Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
    Ми то важи с двойна сила и за Българския Шел . Един приятел с TLK 120 , на 6 месеца кола за малко да прецака двигателя с шелска нафта. А накой има ли впечатления от гръцкото EKO?
    Мисля да им пробвам бензина A 95H. Казват че го внасяли от Гърция директно.
    За ШЕЛ нафтата незнам как е,но бензина е без грешка,а относно ЕКО-то в събота заредихме там и още колата се движи.
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

    Коментар


    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Никога не зареждайте на Петрола след Ракитово посока Батак, намира се около Цигов чарк. Наложи ми се веднъж да заредя и то малко гориво, за да допълня резервоара за обиколката из Родопите. Карам РР Класик, който не е особено претенциозен към дизела, ама това не беше и дизел. На следващия ден сутринта, една минута въртене като луд в Триград, но запали...и така всеки ден, докато не изразходвах цялото количество помия. Да, ама не. По-късно тръгвайки към морето с ново гориво към Пловдив колата си загасна и дотам. Добрахме се до сервиз в Пловдив, където се оказа, че горивния филтър е тотално задръстен макар, че беше на 6000 км. Сменихме филтъра, продухахме системата и всичко е ОК. Кога ли ще ги навестя тия цървули от петрол

      Та се чудя на колегите, които зареждат от канчета, дамаджани и други подобни на смелостта им.

      Коментар


      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        В повечето случаи приписваме негативите на колите си на горивата (не, че са върха). А така се раждат градски легенди.
        Карам доста и различни коли и зареждам безразборно, пък ядове с горива никога не съм имал.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          В повечето случаи приписваме негативите на колите си на горивата (не, че са върха). А така се раждат градски легенди.
          Карам доста и различни коли и зареждам безразборно, пък ядове с горива никога не съм имал.
          +1.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            В повечето случаи приписваме негативите на колите си на горивата (не, че са върха). А така се раждат градски легенди.
            Карам доста и различни коли и зареждам безразборно, пък ядове с горива никога не съм имал.
            Много вярно в общия случай. Когато някой каже "колата ми се счупи защото последно заредих в...", то най-често това е обикновена логическа заблуда. Тя просто си е тръгнала да си се чупи

            Когато обаче си караш нормално, заредиш някъде и "колата се спане", после без никакви междинни ремонти заредиш другаде и тя вземе, че се оправи - тогава вече си сигурен, че не е от колата, а е от нафтата...

            Коментар


            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              ДА помоля, пишещите в темата, да се съобразяват с това, за което е пусната! Има много други места за другите "мнения". Моля само собствен опит да се споделя!

              Коментар


              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Последно заредих в похваления от мен Петрол в Дървеница (където с дизела до сега не съм имал проблеми). "Сипвача" дълго ме убеждаваше да сипя "Блу Форс 96", но отказах и сложих обикновен A95H. Голяма грешка... Разликата спрямо предишното ми зареждане от Лукойл е осезаема. Ниските обороти ми станаха доста нестабилни.

                Коментар


                • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                  Последно заредих в похваления от мен Петрол в Дървеница (където с дизела до сега не съм имал проблеми). "Сипвача" дълго ме убеждаваше да сипя "Блу Форс 96", но отказах и сложих обикновен A95H. Голяма грешка... Разликата спрямо предишното ми зареждане от Лукойл е осезаема. Ниските обороти ми станаха доста нестабилни.
                  Хе ама аз там работя . Трябваше да послушаш колегата, иначе за нафтата нямам забележки. Джипката най-добре си ми върви от там.

                  Коментар


                  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Моето скромно мнение за бензина:
                    Шел - не съм имал проблеми с корсата на А95, понякога и В-пауър съм слагал - няма разлика - това Шела на ломско
                    Ромпетрол - с А95 на ломско ми придърпваше вектрата
                    Еко - с Кинитрон 100, вктрата сякаш изгуби мощ, последно сипах Кинитрон 95+ ... и това е бензина, на който смятам да остана (Еко-то преди моста над гробищата на Бакърена фабрика)
                    "Ако не бях дошъл на този свят, вина нямаше да имате, но Аз дойдох и оправдание - НЯМАТЕ!" Св. София

                    Коментар


                    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                      Хе ама аз там работя . Трябваше да послушаш колегата, иначе за нафтата нямам забележки. Джипката най-добре си ми върви от там.
                      Да, аз с дизел там не съм имал проблеми. Ама каква е тази гавра с А95? Като е кофти защо въобще се продава?

                      Коментар


                      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                        Да, аз с дизел там не съм имал проблеми. Ама каква е тази гавра с А95? Като е кофти защо въобще се продава?
                        Значи имаше момент дето ни караха от каде ли не. Но попринцип си ни карат от Лукойл базата в Илиенци(като точат от квотата на ОМВ базата, която е в съседство). Лятото караха само от Гърция 95 и ДГ ама спряха. Нали пустите гърци нямат зимна нафта и сега чак след нова година ще има доставки от Гърция. Дали е кофти 95-цата, незнам, но има хора от квартала, които споделят, че колата им върви много добре отколкото с бензина на други фирми било то и подобрен

                        Коментар


                        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                          Значи имаше момент дето ни караха от каде ли не. Но попринцип си ни карат от Лукойл базата в Илиенци(като точат от квотата на ОМВ базата, която е в съседство). Лятото караха само от Гърция 95 и ДГ ама спряха. Нали пустите гърци нямат зимна нафта и сега чак след нова година ще има доставки от Гърция. Дали е кофти 95-цата, незнам, но има хора от квартала, които споделят, че колата им върви много добре отколкото с бензина на други фирми било то и подобрен
                          А в тези "алхимии" с варианта "блуфорс" - какво толкова са му сложили на бензина, че (уж) е по-добър?

                          Коментар


                          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                            А в тези "алхимии" с варианта "блуфорс" - какво толкова са му сложили на бензина, че (уж) е по-добър?
                            ХАхаа Блуфорс е газта, която е с добавка на керосинова основа, ЕкстраФорс96(той си е 95) има почистваща добавка, която пък се усеща главно на дълъг път и по-малко в града заради задръстванията. Дизела и той е с добавка. Е те тва е.

                            Коментар


                            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                              ХАхаа Блуфорс е газта, която е с добавка на керосинова основа, ЕкстраФорс96(той си е 95) има почистваща добавка, която пък се усеща главно на дълъг път и по-малко в града заради задръстванията. Дизела и той е с добавка. Е те тва е.
                              E блуфорс, екстрафорс - разбра ме Ставаше дума за бензина

                              Та тази "почистваща добавка" би трябвало да почисти какво и как точно го почиства?

                              Коментар


                              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                На теория осигурява почистването на дюзи, разпръсквачи, клапани и прочие, поддържа горивната система. До каква степен успява, не ми е ясно, но клиенти казват, че има голяма разлика в разхода и вървежа на автомобила. При някои коли се усеща, при други - не. Какво точно и колко слагат не ми е известно. Това се прави в базата.
                                Просто казвам като каво го представя компанията, не целя да правя реклама и тям подобни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X