Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Не знам как е по другите части на България, но ми прави впечатление, че цистерните на Vito-газ зареждат Шел, Еко и Ромпетрол в Плевен.
    Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
    Opel Corsa 1.7д 98г

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от ARISE ABOVE Преглед на мнение
      ...Струва ми се логично понякога да търсим причината в 15 годишните помпи и дюзи както и в никога не сменяните филтри и свещи...
      За логично - логично е. Ама дюзите бяха на 20000км, филтъра сменен преди месец (по принцип на дизел сменям филтър всяка късна есен), свещите - и те сменени. При разглобяването на помпата в нея имаше гнус с неизвестна консистенция. Плунжера е бил блокирал, и строшен на 2 парчета. Не е имало нищо износено. Просто гадовете на Шел Драгичево бяха сложили някаква гнус в нафтата. Доста друг народ в Драгичево също пропищя същата зима.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Май няма голямо значение от къде зареждаме навсякъде е менте дизела
        Колата ми е на 3 години със сменен горивен филтър преди 5 хил км
        Тази сутрин тръгвам на работа и до като маневрирам хоп и угасна колата, джипа ми е автоматик и много се изненадах.
        В 16 ч след работа качвам се запали си нормално тръгвам да обърна към къщи и пак угасна, паля и... пак угасна
        Викам малко и е нафтата бегом в ОМВ до горе с "зимния" дизел, и литнах да карам да загрее е загря ама като я узоря на ниски обороти и пак се мъчи да гасне
        Отидох купих филтър и го смених, колата литна

        ВИЖТЕ С КАКВА ГАДОСТ И ГНУС КАРАМЕ КОЛИТЕ СИ !!!


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00132.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5241570
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00137.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5241572

        P.S Зареждам предимно в ОМВ и рядко в Лукоил !
        Прикачени файлове
        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
        :D

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
          Май няма голямо значение от къде зареждаме навсякъде е менте дизела
          Колата ми е на 3 години със сменен горивен филтър преди 5 хил км
          Тази сутрин тръгвам на работа и до като маневрирам хоп и угасна колата, джипа ми е автоматик и много се изненадах.
          В 16 ч след работа качвам се запали си нормално тръгвам да обърна към къщи и пак угасна, паля и... пак угасна
          Викам малко и е нафтата бегом в ОМВ до горе с "зимния" дизел, и литнах да карам да загрее е загря ама като я узоря на ниски обороти и пак се мъчи да гасне
          Отидох купих филтър и го смених, колата литна

          ВИЖТЕ С КАКВА ГАДОСТ И ГНУС КАРАМЕ КОЛИТЕ СИ !!!


          [ATTACH=CONFIG]286798[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]286800[/ATTACH]

          P.S Зареждам предимно в ОМВ и рядко в Лукоил !
          Добре, що аз като си зареждам от наща нафта и нямам такива проблеми? Поне със мръсотията - нямам, а относно замръзването си слагам бензин вече.

          Коментар


          • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
            И в Шумен Опет стана Еко. Познати от Варна много го хвалят това Еко.
            Потвърждавам
            Аз също зареждам там. Бензина им е перфектен и на Авенсиса газта също от там зареждам.
            На ССЕкспрес 38л бутилка BRC на Авенсиса ми зареждат от 42 до 45
            Почти година така си зареждах от там и вече ми писна да ме лъжат и вече само на Еко, бившата ОПЕТ.

            Коментар


            • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
              ...На ССЕкспрес 38л бутилка BRC на Авенсиса ми зареждат от 42 до 45
              Почти година така си зареждах от там и вече ми писна да ме лъжат...
              Това дали те лъжат е много относително. Ако бутилката ти e 50 литра, то тя трябва да се напълни на 80%, т.е. 40 литра. Но може пистолетът им да е настроен на по-голямо налягане и за това да пълни повече, отколкото трябва.
              [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

              Коментар


              • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от peshinka Преглед на мнение
                Това дали те лъжат е много относително. Ако бутилката ти e 50 литра, то тя трябва да се напълни на 80%, т.е. 40 литра. Но може пистолетът им да е настроен на по-голямо налягане и за това да пълни повече, отколкото трябва.
                Случва ми се всеки ден като съм на работа.

