Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Здавейте колеги! Появи ми се подобен проблем в ел. блока на ГНП за Опел Фронтера 2.3 TDI модел 1999. Двигателя стартира и работи нормално до достигане на определена температура при която светват ЧЕК и другите индикатори на таблото и двигателя изгасва. След охлаждане на ел. блока с малко студена вода двигателя пак стартира нормално. Периодичността на гасненето зависи от околната температура. При темп. под 18 С изминавам 70-100 км и повече но при темп. над 20-22 С гасне на всеки 5-10 км. След спиране за кратко време задължително охлаждам ел. блока на помпата за да запаля. След запалване работи перфектно и не дава никъкви индикации за проблем. И така до слегващото изключване. Моля за съвети и предложения за решаване на проблема!

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от andonov_60 Преглед на мнение
      Здавейте колеги! Появи ми се подобен проблем в ел. блока на ГНП за Опел Фронтера 2.3 TDI модел 1999. Двигателя стартира и работи нормално до достигане на определена температура при която светват ЧЕК и другите индикатори на таблото и двигателя изгасва. След охлаждане на ел. блока с малко студена вода двигателя пак стартира нормално. Периодичността на гасненето зависи от околната температура. При темп. под 18 С изминавам 70-100 км и повече но при темп. над 20-22 С гасне на всеки 5-10 км. След спиране за кратко време задължително охлаждам ел. блока на помпата за да запаля. След запалване работи перфектно и не дава никъкви индикации за проблем. И така до слегващото изключване. Моля за съвети и предложения за решаване на проблема!
      Моля, не пускайте една тема на две места. Все едно, няма да я прочетат много повече хора, а е проява на много лош вкус.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Съжалявам, не видях, че запитването ми е публикувано като нова тема и затова съм го повторил тук! Sory!

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от andonov_60 Преглед на мнение
          Здавейте колеги! Появи ми се подобен проблем в ел. блока на ГНП за Опел Фронтера 2.3 TDI модел 1999. Двигателя стартира и работи нормално до достигане на определена температура при която светват ЧЕК и другите индикатори на таблото и двигателя изгасва. След охлаждане на ел. блока с малко студена вода двигателя пак стартира нормално. Периодичността на гасненето зависи от околната температура. При темп. под 18 С изминавам 70-100 км и повече но при темп. над 20-22 С гасне на всеки 5-10 км. След спиране за кратко време задължително охлаждам ел. блока на помпата за да запаля. След запалване работи перфектно и не дава никъкви индикации за проблем. И така до слегващото изключване. Моля за съвети и предложения за решаване на проблема!
          Не съм се занимавал с такава помпа, но това е проблем с термодатчика в помпата. Има начин да се излъже че е студено
          Милен Иванов
          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
          0887771559, Пловдив

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Дано да си прав, Милене. Аз и сега я лъжа на дребно със срязан наполовина домат върху капака на електронния блок, но това само забавя малко затоплянето и отлага с малко изключването на помпата. С кило домати се прибирам криво-ляво [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ANDONO%7E1.HOM/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/IMG] [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ANDONO%7E1.HOM/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              След 98-ма г. е фронтера В.Тя е 2.2 а не 2.3. Ако става въпрос за този модел, той си е с VP44.Така ли е, колата коя точно година е и с какъв двигател ?
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                След 98-ма г. е фронтера В.Тя е 2.2 а не 2.3. Ако става въпрос за този модел, той си е с VP44.Така ли е, колата коя точно година е и с какъв двигател ?
                Ако е след 98 с VP44 е проблем.... ще иска нова помпа шом прави тези мизерий с температурата. За по старите помпи има как да се влиае на термодатчика със подходщо съпротивление. Все пак този датчик е термистор но при VP44 си е интегиран в ел. блока и....проблем
                Милен Иванов
                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                0887771559, Пловдив

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Прави сте. Модела е след 1998 год. - май 1999 г. и е 2171СС по документ. Ако се наложи смяна на цялата помпа с втора употреба налага ли се обучаване, центроване или други там по-специални настройки?

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Не бързай със смяната.Виж първо какво е записала помпата като грешка.Може да е поправимо.
                    Двигателя X22DTH ли е ?
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Колеги, ето начина за сваляне на електрониката от помпата.Не е нищо особено, но скоро ми бяха пратили електронен блок на които кабелите бяха срязани плътно до корпуса.Не че няма да пусна нови, ама защо е нужно...И друго, ако ще пращате за ремонт само електронния блок БЕЗ клапаните, свалете ги и поне ги огледайте на място.За количеството е 0,2ом., авансовия е 10ом.Имам една електроника при мен която е заедно с клапана за количеството, който е направо стопен и е разбира се накъсо.А хората са сменили транзистора(и той не беше сменен както трябва, на гейта се държеше само на колофона), и са мъчили да запалят.Е няма как да стане с този окъсил клапан, дори и транзистора да беше ОК....
                      http://www.youtube.com/watch?v=BUXHxXUdB3U
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        На този сайт може да се видят детайли по диагностиката http://www.lbm.lt/vp44.htm . Схема на К-line адаптор:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-line adaptor.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5205641
                        Последно редактирано от bojo06; 05-09-10, 12:09. Причина: редакция

