Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Е прав си за неразумните шофЕри, но то темата не е за тях. Аз не виждам друга полза от десен волан в страна като България освен цената запридобиване. Или вие бихте си купили задължително десен волан и затуй и с такъв карате?
    Не е само цената,в много по-добро състояние са автомобилите-техническо и естетическо-и пшо-малко заклети мошеници-джамбази-също.

    Коментар


    • #47
      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Ако съдя по моите огледала, не повече от час
      Ами забърсвай,какъв ти е проблена?Ти само в КАЛ ли джиткаш???
      Къде е това ?

      Коментар


      • #48
        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Ами забърсвай,какъв ти е проблена?Ти само в КАЛ ли джиткаш???
        Къде е това ?
        София, магистрали и пътища, само асфалт. То извън пътя, камера не трябва. Замислям се за Дифенър от Англия, да по-ефтини са и в приемливо състояние, Дифендъра ще се обърне и доста ефитно, а необърнат не мисля да го карам.

        Коментар


        • #49
          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

          Аз също съм монтирал камери на кола с десен волан.Но се наложи и филтри да слагам за срещу слънцето.За филтър идеално пасна...стъкло от слънчеви очила.
          Принципно съм против автомобилите с десен волан,най-вече защото фаровете са им обратно.Това пречи на насрещните.Ако,ще се обръща волан(меко казано),не забравяйте и чистачките ,гадничко си е.
          Та за тези с дясна дирекция, карайте от където решите,ма си сменете фаровете!
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #50
            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

            Ако,ще се обръща волан(меко казано),не забравяйте и чистачките ,гадничко си е.
            Чистачките пък защо трябва да се обръщат?
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #51
              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

              Относно фаровете, много автомобили с ляв волан се движат с безбожно високо вдигнати фарове, с прекалено мощни светлини/ксенон, биксенон/, светваш му да мине на къси , а той ти включва от дълги на по-дълги, за да ти покаже че и такива има....
              Всичко си е въпрос на култура, когато липсва....
              Дали е с десен или с ляв волан , за мене не е без значение, но възможността да си позволиш да караш доста по-луксозно и скъпо превозно средство , за което иначе можеш само да въздишаш, си струва неудобството от леко повишено внимание при употребата му.Обръщане на волан на TLC става ама трудно се намират донори.

              Коментар


              • #52
                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                парво да се похваля че и аз влезнах в клуба на offroad-арите,второ много ме саблазняваха ниските цени на десните волани. после научих че те били с по ниско качество на изработка и се отказах. сега карам toyota landcruiser 3.0 95g невероятна е! та баща ми оня ден минава преглед и са му казали, че ако е с десен волан ниама да мини преглед!!!

                Коментар


                • #53
                  До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  Чистачките пък защо трябва да се обръщат?
                  Заради това че не чистят ляво/горе.
                  За фаровете-принципно говоря ,не за преправени(ксенони).За нормална кола с лява дирекция в дясно фаровете имат ъгъл нагоре,за да се виждат знаците по пътя.При колите с лява дирекция това е обратно!Това заслепява!
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                    Да споделя нещо по темата, преди два дни регистрирах кола с десен волан в КАТ Бургас. Нямах абсолютно никакви проблеми, на гишето където подготвят първоначално дукоментите казвма колата е с десен волан, жената дори необърна внимание какво съм и казл, после на канала си говорим с човека които проверява колата и документие, си говорим за десните волани и тои казва че не е чувал и никои не им е казвал че ще бъде забранена регистрацията на коли с десен волан.
                    [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                    [B]If you want, you can![/B]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                      Дълго разисквана тема. "Кое е първо, кокошката или яйцето" - ще стане вечната тема.
                      Ето моето мнение, което съм споделял в някои други теми. Купих си кола с десен волан, която ми обърнаха перфектно и си я карам с ляв. Докато беше с десен - никакви проблеми. Много зависи колко карате и къде. Моето мнение е, че ако се кара предимно градско или пък градско плюс до сесъдното село до вилата - няма никакъв проблем. Ако ви трябва за офф, също е идеално. Ако обаче карате извъградско много - не е добър вариант. Аз още като взимах моята бях сигурен, че ще обръщам, защото прекарвах доста време на волана.

                      Така че спрете да взимате безразборно десни волани/особено леки, защото джипа поне имаш поглед от високо/ и да ги карате като луди в БГ. За нивата обаче "да се прибере кукуруза с Марчето" и в града по един и същ маршрут мисля, че ще ви върши работа.

                      Камери и огледала вляво помагат все пак ако сте решили да я карате така.

                      Иначе темата е безкрайна. Разбира се, че първия аргумент да вземеш десен волан е цената - няма спор.

