Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Колко мах ще излезе основен ремонт ,като части./говоря и за нова глава/
    Това ми се върти във главата.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      След като имаш желание и възможност, защо просто не направиш читав основен ремонт ?
      Какъвто и двигател да намериш, сЕ ше е двайсетина годишен с неясна история, и около или преди умирането.
      +1
      Иначе моргите са пълни с Киаци, в неясно състояние. Нова оборудвана глава е около 1000 лв.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
        Колко мах ще излезе основен ремонт ,като части./говоря и за нова глава/
        Това ми се върти във главата.
        Всъщност, какъв точно е проблема ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          На светофара след ,като влязох във града започна да променя оборотите на таблото нямаше индикации за проблем
          ,като тръгнах забелязах бяла пушилка/помислих ,че е от друг автомобил/ ни следващото кръстовище бях вече
          сигурен,че бялото е от мен,но на таблото пак нямаше индикация за загряване или проблем с маслото.
          Карах още може би 200-300м ,защото мястото не позволява да се спре и щях да направя зверско задръстване.
          Спрях загасих и видях ,че е изхвърлила вода оставих ел.винтилатора да работи /с климатик е колата/
          Мисля ,че се опитах да запаля ,но ми се стори ,че е затегнал двигателя ,но може да е била на скорост .
          Пътна помощ и пред нас .Долях около 2 литра/толкова събра/ вода запалих я нормално и я преместих на 5 м и я паркирах.
          Има леко чукане в двигателя за маслото не знам дали е пресечено не е бяло или като боза.
          Не е светнала лампата за маслото при последното палене /да я паркирам след свалянето от платформата/

          Утре на платформа и при майстор, който иска да я види, защото и знае състоянието и колата изглежда доста наперена
          и не, защото е моя ,но не съм виждал кола така вдигната и със стойка .

          Ако не я правя аз майстора иска да я купи и да си я прави за него.
          При смяната на гарнитура на капака на клапани главата беше без никакви отлагания светеше
          и ми казаха ,че е подменена с нова./това не е много сигурно/

          Киата я имам от пет години и винаги ми е губила по малко вода и съм чел за проблема.
          На 1000 км 100-300 грама ,но никога не е завирала за последните 35 000 км.
          Явно е карана с вода в италия и имаше разни отлагания .
          Сменил съм радиатор лек теч ,водна помпа ,капачка и виско,термостат разни скоби винаги са прекапвали ,защото винаги е губила по малко вода и след препоръки от форума.
          За сега ще я правя .
          ОТ КЪДЕ да купя части с добро КАЧЕСТВО ./като майстора ,ще направи избора им защото така трябва според мен/
          Примерно нова оборудвана глава за 1000 лв.
          Последно редактирано от stamat699; 06-05-19, 06:01.

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            А за какво ти е глава, като не знаеш какъв е проблема ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Според мен е изгоряла гарнитурата. Шлайфане на глава и съответната по-дебела гарнитура ще реши проблема. Проверете равнинността на блока(горната повърхност, където ляга гарнитурата), ако е с блок(аз съм с дизелова).
              KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Не се плаши толкова, почти сигурно е само гарнитура.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                  Киата я имам от пет години и винаги ми е губила по малко вода и съм чел за проблема.
                  На 1000 км 100-300 грама ,но никога не е завирала за последните 35 000 км.
                  Не знам за какъв проблем си прочел, но загуба на вода си е винаги проблем, който не бива да се игнорира. Ама ти сам си го усетил това вече.
                  Дано е само гарнитура...

                  ПП моята дизелка, за 2.5 години при мен, не знае какво е това доливане на антифриз...пу, пу, пу....да не я уручасам
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Два пъти съм щял да сложа външен датчика за температура е два пъти
                    по разни тъпи причини съм пропускал последните дойдоха от алито в петък.
                    Така е трябвало до стане станало е .
                    Имаше шум в мотора когато я запалих затова си мисля ,че е заминала.
                    Ако е заминала главата ,ще купя нова ,защото погледнах някоя джипка на пазара нещата са отчайващи.
                    Ако е заминал и блока ще купя втора ръка.
                    Тази кола винаги е губила вода и за 5 г. и 35000 км винаги съм правил по нещо на охлаждането и
                    ми се струва,че сълзи от към маркучите на радиаторчето за парно и съм ги притягал няколко пъти.

                    Рибар съм и ще ми трябва джипка една или друга ще направя/купя само да съм здрав
                    На година минавам 6000-8000 км. ,като се въртя на 20-30 км от града и не ми трябва скъпа кола.
                    Гледам и коли до 6-7 к лв ми то аз такава си имам са до 2 к мисля ,че ще се поместя.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      На колко цилиндъра работи? Надува ли? Моята губеше по малко, като си мислех, че е от периодичните завирания след гасене. После от раз остана на 3 цилиндъра и хвърли водите заради гарнитура. Двигателя иначе си беше супер, главата здрава и след смяна на гарнитурата си работеше перфектно. При мен беше изгнила от около 100 000км. на газ.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        През аспуха излиза бяло ,като дадеш газ .
                        Веднъж съм я палил и пали от раз ,но има чукане загубила е 2 л.вода толкова долях.
                        Ако знаете ПИШЕТЕ от къде да купя части с добро качество включително и глава
                        /да не се налага,но/
                        Преди проблема не гореше масло,но не съм я мъчил на повече от 3000 оборота.
                        Трябва ли нещо да се сменя ,ще го сменя без компромиси .

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                          През аспуха излиза бяло ,като дадеш газ .
                          Веднъж съм я палил и пали от раз ,но има чукане загубила е 2 л.вода толкова долях.
                          Ако знаете ПИШЕТЕ от къде да купя части с добро качество включително и глава
                          /да не се налага,но/
                          Преди проблема не гореше масло,но не съм я мъчил на повече от 3000 оборота.
                          Трябва ли нещо да се сменя ,ще го сменя без компромиси .
                          Базис М.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Чел бях че болтовете на главата трябва да са нови и гарнитурата за глава трябва да е някаква марка,но
                            забравих каква е марката и с каква дебелина.

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Първоначално публикуван от stamat699 Преглед на мнение
                              Чел бях че болтовете на главата трябва да са нови и гарнитурата за глава трябва да е някаква марка,но
                              забравих каква е марката и с каква дебелина.

                              не четеш явно..
                              http://bazis-m.eu/kia.html?cat=5255

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Базик М болтове и гарнитура на глава за бензинова кия не виждам ,гледах преди да напиша.
                                За Колос ,ще звънна на Миладин от него съм купувал някой неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X