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Такааа, малко статистика.Понеже много хора питат до колко успешен е ремонта на електрониката на PSG5.
                          При мене за 30 ремонтирани електроники, две работят в аваиен режим, една не запали въобще.Това прави 10% неуспешни ремонти.Трябва да се има в предвид, че всички ги правя по един и същи начин и с еднакви части.
                          Така че, явно тези електроники си имат и друг проблем който за съжаление се "хваща" чак като се смени транзистор/клапан/датчик и се монтират на автомобила.За да съм се захванал да ги правя, явно при диагностиката не са отчели някоя от фаталните грешки при които PSG5 не подлежи на ремонт.
                          Това е за сега, 90% успеваемост.На 50-тата електроника пак ще пиша.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Такааа, малко статистика.Понеже много хора питат до колко успешен е ремонта на електрониката на PSG5.
                            При мене за 30 ремонтирани електроники, две работят в аваиен режим, една не запали въобще.Това прави 10% неуспешни ремонти.Трябва да се има в предвид, че всички ги правя по един и същи начин и с еднакви части.
                            Така че, явно тези електроники си имат и друг проблем който за съжаление се "хваща" чак като се смени транзистор/клапан/датчик и се монтират на автомобила.За да съм се захванал да ги правя, явно при диагностиката не са отчели някоя от фаталните грешки при които PSG5 не подлежи на ремонт.
                            Това е за сега, 90% успеваемост.На 50-тата електроника пак ще пиша.
                            Аз съм направил малко повече помпи! И както каза колегата, правим ги по един и същи начин, но след подмяната на определени елементи(някой са нови), дали ремонта е успешен се вижда едва на колата!!!! Така че това нещо се заплаща, и на нас това не е без пари! Както и съответната диагностика. За това ремонта е от 250-350лв, а не 1200лв. Една друга статистика от мен: Не запалили въобще най много са при Опел( 3бр.). При Нисан е проблем с аварийния режим(не вдига повече от 3000 об.

                            п.п Преди 1 седмица ми се обадиха за едно Ауди 2,5ТДИ. Казах цена за ремонта 250лв. след 5 мин. ми звъни клиента и казва гр. М.....на, го правили за 150лв. и аз викам ОК . После се оказа че човека само сменял транзистора за 150лв. Нито диагностика нито гаранция, нищо...та запали не запали 150лв. И пак при мене.
                            Последно редактирано от milennyc; 10-09-10, 07:16. Причина: допълнения
                            Милен Иванов
                            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                            0887771559, Пловдив

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Това е за сега, 90% успеваемост.На 50-тата електроника пак ще пиша.
                              Късметлия си!!! Не си имал много тотално умрели помпи. Знаеш че има и случаи дори след ремонт и тестване на помпа статично, дали клапана за количествата има импулси.... има(върти се на ръка). Сложи ли се на колата може да си умре като пич за съжаление
                              Милен Иванов
                              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                              0887771559, Пловдив

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                                Аз съм направил малко повече помпи! И както каза колегата, правим ги по един и същи начин, но след подмяната на определени елементи(някой са нови), дали ремонта е успешен се вижда едва на колата!!!! Така че това нещо се заплаща, и на нас това не е без пари! Както и съответната диагностика. За това ремонта е от 250-350лв, а не 1200лв. Една друга статистика от мен: Не запалили въобще най много са при Опел( 3бр.). При Нисан е проблем с аварийния режим(не вдига повече от 3000 об.

                                п.п Преди 1 седмица ми се обадиха за едно Ауди 2,5ТДИ. Казах цена за ремонта 250лв. след 5 мин. ми звъни клиента и казва гр. М.....на, го правили за 150лв. и аз викам ОК . После се оказа че човека само сменял транзистора за 150лв. Нито диагностика нито гаранция, нищо...та запали не запали 150лв. И пак при мене.
                                При мене за 250 лв. включва диагностика на колата и помпата и ремонта/смяна на транзистора и 1год. гаранция на ТОВА КОЕТО АЗ СЪМ ПРАВИЛ.А не след два месеца да изгори клапан или датчик за обороти и аз да съм виновен дето само съм сменил транзистора.Но това го обяснявам на хората предварително.А за пълно механично разглобяване и почистване на помпата-150лв.Между другото, на 30% от помпите авансовите буталца са завличали и надрани.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X