Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Преди 30г и аз точно това попитах, щото ми беше чудно какъв е смисъла да се палят изгорели газове, и точно това ми казаха, че въпреки всичко имало какво да доизгаря.
    Такива са били еко-стандартите тогава, и предполагам са продължили още някое десетилетие.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Да палиш нещо изгоряло вече, в безкислородна среда ... Не знам ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Има развитие по моя проблем с киата. Разход огромен, ама много... 24 в град и 14 извън. Това е от диагностиката. Датчик кислород ламбда-сонда е проблема. Като запаля джипа, първите до 10 минути показанията на сондата са с жълт цвят (варират от 0,5 до 1 волт). След това забива на 0.65v и не мърда. Времената Т [бензин] от 3 ms се променят на 5 ~ 6 ms. Търся нова или работеща. Не мога да вмъкна снимки, ще опитам по-късно !

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5808353Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:200.9 КБ
ID:5808354

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Сондата е евтина, ако не си намерил звънни в четвъртък и ще се разберем да ти пратя. Утре няма да мога да отговарям на обаждания , та за това в четвъртък. 0876224282

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Здравейте! При потегляне от място и отпускане на съединителя се чува едно тупване в задната част, някой път и при много плавно отделяне. Не мога да определя от дифа или от кардана. При по- високите предавки 2-3-4-5 не се чува, но има рязка промяна в оборотите и се усеща едно клатене. Даже от 2ра към 3та чувствам спъване в скоростта. Понякога е трудно да превключа от 1ва на 2ра или обратно. Да не би да си е заминал съединителя/маховика? Хидравличната с-ма на съединителя е изцяло обновена (помпи, маркуче, тръбички), маслата са сменени без раздатката. Соренто 2004 дизел ръчка.
              КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Съединителя няма да създава удар отзад, от него може да не включват предавките. Преглед на тампоните на щангите на задния мост, също и за луфт в дифа.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  И при мен го има, не мога да го диагностицирам. Не е от диференциал, кардани или подобно. Предполагам, че е свързано с управлението на раздатката ( TOD ).

                  Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    TOD не влиае по никакъв начин на задния мост.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от kanko Преглед на мнение
                      Има развитие по моя проблем с киата. Разход огромен, ама много... 24 в град и 14 извън. Това е от диагностиката. Датчик кислород ламбда-сонда е проблема. Като запаля джипа, първите до 10 минути показанията на сондата са с жълт цвят (варират от 0,5 до 1 волт). След това забива на 0.65v и не мърда. Времената Т [бензин] от 3 ms се променят на 5 ~ 6 ms. Търся нова или работеща. Не мога да вмъкна снимки, ще опитам по-късно !
                      Изгорял ти е подгрева на ламбдата. И аз бях така. Трябва да провериш с една или две сонди си. Имам излишна чисто нова оригинална. Не ми се продава, но ако не намериш решение ми пиши, ще ти я дам. Съкращението B1/S1 e Bank 1 Sensor 1, което ще рече първата сонда /или единствената/. Ако си с две, мисля, че са различни от тези, които са с 1. Компютърът игнорира ламбдата при студен двигател, затова проблемът се получава едва когато загрее. За това забива и на постоянни данни, дори е възможно понякога да пуска живи данни, но те са компрометирани. Ако ще сменяваш сондата, много внимателно огледай кабелите в буксата, защото често се разминават нарочно, за различните модели, въпреки, че буксата и сондата са еднакви.
                      Последно редактирано от Time2Burn; 22-02-19, 07:50. Причина: Допълнение

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        По скоро какво развалих по КИА-та днес.
                        Сменях акумулатора и понеже новия е с обратни клеми го свързах … наобратно.
                        Искра, нещо припука и тоци - йок. Акумулатора е в изправност. Обърнах го, свързах, но токове няма.
                        Оказа се, че бушон 60 А е изгорял, не само изгорял, но и се е заварил за гнездото. Хеле, минах само по бедност.
                        КИА Спортидж 1999 г.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Счупи му се дръжката на шофьорската врата. Дали мааалко по-рязко съм дръпнал или просто и е дошло времето на пластмасата, но предната част от дръжката ми остана в ръката. Дали може да се смени само подвижната част или трябва да се подменя цялата дръжка? Ето и снимки за какво става дума:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190219_182054.jpg
Прегледи:1
Размер:271.4 КБ
ID:5809683
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190219_182113.jpg
Прегледи:1
Размер:275.6 КБ
ID:5809684
                          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                          08868пет4три18

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            За вече 5г.при мен и 100 000км. съм сменил 2 дръжки на шоф.врата.
                            Цялата се сменя....-по 20-тина лв.са по моргите...

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              33 лв. е нова дръжка.
                              897237999

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Нова при мен издържа 7-8 дни.
                                Дано е била дефектна самата бройка...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X