Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    И аз имах такъв проблем. Оказа се, че е паднал игления лагер на полуоската. Ужасен шум и тресене беше. Преправих ги с втулки и вече няма лагери. За 10 лева ми направиха втулки. Лагери продават корейски и в Базис-м.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Е,не е бил същия проблема ти.
      Ти си правил прехрупали иглени лагери,а човека има проблем с втулките на свободния ход-(отключеното положение) на хъбовете.
      Това са 2 разлини проблема, проявяващи се в различни режими-в твоя случай в 4х4 ,т.е.при заключени хъбове,в случая на колегата в режим 4х2-(отключени хъбове).
      Нека ясно разграничаваме тези 2 режима на хъбовете,техните характерни проблеми и съответно да се преценя точно кое да се ремонтира!
      Последно редактирано от Янко Желязков; 06-03-19, 07:47.

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Вчера ми угасна подсветката на таблото с километража, а преди няколко дни изчезна и подсветката на врътките на парното. Реглажа на фаровете също не свети, а и не работи. Къде да търся проблема?

        Edit: И за да не отварям нова тема - някой знае ли какви размери напречни греди трябва да си взема за джипката? Ето тези дали ще станат?
        Последно редактирано от Time2Burn; 07-03-19, 08:47. Причина: Допълнение

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Да споделя, какво се случи.
          успях с помощта на Sapporo, за което голямо благодарско да развием винтовете на капачката и после да свалим хъбът.
          Оказа се, че му е трябвало смазка на хъбът. Поне така изглежда, защото от тогава шумът не се е появявал. Малко странно ми зе струва, но за сега :факт.
          Пускам снимки, ако може да се разбере нещо. Търкането е било между частта която е неподвижна върху шлиците, които излизат от гумата(май полуоска се явява, малко съм лаик сори) и горната част, която е постоянно въртяща част от хъбът.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-03-07 , 23.08.57.jpg
Прегледи:1
Размер:224.2 КБ
ID:5810171

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-03-07 , 23.08.59.jpg
Прегледи:1
Размер:228.3 КБ
ID:5810172

          Сега остава да развия и другият и на него профилактика, че да не почна да чувам звукът от дясно
          Благодаря на всички за помощтта!!!

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Именно за този възел става въпрос.
            Той работи в 4х2 режим.
            При мен втулката от първата снимка, която при теб е видимо здрава се беше разпаднала и задрала..., та правих нови от фосфорен бронз.
            Смазвай и карай...

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Постоянно ми гори най - горен най - ляв бушон /10А/, който захранва осветлението по таблото, заден ляв и преден десен габарит. Някой има ли идея на ккаво може да се дължи?

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Най-вероятно ти дава късо някъде,за друго не се сещам.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Почна се...прословутото прекъсване. Четири години си мислех, че съм случил най-здравата Киа-не пуши, не прекъсва, не надува и не грее. Преди 10-ина дни, точно за отпуска-започна да мени леко оборотите на празен ход, да притриса, но рядко. Зареждам качествена уж нафта, слагам добавка Бардал. Постепенно проблемът се задълбочи до степен да тресе яко на празен ход, няколко пъти гасна сама. Работи неравномерно, след палене пуши като локомотив. При около 2000 об./ мин. независимо от предавката прекъсва зверски, мъка е да се кара. При 2500 оборота прекъсването се усеща само по оборотомера, върви нормално и има тяга. Изчел съм темата за смяната на оригиналната ГНП с механична, от -до. Има ли смисъл да търся друга причина или да търся механична ГНП?
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Док, на първо време почисти хубаво ТПС-а. При мен помогна, макар че напоследък пак започва да прави номерцата, които си описал. Но минаха две-три години откакто го разглобявах и чистих. Буксите, също.
                    Разбира се, смяната с механична помага. Но чистенето на ТПС-а отнема да речем час и пари за един спрей, или там с каквото го почистиш него и буксите. А помпата си е дандания и доста по-голям финансов разход.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Правилно те е насочил Сашо,първо всички букси.
                      Пробвай с откачен датчик на КВ,буксата е някъде около стартера.
                      Ако е до ТПС,мисля че имам един някъде из гаража.
                      Успех,и пиши!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Благодаря на Сашо и Дедо Гошо за съветите. Минах около 2500 км. за седмица без проблем, само дето е адски неприятна за каране в града. Ще я оставя за диагностика и ще споделя резултата. Нямам нито време, нито умения да я ремонтирам сам. Ако не тръгне, ще се разделяме...
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Диагностиката на тоя модел Кия и особено на дизела е тегава. Няма ОБД букса и за дизела няма софтуер.
                          ТПС-а е потенциометърът, при който свършва жилото на газта. TPS ( Throttle Position Sensor).
                          Държи се на две болтчета и вътре си е точно потенциометър. Пръскаш със спрей или забърсваш с нещо напоено повърхността на колелцето и сглобяваш по обратния път. Аз бих могъл да го свърша за десет минути. Писах един час, с биричката и почесването , ако не си го правил. Няма какво да объркаш.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Слаби места на дизеловата JA модел са: хъбове, алтернатор, Г.Н.П. показание за горивото, пластмаси в купето, централно заключване, имо, лак на боята(ако е от Италия), вакуум в резервоара. Не задължително в този ред.
                            Какъв е проблемът с вакуума в резервоара? Емпирично установих, че с пълен резервоар прави описаните по-горе мизерии. Сега е на половина и няма и помен от прекъсването и неравномерна работа...Днес почистих ТПС сензора, работи като часовник и не прекъсва, все едно не е било? Но прекъсването спря, преди да го почистя, просто като падна нивото на нафтата под половината резервоар...
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              То с падането на нивото би следвало да се образува вакуум. Няма логика при пълен резервоар...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Моята капачка,отдавна е пробита с 2мм.бургия.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X