                Коментар


                • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                  Случва ми се всеки ден като съм на работа.
                  Възможно е, не ги оправдавам. Но ми е правило впечатление как някой път ми пълнят повече, а друг път по-малко.
                  [URL="http://dobavi.info/cars/Volkswagen/"][IMG]http://dobavi.info/cars/Volkswagen/m14836.gif[/IMG][/URL]

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Преди няколко години имах проблем с бензин от ОМV, реших го със смяна на бензинова помпа. Наслушах се на какво ли не. От 3 години съм се доверил на ЛукОйл в Русе, сега карам дизел и нафтата им е много добра!
                    [FONT=Garamond][SIZE=2][COLOR=blue][B]NISSAN Patrol GR 2.8 Y60[COLOR=darkorange] - Къса база[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [SIZE=2][COLOR=green][I][B][FONT=Comic Sans MS]

                    Човешкият ум е ограничен. Глупостта не е![/FONT][/B] [/I][/COLOR][/SIZE]:wink:
                    [FONT=Arial Black][SIZE=1]За повече контакти, търсете разклонител![/SIZE][/FONT]

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      OMV, Петрол, често ШЕЛ и по-рядко Ромпетрол са едни и същи горивата. Идват от една тръба. Който иска да провери, спира пред портала на една петролна база на Петрол и гледа какви коли излизат. Различни са по скъпите горива в OMV. За в "обикновенните" всеки си слага някакви добавки, но основата е една.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от peshinka Преглед на мнение
                        Но може пистолетът им да е настроен на по-голямо налягане и за това да пълни повече, отколкото трябва.
                        7 атмосфери голямо налягане ли е ? Дори и понякога няма и толкова.
                        На друга ГАЗ станция 11 атмосфери и е нормално, в смисъл колкото си пише на бутилката толкова си зарежда с литър - два по-малко.

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          колеги,атмосферите на пистолета не могат да дадат голяма разлика в налягането,тъй като газта в бутилката е течна,а течностите не се славят със свиваемост,даже напротив..
                          затова и бензиностанциите пропищяха че ще им връзват системата с НАП..
                          на мен ми се е случвало в ШЕЛ ,в 40 литровия резервоар на самурая да ми налеят 42 литра ,при положение че току що беше светнала лампата( което означава че е имало 6-7 литра вътре)..
                          куче или вълк?
                          в клетка ,или свободен?
                          въпрос на личен избор.
                          Вихрен Илиев
                          0888249888
                          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            НАП няма нищо общо. Налягането на работа на газовата колонка се определя в голяма степен от налягането в газовия резервоар, което обикновенно е около 5 бара през лятото а зимата съм виждал и под 2 бара. Клапан отваря при разлика от 2 бара между течната и газовата фаза. Помпата вдига около 12-15 бара течна фаза. След съпротивлението на елементите в газовата колонка отива на 9-11 бара, като при включена бутилка на колата за пълнене пада до под 10 бара, а зимата и до по-малко. Понеже на бутилката на колата системата за пълнене до 80% е нивомер с клапан, то той се влияе в малка степен от налягането на газовата инсталация. Друг е въпроса ако физическия обем на бутилката е 50 л. и системата не и работи, а я пълнят повече от 50 л. Тогава газ колонката е кофти и сменяйте бензиностанцията.
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Ползвах ЛукОйл ,но тази зима откакто в движение ми замръзна патрола с близо 50 литра нафта в резервора ,повече не искам да чуя за тях. седмица след случката с мен и на един приятел ,пак с патрол същата случка. Сега започнах да пълня на ЕКО (да видим колко време) Шел преди две зими същият проблем ,но с форд маверик имах! незнам до кога няма да има някакъв контрол над горивата !
                              EX Toyota Land Cruiser 120
                              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                аз имах проблем с бензиностанция "сарай" на карловско шосе. напълних резервоарас бензин и от четритактова колата ми стана двутактова.направо се изумих.не можеше да се изфурсира и да дигне повечеот 100км. колегите не вярваха че така може да се тресе таблото на една кола. но очите не лъжат. проблема се оправи след като източих доста от бензина и налях друг. незнам на какво се дължеше но там вече не спвам нищо. и да отбележа па на карловско шосе има бензиностанция и гастанциа "Риф". там си напълних 35литрова бутилка с 36 литра газ. като се има на предвид че по всичките бензиностанции ми я пълнят с около 30 литра газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X