Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    незнам до кога няма да има някакъв контрол над горивата ![/QUOTE]

    Контрол има, ама стандарта за зимна нафта е -15С. Малко вятър или колата в движение без изолирани горивни тръбички и спираш. Подгряването в новите модели върши донякъде работа. Иначе наливате от по-скъпия дизел в някой бензиностанции. Аз затова си предпочитам бензин-газ.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Днес по неволя заредих на Шел Окр.болница. Младежът , който ми наливаше нафтата , ме попита дали ми замръзва нафтата, че един багерист, който често зареждал при тях, му се оплакал, че замръзвала. Дали младежът не искаше да ми намекне да не зареждам там. Ще разберем утре сутрин.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Не знам дали въобразявам, но си мисля ,че горивата в южна България са по-добри.
        Последните 3-4 години осъществявам една мечта , а именно да обиколя Родината. На отпуска минавам по 3-3500 километра. Това само лятото. Колата мие VW Scirocco - 1986г.
        1,6 бензин-газ, обикновена газова с "плочка' По документи най малкия разход е 5,7 никога не го бях виждал това , но от както правя тези пътешествия , два пъти ми се е случвало , а именно миналата и по-миналата година, само че единствено в южна България. Зареждам на Шел и Лукоил.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Преди около седмица си заредих джипа от Лукоѝл в Своге,напълних го и почнаха проблемите.Запали сутрин –11 и работи 2 минути и гасне,Филтара е сменен преди 2 месеца...зареждам предимно на Лукоили но оттук натам...ПАДЖЕРО 2 2.5тди

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Досега и в най големите студове не съм имал проблем с дизела на ЕКО.Има ли- наливам от евродизела.В чужбина ОМВ,Шел и БП.Но зареден с един резервоар от евродизела на ЕКО бусът минава 1250-1300 км.Същият резервоар от БП пак евродизела се изразходва зо 1400-1450 км.Който като иска да го разбира.И като им обяснявам ,че в чужбина е по евтин дизела те не ми вярват.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              В последните студени дни се опарих за втори път тази зима от ОМV. Дълго време зареждах само от тази верига бензинастанции, но на два пъти не запали ГЧ 2.7 CRD. Първия път мислех, че е от филтъра и го смених, но втория път беше и по-топло -8 градуса, припали и загасна. Взех едно шеше с топла вода, полях филтъра и тръбичките - запали от раз. Дизелът, който зареждам е обикновен.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                50% офтопик - Някой има ли идея откъде конкретно може да се намери самолетен филтър?
                Александър

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Самолетен филтър за какво?
                  Хидравличена течност
                  Масло
                  Гориво-бензин,керосин
                  В авиацията филтрите не са хартиени ,а мрежести-метални.Сменят се на определен нальот и се чистят с ултразвук.

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Зареждам ТОЙОТАТА само от туби и нямам никакав проблем.
                    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      На 05.05.2011 дозаредих пропан-бутан на малката газостанция на Топливо,преди зеленчуковата борса в Слатина,подмамен от уж
                      ниската цена 1.23 лева.Излъгаха ме яко,добре че напълних около 18 литра за пробег 80 км.Колата ми дава винаги под 12 литра разход на градско а тук се получи 22.5 питра на 100 км. пробег!!!На въпроса ми към работещия там служител защо е тази разлика,той ми отговори да съм си проверял колата и газовата уредба???!Ужас.Колеги не зареждайте там никога!!

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Колега много е просто не зареждай гориво там където не виждаш да зареждат таксита !!!Поздрави .

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Бензиностанция "Петрол" на кръговото на входа на Албена.

                          На състезанието в началото на май 2 пъти зареждах там дизел от единствената работеща колонка за такова гориво. След завръщането в София (без междинно дозареждане на друго място) се наложи да източим малко нафта от резервоара за да я използваме за почистване на части. Това, което излезе от резервоара, повече приличаше на олио, отколкото на нафта. Т.е. на въпросната бензиностанция най-вероятно са наливали яко биодизел, без обаче това да е обозначено по какъвто и да било начин.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Ако е наистина биодизел, няма място за притеснение, поне на класически дизелак. Даже по-добре маже помпата и дюзите.

                            А че са некоректни е ясно, щом не е било обозначено.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              По новите дизели от типа на помпа дюза или обща рампа със дпф филтър не понасят добре биодизела.На някой даже е забранено да се налива такова гориво и го пише в инструкцията.

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Преди 4 год. като се качих на Дефендъра изрично ме предупредиха да не зареждам биодизел. После видях че и в сервизната книжка пише същото. От година и малко съм Тойота ; и тя е комънрейл но нищо не казаха за биодизела от представителството. Зареждам само на Петрол - така пише на картата. Те дали предлагат биодизел ?
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X