Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

    Както вече писах всеки с поне една дясна ръка може да разглоби тези хъбове и да ги провери за механични повреди,ако са добре смазване и зглобяване ако пак неработят вече е описано какво се прави.Аз от тук научих че ръчните се продават в Пловдив и струват 400лв.

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

      С гресчица ли ги смазваме(дето е като спрей) или си искат някоя финна чудесия като скоростните кутии при автоматиците(масълце)
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

        1. може ли някой да ми каже къде точно се слага болта на автоматичните хъбове или снимка на правен такъв. Какъв е принципа на този болт, какво точно изпълнява вътре в капачката.

        2. Цената 400лв. за ръчните хъбове за комплект - означава за колело или за двете колела е 400лв.

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

          Питането ми е:
          - в един саит намерих модела на ръчните хъбове AVM, които отговарят на годината на кия-та ми възможно ли е да имам проблем със шлици и такива неща, нещо да непасва директно или нещо се преправя, този в пловдив знае тези неща /които ги продава/ нали?
          - не е ли еднозначно щом включиш ръчни, механични/автоматични/ или вакумни хъбове на асвалт на завой всички да се държат по един и същ начин, А??
          Моите бяха механични, онзи ден в едно гиздище /мочурливо място/, лашкане напред назад и явно ги прецаках, щом идва авариината група да ме дърпа. Сега и на чакълирън път не ми се влиза само с това пикливо 2H.
          Чувствам се с него като едно време карах жигула но понеже тя е по ниска и ми се струваше, че е по малко люлеенето.

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

            Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
            Соти или нинджа май е едно и също!
            Можеш ли да ми кажеш могат ли да се заменят и дали пасват от механични да се сложат ръчни. Някаква цена знаеш ли и къде?
            Отговори ми чисто икономично, защо ти смени на твоята от вакумни хъбове постави механични а не ръчни?
            Благодаря ти предварително!
            Да,пасват.
            Аз лично,понеже тогава не знаех,замених вакуумните хъбове с автоматични(инерционни).Тогава така ме посъветва човек,който познаваше КИА-та.Но и не се знаеше че има ръчни,пък тогава може и да е нямало...Автоматичните изкараха няколко месеца.После се счупиха и те и сложих ръчни.И реших проблема генерално докато потроших трансмисията и минах на редукторни мостове,които също се чупят...
            А цената на АВМ-ите,доколкото знам е 390лв за комплект.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

              Привет

              Честита коледа на всички.
              Да попитам и аз имам киа 2000 тди 2000 г ,оказа се че гумите от пред са 205/70/15 а отзад са 205/75/15, та да питам това проблем ли е за предното?И още един въпрос понеже ми изчезнаха елстъклата някои знае ли къде се намира релето за тях ,гледах по схеми от електронния каталог пуснат във форума но немога да разбера кое точно е нужното ми реле защото всички са еднакви 30А- ви?
              Благодаря ви предварително.
              Кия Спортидж 2000тди
              Всеки шут отзад-е крачка на пред

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Да,пасват.
                Аз лично,понеже тогава не знаех,замених вакуумните хъбове с автоматични(инерционни).Тогава така ме посъветва човек,който познаваше КИА-та.Но и не се знаеше че има ръчни,пък тогава може и да е нямало...Автоматичните изкараха няколко месеца.После се счупиха и те и сложих ръчни.И реших проблема генерално докато потроших трансмисията и минах на редукторни мостове,които също се чупят...
                А цената на АВМ-ите,доколкото знам е 390лв за комплект.
                390лв. комплект- за двете колела отпред ли е комплект?

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                  Привет

                  Честита коледа на всички.
                  Да попитам и аз имам киа 2000 тди 2000 г ,оказа се че гумите от пред са 205/70/15 а отзад са 205/75/15, та да питам това проблем ли е за предното?
                  ДА!!!НЕ ВКЛЮЧВАЙ 4Х4 ДОКАТО НЕ СЛОЖИШ 4 ЕДНАКВИ ГУМИ!!!
                  Ако си го включвал вече,значи нещо вече се е счупило...
                  ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ 4Х4 ТРЯБВА ДА СА С ЕДНАКЪВ ВЪНШЕН ДИАМЕТЪР НА ГУМИТЕ!!!

                  Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                  390лв. комплект- за двете колела отпред ли е комплект?
                  Да.За двете колела.
                  П.П.За цената не съм 100% сигурен,понеже не ми се е налагало отдавна да пазарувам такива неща.Може сега да е различна...
                  Успех!
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                    Да.За двете колела.
                    П.П.За цената не съм 100% сигурен,понеже не ми се е налагало отдавна да пазарувам такива неща.Може сега да е различна...
                    Успех![/QUOTE]

                    Благодаря ти!
                    Сменя ли се нещо друго при смяната на на хъбовете като кардани полуоски и т.н.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                      Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                      Сменя ли се нещо друго при смяната на на хъбовете като кардани полуоски и т.н.
                      Не.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                        Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                        Привет

                        Честита коледа на всички.
                        Да попитам и аз имам киа 2000 тди 2000 г ,оказа се че гумите от пред са 205/70/15 а отзад са 205/75/15, та да питам това проблем ли е за предното?И още един въпрос понеже ми изчезнаха елстъклата някои знае ли къде се намира релето за тях ,гледах по схеми от електронния каталог пуснат във форума но немога да разбера кое точно е нужното ми реле защото всички са еднакви 30А- ви?
                        Благодаря ви предварително.

                        Колега извади всички релета,които са край казанчето в черната кутия(но запомни всяко от къде си го извадил) махни клемите на акумолатора и после пак ги сложи...би трябвало да тръгнат,при мен ляво задно като се свалеше неще ше да се вдига и аз така му хванах чалъма...,но 100% някъде ми се губи връзска,защото съм забелязъл че с включено сиди пак трудно се вдигат и смъкват стъклата...ама тва е дребен кахър
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                          май в черната кутия бяха бушони ,а не релета ама като не съм бутал скоро там и за тва може да съм се объркал
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                            В черната кутия има само едно и е за паленето ,а другите са в купето и ходи ги търси пръснати са по цялата предница.Все пак благодаря за желанието за помощ явно ще се ходи на маистор ама въпроса е каде?
                            Кия Спортидж 2000тди
                            Всеки шут отзад-е крачка на пред

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                              Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                              В черната кутия има само едно и е за паленето ,а другите са в купето и ходи ги търси пръснати са по цялата предница.Все пак благодаря за желанието за помощ явно ще се ходи на маистор ама въпроса е каде?
                              Първо честита ви Нова 2010 година .Аз имам отвреме навреме същият проблем..Гори ми бушона за ел.стъклата..30А е и се намира в чената кутия до стойката където си слагаш левият крак ,когато не ти е на съеденителя .Бушона е на последният ред отдолу- посредата някъде.Неможеш да го объркаш защото нямадруг 30А на последният ред.Виж го обзалагам се че е изгорял..Сменяй и карай смело и безотговорно.няма смисъм да даваш пари на майстор за такава дреболия .А и друго де сетих.Освен ел.стъклата този бушон е и за шибидаха ,ако имаш такъв..
                              Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                                ЧНГ
                                нямам шибидах а при мен бушона за стъклата е най отгоре в ляво и е 40А здрав е както и всички останали.Открих + са на копчетата на моита врата и го премерих, даваше различни стоиности но не и 12 волта,веднъж 6в,веднъж10 и т.н та за това се замислям за маистор иначе претдпочитам аз да си го направя но стигнах до задънена улица.
                                Кия Спортидж 2000тди
                                Всеки шут отзад-е крачка на пред

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X