Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Шел -Добрич - дизела - отврат. В продължение на 7 месеца след зареждане на дизел от гореспоментата бензиностанция три изгорели подгряващи свещи. Автомобила гаранционен, след посещение в сервиза приемчика , ме помоли да сменя бензиностанцията , като не знаеше откъде зареждам. Лукойл е добре
    След като посочих мястото , усилено ме насърчи да се махна от там. Лукойл е добре . Най добра е румънската нафта заредена от Румъния и е с около 15-20 ст. по ефтина. Ама няма как постоянно от там да се зарежда . Интересното е че цистерните , които носят гориво от Румъния за Ромпетрол в БГ са с румънска регистрация и това ме кара да си мисля , че и нафта е такава.
    Последно редактирано от val1; 08-10-09, 23:35.

    Коментар


    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Аз също, както повечето участници съм имал проблеми на с горивото на Shell и оттогава никога повече там!!!
      Калта за UAZ-a е като водата за водолаза!

      Коментар


      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Шел имат договор с Лукои за доставка на гориво но без бензин 100 които е от Гърция Тези тяхни бензиностанции които нямат бензин 100 октана са на еднолични търговци и ползват Името шел При тях може да се получи некачествено гориво с цел печалба

        Коментар


        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Здравейте колеги , нов съм тук и се зачетох в темата че ми се прецака помпата от качествените горива в нашата мила родина та на въпроса слагам само от лукойл до метро - варна но уви помпата се предаде имаме служебен камьон които с гориво от ромпетрол дава доста по приличен разход затова и май ще премина и аз натам едно допълнение на жената баща и демек дядото работи в държавната агенция по контрол на течните горива и повярвайте всекидневни проби се взимат по бензиностанциите но едно с едно резултатите не си приличат имам в предвид от една и съща бензиностанция 2 отделни проби различни резултати и като цяло неговото мнение е че цялата работа с хубавата нафта си е чист късмет от къде идва къде се носи къде се съхранява все въпроси които рефлектират на качеството и като цяло късмет му е майката

          Коментар


          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от ivojeliazkov Преглед на мнение
            ... на жената баща и демек дядото работи в държавната агенция по контрол на течните горива и повярвайте всекидневни проби се взимат по бензиностанциите но едно с едно резултатите не си приличат имам в предвид от една и съща бензиностанция 2 отделни проби различни резултати и като цяло неговото мнение е че цялата работа с хубавата нафта си е чист късмет
            И като е така какво правят??? Нали затова я има тая агенция - за да осъществява контрол и да налага санкции с цел подобряване на качеството
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              На ОМВ и Лукойл зареждам,най добра е на ОМВ

              Коментар


              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                И като е така какво правят??? Нали затова я има тая агенция - за да осъществява контрол и да налага санкции с цел подобряване на качеството

                Ами какво правят колега санкционират НО докато се стигне до съставяне на протоколи и санкции вече бензиностанциите са си сменили собственика , затворени са по малките , фирмата е закрита и вече собственик на бензиностанцията е друга фирна с подставено лице , някои които се отчита където трябва си е свършил работата и всичко се потулва все пак да не забравяме че живеем в България и всичко което се случва покрай нас е толкова относително че само да се надяваме друго не остава за съжаление . Виждам че има доволни колеги от горивото на ЕКО в началото на годината на ЕКО във Варна на изхода за магистралата горивата им бяха пълен бълвоч и всичко се потули ЛУКОЙЛ -ските и те бълвоч на ШЕЛ същата работа за тези не толкова известните тях не коментирам че там няма взета проба с показатели в норми и пак до мисълта че всичко на късмет за съжаляние .

                Коментар


                • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Нещо конкретно
                  Не зареждайте на САРАЙ.
                  Намира се между Пловдив и Карлово след Граф Игнатиево.
                  Скоро направиха втора и след разклона за Хисаря.
                  Пролета сипах за 20лв дизел и едвам се прибрах.Паджерото тресеше ужасно,след като долях трябваше да паля на дьрпане.

                  Иначе зареждам на Петрол-Хисаря,щото други нямаме.
                  [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                  Коментар


                  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Здравеите. Несъм писал никога по темите във форома,но като се зачетох по тази и ми стана интересно .
                    Две години карах служебна кола БМВ 2,5 дизел само с Шел випауър и никога не е имала проблем,конкретно с Шел еврокарта във всички шелове из милата родина . Докато с нормален шел дизел ТЛК-70 ,което закупих преди броени дни започна да гасне и лампата за филтъра светна.

                    Коментар


                    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Лукойла пред летище София - не зареждайте там бензин, все едно останах с 1-2 цилиндъра по-малко, после колеги споделиха, че отдавна знаели, че от там не бива да се зарежда

                      Коментар


                      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Не зареждайте на ШЕЛ на изхода на София на Ботевградско шосе (малко преди Пежо)
                        Преди време сипах V-power бензин на Нивата, заради количките. После се почна едно тресене, гърмене , пукане. ШЕЛ - в много, много краен случай, този в Младост 1 горе долу става.
                        ШЕЛ на Цариградско в посока центъра - само за помпене на гуми го ползвам. Ниска мощност и голям разход.
                        ОМВ на Г.М. Димитров беше читаво, но сега незнам.
                        ОМВ в Казанлък посока Стара Загора - бензина е добър.

                        Аз лично сипвам предимно от ЕКО - забелязвам по-голяма мощност и по-нисък разход. Взех си и някаква карта с отстъпка - дават ги неограничено. А, и не давам на момците да ми сипват, че да не нарамят дизела.
                        Александър

                        Коментар


                        • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от emdless4 Преглед на мнение
                          Лукойла пред летище София - не зареждайте там бензин, все едно останах с 1-2 цилиндъра по-малко, после колеги споделиха, че отдавна знаели, че от там не бива да се зарежда

                          Хм странно всичките служебни коли ги зареждаме на тоя Лукойл, бензин, дизел досега не е имало проблеми.
                          А иначе личната само на Еко.
                          Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                          Honda CB 919 Hornet
                          0898849413-Светльо
                          Кръвна Група: 0+

                          Коментар


                          • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Бензиностанцията на изхода на Говедарци,лятото дозаредих мотора там и се прибрах някак до София.На другия ден го изцедих и се установи че е някаква смес от нафта и още нещо.

                            Коментар


                            • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Ромпетрол и Шел В-пауър. Понякога ромпетрола се дънят,често в количеството. Шел с добавките слагам уж да се оправи малко гласа на двигателя. Но като цяло - Дано им приседне и печалбата, и всичко. Не е нормално да слагаме такива лайна в колите си Но имаме ли избор?
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Аз съм зареждал дизел на стария си форд на много места и съм правил сравнения. Колицата е доста капризна и много и личи когато в горивото има "пикоч" (с извинение).

                                Най-общо казано от Лукойл и Петрол съм много доволен. Обикновено зареждам на Петрол пред КАТ (Дървеница) в София. Той преди беше Лукойл и скоро се смени на Петрол. Зареждам също и при Лукойл на бул. Бъкстон до околовръсното (колелото на тролей №2). От там също всичко винаги е било наред.

                                От ОМВ на бул. България мога да кажа също добри думи, но все пак има нещо по-гнило. Пробега на резервоар ми пада с около 50-60, та даже до 80 километра. Иначе колата си движи много добре.

                                За Шел (Шет - Shit) не ща да чувам и дума. Колкото пъти съм зареждал в Шел, толкова пъти съм се чудил дали да си източвам резервоара. Конските сили падат и то здраво. Колата направо не ще да върви.

                                За ЕКО имам смесени чувства...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X