х2,тогава ще търсиш проблема в хъбовете и по точно щом си с Китайските AVM-ми в техните втулки за свободен ход.
                      Направени са от калпав материал и с времето трябва да се изработят от фосфорен бронз!
                      П.П.Правиш вече разлика между двата шума,нали?
                      Едно е да ти прехрупа иглен лагер на шенкел,друго е втулка за свободен ход на хъб!
                      Пак повтарям-едното се игнорира с проба в режим 4х2, другото в режим 4х4!

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Яя-значи на 4х2 шум нямаш?
                        Ако е така-(т.е.имаш шум само на положение 4х4), значи проблема ти е от иглените лагери на шенкелите!
                        Ако имаш шум на положение 4х2,тогава ще търсиш проблема в хъбовете и по точно щом си с Китайските AVM-ми в техните втулки за свободен ход.
                        Направени са от калпав материал и с времето трябва да се изработят от фосфорен бронз!
                        П.П.Правиш вече разлика между двата шума,нали?
                        Едно е да ти прехрупа иглен лагер на шенкел,друго е втулка за свободен ход на хъб!
                        Пак повтарям-едното се игнорира с проба в режим 4х2, другото в режим 4х4!
                        Има шум на 4х2 с отключени хъбове, като ги заключи изчезва. Проблема е във въпросното износване на 90%, като ги заключи вече няма лагеруване и спира да шуми.
                        Като свалиш хъба веднага ще видиш луфта и стружките и ще ти се изясни всичко.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Вярно е това което пишеш,ама виж какво е писал човека:"Пробвах със заключени на 4х2 хъбове"...-неправилно изразяване и не може да се разбере отключени ли са или заключени!?
                          Трябва се гадае...!?
                          Но щом все пак има 4х2 явно шума е на отключени.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 04-03-19, 20:53.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Сори ако не съм се изразил правилно.
                            Шумът ми е е само при 4х2 и когато хъбовете(ръчни) са отключени.
                            Когато ги заключа, но продължа да карам в режим 4х2, шум няма.
                            На 4х4 шум няма

                            За мен обяснението е, че левият хъб иска да се присъединява в движение, съдейки че шумът се чува основно след неравност. Можеби има някаква хлабава пружина или нещо такова?
                            Исках да го махна за да погледна, би трябвало да има следи от стружки например, но малките винтове които държат капачката не се развиват и усещам, че напъна ли ги още малко ще превъртят шестограма.
                            Днес пак пробвах: заключа ли хъбоввете шум няма(при каране на 4х2)

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                              За мен обяснението е, че левият хъб иска да се присъединява в движение, съдейки че шумът се чува основно след неравност.
                              Същия случай беше и при мен. Появиха се странни звуци именно при отключен хъб, и не винаги а периодично, когато си иска. Сменявай хъбовете.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Няма нужда да ги сменя,като може се размине с едни 20-30лв.общо за двата.
                                Просто се правят нови втулки,но от качествен материал за свободния ход-(отключено положение) и ядовете приключват!
                                Китайските са някакви ментеливи,пукат се и при разглобяване на хъба падат на парчета.
                                Затова и стържат,задират в режим 4х2.
                                Играх го тоя филм още първата година с Китайски АВМ-ми.
                                Нямаха и 20 000км.,като се предадоха...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X