Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

    Не ми пуснаха отговора
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

    Коментар


    • #47
      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

      Някои може ли да ми прати снимка на преправен механичен хъб и да ми обясни принципа на преправянето?

      Коментар


      • #48
        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

        ЧНГ На всички много здраве и безаварийно управление.
        Колега hunter76 вземи ги разглоби тия хъбове.Принципа е елементарен,две зъбни колела и между тях пружина която ги държи разделени,за да се включи предното външното колело трябва да се прибута да се зацепи с другото,щом тази работа върши и вакума значи не му трябва голямо усилие.Първата идея която ми идва е да пробиеш една дупка навиваш резба в нея навиваш болт с контра гайка и така зацепваш принудително.Сигурно има и други варианти но този ми идва от пръв поглед.Не съм виждал ръчните как действат,ако някой е разглобявал да каже.

        Коментар


        • #49
          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

          Първоначално публикуван от kuuuuul Преглед на мнение
          ЧНГ На всички много здраве и безаварийно управление.
          Колега hunter76 вземи ги разглоби тия хъбове.Принципа е елементарен,две зъбни колела и между тях пружина която ги държи разделени,за да се включи предното външното колело трябва да се прибута да се зацепи с другото,щом тази работа върши и вакума значи не му трябва голямо усилие.Първата идея която ми идва е да пробиеш една дупка навиваш резба в нея навиваш болт с контра гайка и така зацепваш принудително.Сигурно има и други варианти но този ми идва от пръв поглед.Не съм виждал ръчните как действат,ако някой е разглобявал да каже.

          разглобих го и идей много, но ако някои го е правил само да каже къде се разпробива за болта!

          Коментар


          • #50
            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

            Е,то не е ли по-добре да ги парнеш с телоподаващото?Така и така ще вършат работата на капачки...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #51
              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

              Като го разглоби,какво е положението защо не са действали,вакума ли е бил причината,зъбите как са.Предполагам че в центъра е най добре да се разпробие,заварката не ми харесва като решение защото остава постоянно включено,а така с болта си го включваш когато искаш.Все някой трябва да го е правил това.

              Коментар


              • #52
                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                Първоначално публикуван от kuuuuul Преглед на мнение
                Като го разглоби,какво е положението защо не са действали,вакума ли е бил причината,зъбите как са.Предполагам че в центъра е най добре да се разпробие,заварката не ми харесва като решение защото остава постоянно включено,а така с болта си го включваш когато искаш.Все някой трябва да го е правил това.
                моят хъб е автоматичен и имаше един лагер прецакан, след като го смених се опита да включи, но счупи единия зъб на това дуралуминиевото колело което натиска пружините да зацепят шлиците и сега без него е ефиктивно. Ще отида при майстор които ги прави железни и така ще пробвам но така или инъче ще износи отсрешния дуралуминии и ще трябва да се мисли нещо друго. Не че не ми се дават тия 400лв, но всички казват че се правят или преправят и защо да не се опитам и аз.
                А не съм и само аз с този проблем, тук в Ямбол сме двама и затова искам да видим снимка или някой да подскаже къде се разпробива за този болт и какво прави вътре в хъба той.
                Има начини да не е постоянно зацепен хъба и ще го измислим, но с решения от другъде не са излишни.
                Айде ако някой го е преправял да снима и да обясни, МОЛЯ!
                Благодаря ви предварително!

                Коментар


                • #53
                  До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                  Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                  В черната кутия има само едно и е за паленето ,а другите са в купето и ходи ги търси пръснати са по цялата предница.Все пак благодаря за желанието за помощ явно ще се ходи на маистор ама въпроса е каде?
                  при теб сигурно стои най-големия 80А но има и други,ако ти седи лепенката на кутията ще си ги разгадаеш
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                    Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                    моят хъб е автоматичен и имаше един лагер прецакан, след като го смених се опита да включи, но счупи единия зъб на това дуралуминиевото колело което натиска пружините да зацепят шлиците и сега без него е ефиктивно. Ще отида при майстор които ги прави железни и така ще пробвам но така или инъче ще износи отсрешния дуралуминии и ще трябва да се мисли нещо друго. Не че не ми се дават тия 400лв, но всички казват че се правят или преправят и защо да не се опитам и аз.
                    А не съм и само аз с този проблем, тук в Ямбол сме двама и затова искам да видим снимка или някой да подскаже къде се разпробива за този болт и какво прави вътре в хъба той.
                    Има начини да не е постоянно зацепен хъба и ще го измислим, но с решения от другъде не са излишни.
                    Айде ако някой го е преправял да снима и да обясни, МОЛЯ!
                    Благодаря ви предварително!
                    Абе бях мяркал тука един като сайт или форум за кия и имаше бая снимки(но за даденото питане незнам дали имаше ) ама треба се поразрови малко........снощи си го пробвах и за сега държи добре вакума...румънска алфа нея усеща като я дърпа от канавката
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                      вече май реших проблема на хъба ми. Ще преработвам.
                      Като съм готов ще пратя снимки

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                        проблема е решен!
                        Направих си хъбовете от механични ръчни с помоща на майстор в Ямбол.
                        Следващия с проблем да се обажда.
                        Става бързо за около ден.
                        При условие че вътре хъва е със здрави шлици и пружини.

                        Цената на едната преработка е пазърлък с майстора.

                        Отивам да мачкам гуми днес.

                        Моят телефон е 0894 413 349 - Калоян Михов

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                          Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                          вече май реших проблема на хъба ми. Ще преработвам.
                          Като съм готов ще пратя снимки
                          Снимки ще има ли?
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #58
                            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                            От няколко дни имам Sportage 1996 2.0 бензин .... при първия опит да вляза в калта предното отказа и нямаше никаква реакция нито на бързи нито на бавни нито 4Н , едновременно с това светна лампичката за блокаж на ABS ..... може ли да ми помогнете с нормален сервиз или майстор в Бургас
                            DUM VIVIMUS VIVAMUS

                            Коментар


                            • #59
                              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                              Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                              Снимки ще има ли?
                              Снимките представляват два болта с две контрагайки, по един на капачка.
                              Последно редактирано от Злой; 11-01-10, 09:23.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                                Първоначално публикуван от hunter76 Преглед на мнение
                                Снимките представляват два болта с две контрагайки, по един на капачка.
                                Значи няма да има
                                Последно редактирано от Злой; 11-01-10, 09:23.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X