Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    От началото на Април Ромпетрол са пуснали някаквои нови горива ЕФИКС...сипвах дизел...верно по-върви,поразпитах и се оказа,че слагат някакви добавки на BASF....,а цената си е същата..
    Ще ги пробвам, пък ще видим... А смятам и да опитам по половин литър двутактово масло на резервоар. Според някои колеги имало ефект.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Трета година карам Пасат 5.5 с ТДИ мотор помпа-дюза, който има славата на доста взискателен по отношение на горивото. Зареждам практически само от Лукоил и двигателят "одобрява" този избор. Веднъж, преди около година и половина, налях от ОМВ на изхода на Бургас в посока към София, най-скъпата им нафта, която беше с десетина стотинки по-скъпа от стандартната. Колата загуби пъргавост, разходът се увеличи и от тогава отписах "австрийците". С изключително добри впечатления съм от дизела на Ромпетрол. Наливал съм такъв десетина-двадесет пъти. Моторът почва да работи осезаемо по-тихо, имам чувството че и разходът пада, макар и незначително, с около 0,2-0,3 л/100, но не мога да го твърдя със сигурност, защото разликата е много малка и е възможно да е в резултат на други фактори. Казаното е валидно за дизела от бензиностанции на Ромпетрол във вътрешността на страната. Около Бургас, "румънците", според мен, продават лукойлски дизел.
      С паленето не съм имал никога проблеми, дори и при температури под минус 20 (не в Бургас, разбира се), но този тип двигатели се славят с лесен запуск при ниски температури, когато са изправни.
      Допълнителни добавки не съм слагал никога.
      Горивата на Шел са "персона нон-грата" за мен, след като преди години наляха заедно с бензина няколко литра вода в резервоара на предишния ми автомобил.
      VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
      MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

      Коментар


      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        На Шел Хасково. 1625км с един резервоар.Около 1000 магистрала и останалото Софийско градско. Има тема по въпроса, ама още няма достоверна информация, колко събира резервоара на моята кошница. Пасат 2 1600ТДИ 1991г.

        Коментар


        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Аз се доверявам на Лукойл,до сега не съм имал проблем нито с дизел нито с бензин.

          Коментар


          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Аз нямам никакви забележки към ШЕЛ-ската нафта. Това от аватара ми го карам само с такава,вече 3 години и никога не ми се е желирала зимата.
            Тая година,даже и добавка не съм сипвал и пак палеше и в най-големите студове.
            Не такова ми е мнението за Ромпетрол обаче.На един сеат,някъде към Видин,веднъж ми сипаха някаква червена гадост ,с която едва се дотътрих до София. След бруталното изхвърляне на остатъка и наливане на нова,всичко си дойде на мястото.
            Та от тогава Ромпетрол-НЕ.

            Коментар


            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Никога не зареждам нафта на бензиностанция без "ИМЕ"тоест зареждам и на лукойи и на шел,петрол и т.н.Но на такива 'Фамилни'или"малки частни"НЕ.Досега съм нямал проблем с гориво,дай боже така да продължава.А то според мен за някой автомобили едната нафта е лоша но други може би вървят добре с нея.

              Коментар


              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                Аз нямам никакви забележки към ШЕЛ-ската нафта. Това от аватара ми го карам само с такава,вече 3 години и никога не ми се е желирала зимата.
                Тая година,даже и добавка не съм сипвал и пак палеше и в най-големите студове.
                Не такова ми е мнението за Ромпетрол обаче.На един сеат,някъде към Видин,веднъж ми сипаха някаква червена гадост ,с която едва се дотътрих до София. След бруталното изхвърляне на остатъка и наливане на нова,всичко си дойде на мястото.
                Та от тогава Ромпетрол-НЕ.
                Тая червена гадост е промишлена нафта за горелките на парно.
                ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                Коментар


                • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Не зареждайте газ от ЛУКОЙЛ , пълна е с всякавки боклуци.

                  Коментар


                  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от fuken Преглед на мнение
                    Не зареждайте газ от ЛУКОЙЛ , пълна е с всякавки боклуци.
                    Да, май си прав. За съжаление тръгват по пътя на Шел. Дали защото повечето им обекти вече са на франчайзинг?! и "наемателите" на дадената марка не им пука много за марката. Напоследък и аз не съм доволен от тяхната газ. Предпочитам OMV. Иначе дизела за другия джип го сипвам от Сигма - имат петролна база във Велинград. 10 ст. по-евтино и мн. добро качество.

                    Коментар


                    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                      Аз нямам никакви забележки към ШЕЛ-ската нафта. Това от аватара ми го карам само с такава,вече 3 години и никога не ми се е желирала зимата.
                      Тая година,даже и добавка не съм сипвал и пак палеше и в най-големите студове.
                      Не такова ми е мнението за Ромпетрол обаче.На един сеат,някъде към Видин,веднъж ми сипаха някаква червена гадост ,с която едва се дотътрих до София. След бруталното изхвърляне на остатъка и наливане на нова,всичко си дойде на мястото.
                      Та от тогава Ромпетрол-НЕ.
                      Към Видин няма и никогане е имало Ромпетрол....единствената най-близо беше към Монтана,но беше франчаиз ,а и я няма вече!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        В случаите в които не сипвам от "шано" нафтата която е незаменима, съм сипвал на OMV на Г.М. Димитров спринт дизела и нямаше особени изменения във работа или ускорение, може би малко във разхода. След това заредих на Lukoil- а след караулката на Тракиа посока Пловдив пълен резервоар и беше доста добре, само след 140 нещо позамаряше колата, но с палене на студено и други проблеми нямаше грижи... Сипах и на Eko на колелото на 4-ти км, и тази нафта се представи идеално. Шел не мисля да го пробвам! Доволен съм и от нафтата на Petrol с/у КАТ- Дианабад. Ромпетрол евентуално ще ги тествам. Та за момента като няма "шано" нафта търся станции на Еkо и Petrol и след тях Lukoil и OMV.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Към Видин няма и никогане е имало Ромпетрол....единствената най-близо беше към Монтана,но беше франчаиз ,а и я няма вече!

                          Може и в Монтана да е било.–Нямам точни спомени за мястото,обаче другото го помня!

                          Коментар


                          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            А аз да предопредя всички ендуристи и атевисти които карат около к.с. Кранево и зареждат всяка събота и неделя от Оникс Оил че яко си прецакват машините.. Ако кажете да ви налеят в безцветна туба ще ви се стори че е вода защото цвета му е такъв

                            Коментар


                            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от ChochoTDR Преглед на мнение
                              А аз да предопредя всички ендуристи и атевисти които карат около к.с. Кранево и зареждат всяка събота и неделя от Оникс Оил че яко си прецакват машините.. Ако кажете да ви налеят в безцветна туба ще ви се стори че е вода защото цвета му е такъв
                              Цвета не е индикатор. Има и бял качествен бензин. Ама явно има и некачествен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                от едно известно време сипвах нафта на бензиностанцията на одрин и тодор александров джипката започна да ми гасне на ниси обороти и днес смених горивния филтър само дето жаби не излезнаха или не съм ги видял в мелето дето беше във;; нафтата;;от филтъра.ама сега трябва да свалям резервоара щото проблема не се оправи
                                0899278323-0877500798

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X