Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

    Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
    Сори, че не писах по-рано, ама нямах достъп до компютър. Да куплирана е към задната част на алтернатора-прилича щото от нея излизат тръбички, които влизат във един цилиндър горе-долу 10 на 30 см., намиращ се над десния калник. От този цилиндър тръбичките продължават посока купето и са пресечени с нещо приличащо на електрически клапан. От този клапан се разделят две тръбички, отиващи нейде надолу.
    Мислиш ли че бих могъл да разхвърлям тая джаджа сам. От къде е по-лесно да се почне - от хъбовете или от вакума, а как да го позная дали е развален?
    --------------------------------------------------------------------------
    Как да отпуша трабичките от кал и грес(От този клапан се разделят две тръбички, отиващи нейде надолу.)

    Коментар


    • #77
      До: Проблем с предното на КIA Sportage

      Пичове бях с механични и ги преработих в ръчни.
      Не аз де, но ми ги направиха - в Ямбол.

      10 дни по Ямбол имаше сняг и още има и то доста, ако ви кажа че Кия-та е перфектна кола много ще ми се изсмеят, но така се смяха и Витари и Роувъри и какво ли още не.

      Май има и малко от онова задкормилното устройство но Кията се държа чудесно и дори на терен без пътища.

      Ще я подържам и така.

      Незнам много за нея но полека, полека започвам да я опознавам и един ден ще я опозная изцяло.

      Коментар


      • #78
        До: Проблем с предното на КIA Sportage

        Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
        Незнам много за нея но полека, полека започвам да я опознавам и един ден ще я опозная изцяло.
        И аз бях така.Някога...
        П.П.Че е уникална,и за мен е така.И е най-удобната от ергономична гледна точка.Само Голфа се доближава до нея...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #79
          До: Помощ за хъбове

          Колега, днес ти изпратих и вториа хаб.ЕЕ на ул.Симеон.Успех

          Коментар


          • #80
            До: Помощ за хъбове

            Помощ имам нещо счупено м/у хъбовете и главината (може би му викате 'перчати гайки').Как се сменят и имали ги някъде като рез.част?След като развих шесте болта падна стоманено парченце като квадрат 1/1см.Това на капачката като го натисна сацепва,но от страната на главината е дроб.Срам ме е много че немога да го опиша с техн. термини , а се хващам да си го правя сам , но в тази криза..........

            Коментар


            • #81
              До: Помощ за хъбове

              Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
              Помощ имам нещо счупено м/у хъбовете и главината (може би му викате 'перчати гайки').Как се сменят и имали ги някъде като рез.част?След като развих шесте болта падна стоманено парченце като квадрат 1/1см.Това на капачката като го натисна сацепва,но от страната на главината е дроб.Срам ме е много че немога да го опиша с техн. термини , а се хващам да си го правя сам , но в тази криза..........
              Като свалиш хъба от главината, от вътрешната му страна трябва да стърчат 3 метални крачета с формата на плочка.Ако се е откъртило някое-си за хъб.Обикновено това се чупи първо.И пак обикновено от неправилно включване/изключване...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #82
                До: Помощ за хъбове

                Съвета ми е да свалиш другия хъб, да извадиш шайбата с зъбчетата и да я дадеш да ти я изрежат на струг от стомана. Карантията на хъба се продава като отделна част 67лв., но ще се счупи пак - слушай Сотето и си вземи ръчни хъбове - минахме от там, откъдето идваш - не става!
                Няма! Свършиха.

                Коментар


                • #83
                  До: Проблем с предното на КIA Sportage

                  За съжаление специалиста от Ямбол ми поиска по 120 лв. на хъб и това ме отказа да опитам варианта със самоделката. Карантията на хъба е към 70 лв. нав хъб -260, а ръчни 200х2. Изводите са ясни.
                  Няма! Свършиха.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Помощ за хъбове

                    Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                    Съвета ми е да свалиш другия хъб, да извадиш шайбата с зъбчетата и да я дадеш да ти я изрежат на струг от стомана. Карантията на хъба се продава като отделна част 67лв., но ще се счупи пак - слушай Сотето и си вземи ръчни хъбове - минахме от там, откъдето идваш - не става!
                    Незнам за това ли става дума (ако успея ще пратя снимка),но го разкарах и сложих 6бр. гайки за клуч 19 и сега работи добре.Но ,ако е найстина толкова кинти това цялото чудо ще го купя и сменя.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Помощ за хъбове

                      А ето и снимката(справих се).
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #86
                        До: Проблем с предното на КIA Sportage

                        Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                        За съжаление специалиста от Ямбол ми поиска по 120 лв. на хъб и това ме отказа да опитам варианта със самоделката. Карантията на хъба е към 70 лв. нав хъб -260, а ръчни 200х2. Изводите са ясни.
                        На това ли му викате "хъб" или е само карантията,защото в капачката(с шесте болта)също има прожина и карантия? За коя става дума-70лв.и за кое--260 ?
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #87
                          До: Проблем с предното на КIA Sportage

                          Не, хъба е "капачката" това сигурно ли е, че е счупено, защото то е с особена форма. Всъшност е съставено от две черупки едната от които обхваната с пружина и те би трябвало да се движат/въртят една в друга. Тези две черупки, увлечени от полуоската включват шлиците, бутайки ги навън.
                          На кратко -не това не е хъба.
                          Няма! Свършиха.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Проблем с предното на КIA Sportage

                            Те точно на това му викат "перчатка"...
                            П.П.Продава се като отделен елемент в магазините.
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #89
                              До: Помощ за хъбове

                              А това е разглобено.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #90
                                До: Проблем с предното на КIA Sportage

                                Че колко струва това чудо ?
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X