                      Сега малко точно по текущата тема. Забраната на регистрация на коли с десен волан може да стане само със Закон/или промяна на сегашния/, така че ще се чуе много гласно по ТВ поне, 15-30 дни по-рано. Колкото до фаровете. Те не са различни, различни са само предните стъкла. Там има едни черти, които насочват светлината, така че може да си смените само стъклата ако се намират за вашия модел. Въпросните лепенки по мое мнение вършат добра работа. Също така като се свалят/регулират/ фаровете на дясна кола при автомобил да речем над 7-8 години според мен си светят добре. Самия фар не е толкова силен и т.н. и тия новите ксенони и леви вдигнати заслепяват повече. Ако обаче заслепявате е добре да си вземета най-малко лепенки. За регистрацията има инфо за Търново, че не регват с десни фарове, ако някой знае за другаде да пише. Но нали ви е ясно кво прави българина, взема леви фарове "под наем", регва и после връща старите.
                      Последно редактирано от marin199; 12-02-09, 15:40.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • #56
                        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                        Марине, цялата тази работа с забраната тръгна от ония депутат, забвих му името(на предишната или по предишната страница съм цитирал) щото някакъв с бус с десен волан го ударил и той се ядосал и си е казал "Абе тоя знае ли кой сам аз" и го вкарал предложение за забрана, но само до 1во четене и това е.

                        п.п. jorkara, можеш ли да ми дадеш малко инфо относно регистрирането на кола от УК в КАТ(предпости ми скоро това упражнение).Съжалявам, че пиша в темата а не на ЛС

                        Коментар


                        • #57
                          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                          Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
                          Марине, цялата тази работа с забраната тръгна от ония депутат, забвих му името(на предишната или по предишната страница съм цитирал) щото някакъв с бус с десен волан го ударил и той се ядосал и си е казал "Абе тоя знае ли кой сам аз" и го вкарал предложение за забрана, но само до 1во четене и това е.

                          п.п. jorkara, можеш ли да ми дадеш малко инфо относно регистрирането на кола от УК в КАТ(предпости ми скоро това упражнение).Съжалявам, че пиша в темата а не на ЛС
                          Отиваш с документите в КАТ. На отрязъка за нов собственик пишеш името, на който ще регваш, също така там в дясно на документите има място за данните на новия собственик. Гледат документите, гледат на нов собственик кво пише, преглеждат колата и ти дават документи с номера. Нищо особено. Аз последно правих тази операция юни месец, но до колкото знам няма промени. Единствено има възможност да се заяда за фаровете/до сега само в Търново май става така/ и да не искат да ти регнат с тия фарове. При тоя случай ще трябва да търсиш леви само за регистрацията. Струва около 50-60 лв регистрацията, като преди да отидеш в КАТ си правиш застраховка на колата, вписваш данните, номера на шасито, но на регистрационен номер оставяш празно. По мое време нямаше еко такса. Сега май тя се плаща в КАТ - ако има запознат да каже.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #58
                            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                            колеги не искам с никои да влизам в конфликт,но колите с десен волан,до колкото подразбрах нима да бадат легални вече в нашата страна. тоест нито по техно тестовете нито по техническите прегледи не искат и да чуят за кола с десен волан. попитахме защо?- и ни отговориха,че имали излишна забрана за това...!!! а защо още ги регестрирват и аз немога да си обясня!
                            Последно редактирано от ivan pekov; 13-02-09, 11:34.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Отиваш с документите в КАТ. На отрязъка за нов собственик пишеш името, на който ще регваш, също така там в дясно на документите има място за данните на новия собственик. Гледат документите, гледат на нов собственик кво пише, преглеждат колата и ти дават документи с номера. Нищо особено. Аз последно правих тази операция юни месец, но до колкото знам няма промени. Единствено има възможност да се заяда за фаровете/до сега само в Търново май става така/ и да не искат да ти регнат с тия фарове. При тоя случай ще трябва да търсиш леви само за регистрацията. Струва около 50-60 лв регистрацията, като преди да отидеш в КАТ си правиш застраховка на колата, вписваш данните, номера на шасито, но на регистрационен номер оставяш празно. По мое време нямаше еко такса. Сега май тя се плаща в КАТ - ако има запознат да каже.
                              Да това са документите, аз имах и договор за покупко продажба, и на талона в дясно бях вписан като новия обственик, гражданска и това е, а мен даже не ми провериха изправноста на светлините незнам забрави ли тоя човечец, шаси, двигател, валяци за спирачките и нови табели
                              [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                              [B]If you want, you can![/B]

                              Коментар


                              • #60
                                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                                Да споделя нещо по темата, преди два дни регистрирах кола с десен волан в КАТ Бургас. Нямах абсолютно никакви проблеми ...
                                Браво, честито! Само внимавай, че скоро имам път с ТИР-а към Бургас. И той е с десен волан, не виждам много като се изнасям, ама кво от това. В днешно време и без друго колите ги правят от меки ламарини, та ги хрускам като дъвки. Тия с левите волани, или поне някои от тях успяват да се спасят - мятат се извън пътя и ако няма дърво си живуркат. Ама при тия с десните имам 100% успеваемост.

                                Стив Райт, 2008 година


                                Disclaimer: За прекалено сериозните дясно настроени хора в този форум, изрично упоменавам, че това е шега! Ако някой се чуди кой е Стив Райт, може да види това http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/7707641.stm
                                Vitara 2.0 V6
                                Honda CRV (Gen 1)
                                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                                ВАЗ 2131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X