Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
    Изпълнение като изпълнение, всеки си има начин. Аз го слагам отгоре на радиаторче и пак не се вижда понеже фризовам капака за да има място. Въпроса е как да се тества помпата и до колко коректно работи след ремонта, че качване, тестване, сваляне си е доста трудоемко.
    Абсолютно вярно, точно бера такива ядове....., както е тръгнало май ще взимам ERT45R.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Абсолютно вярно, точно бера такива ядове....., както е тръгнало май ще взимам ERT45R.
      за да има точно диагностициране!
      За този проблем намеквам

      Коментар


      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Здравейте. Внимателно прочетох всичките 23 страници по темата, защото ми стана много интересно. А така или иначе имам същия проблем с помпата. Първо искам да поздравя Кирил Тодоров, че е описал как да се справим с един от най-често срещаните дефекти на тези помпи. Човека просто се е опитал да обясни, че големите сервизи вземат неоправдано много пари за един не толкова сложен ремонт (за технически грамотен човек, който е работил често с поялник). Виждам, че някои от участниците във форума се опитват да го обвиняват за това, че вследствие на неговата тема доста хора без нужните способности са се опитали да спестят пари и са решили да извършат този ремонт сами. След настъпилите усложнения са създали допълнително работа на хората, които вземат по 250 лв за смяната на транзистора. Обеден съм, че такива ремонти трябва да се извършват от хора с опит, но и много от хората работят половин месец за тези 250 лв. Затова сега стоя пред следната дилема: Моята помпа също отказа. Преди два дена я свалих. Вече бях прочел темата. След като внимателно почистих помпата забелязах, че кабелчетата, които подават напрежение на електромагнитния клапан, който се намира в долната част на помпата са с нарушена изолация, като не мога да кажа дали са опирали, но като гледам колко близо минават до корпуса на помпата съм почти сигурен, че е така. Внимателно свалих капака на ел. блока. Забелязах, че едно от крачетата на въпросния транзистор е изгоряло (беше отлепено). По професия съм електричар, често запоявам разни неща с малки размери. Сега се чудя дали да запоя един IRF 3205, като го изведа с радиаторче вън от ел.блока. Ще съм благодарен ако някой ми обясни и на какво друго трябва да обърна внимание преди да монтирам помпата. Аз съм от Нова Загора, бих искал да направя диагностика на помпата преди да я кача за да съм сигурен, че няма да я свалям пак. Колата остана във Велико Търново, така че ще падне голямо разкарване ако нещата не са само от транзистора. Оставям телефон за всеки, който реши да ми помогне и да ми даде съвет - 0887 66 50 33 - Владимир.

        Ще съм много благодарен на всеки който ми помогне.

        Коментар


        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Колеги, темата отдавна мина в комерсиална плоскост....
          На който съм помогнал, помогнал.А това че тази тема има заслуга за сваляне на цените на ремота на тази помпа е несъмнено.Тези дни ще си направя труда да дам линкове към чужди форуми където има цитати или препратки към темата.Включително и от чужбина.Ще останете учудени-гарантирам.
          Сега относно помпата.Трябваха ми няколко месеца и много труд за да открия правилния транзистор.Някои от споменатите в темата вършат работа, но най-добрият избор го няма тук.Не очаквайте да го кажа на готово, както споменах темата е предимно с комерсиална насоченост от доста време.А и на мен ми отне не малко време и средства за откриването му.За тези решили да правят ремонта сами има избор, или експериментират с различни транзистори и със сваляне и качване на помпи, или ако искат може да си го купят от мен за 20лв. В момента нямам, първите 20бр. изчезнаха моментално.Ще имам след около 15 дни.
          Относно тестването.Наистина мазохизъм е да купиш втора ръка помпа(или да направиш твоята) само за да откриеш че пак не работи след като си я качил на колата.И следва пак сваляне и пак качване, и ако например колата е нисан алмера...............
          Правилният начин е първо да се направи много добра диагностика на проблема.Може проблема да не е в електрониката а в механиката(игла, авансатор и тн.)А може да е в електрониката, но не в крайното стъпало за количеството.А може и да е непоправимо, например грешка при селф-тест, напрежение в псг5 и др.
          Именно за тестване на помпата в свалено състояние, съм поръчал тест стенд и симулатор за VP44.Това в комбинация с добър осцилоскоп и бош ктс с адаптор за тестване на псг5 дава почти 100% гаранция, че помпата ще работи или не на колата.
          За момента при мене цените са -смяна на транзистора-250лв., разглобяване на помпата на съставните и части и инспектиране-100лв.Диагностика на помпата в монтирано положение-50лв.Пиша това защото всеки ден ми се обаждат хора и ме питат именно тези неща.Така ще си знаят предварително.
          След около месец, когато вече имам стенда и симулатора за VP44 ще пиша колко ще струва тест на помпата (втора ръка или ремонтирана) в свалено състояние.До колкото знам, в сервизите на бош е 140лв., при мене ще е около половината.Но пък ще спестява много труд и нерви.
          Благодаря за вниманието.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
            След като внимателно почистих помпата забелязах, че кабелчетата, които подават напрежение на електромагнитния клапан, който се намира в долната част на помпата са с нарушена изолация, като не мога да кажа дали са опирали, но като гледам колко близо минават до корпуса на помпата съм почти сигурен, че е така. .
            Не е проблем.Срежи ги, измери съпротивлението на клапана за аванс (около 10ом.)После ги изолираш с термосвиваем шлаух.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Остана, да можеш да програмираш фордовските помпи .... да палят ...?!?
              Последно редактирано от CarTest™; 19-08-10, 17:13.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Остана, да можеш да програмираш фордовските помпи .... да палят ...?!?
                Мога С това дето е в подписа ми програмирам PATS без проблем.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  "Видях този форум и много се зарадвах. Веднага се обадих на s.grigorov, който тогава имаше обявен тел.Той ми обясни, че мой майстори трябва да свалят електронната платка и да му я занеса в обеля - 150 лв. сваляне и качване. Моите майстори скъсаха някакъв лентов датчик при свалянето, въпреки че s.grigorov предупреди да внимават - цена 180 лв. Занесох му платката и след около седмица ми се обади, че е готова - 250 лв. за услугата. Уточнявам, че той е първият майстор на който я закарах - човека звучи много компетентно, не само във форума, но и наживо.Моите майстори я монтираха и колата запали, но това не беше същата кола - никаква мощност, не може да тръгне, пали след дълго въртене на стартера и не може дори да се изфорсира, камо ли да върви.Обадих му се, той каза дай я в мой сервиз в Обеля - стоя от края на август до края на октомври - човека много пътува в провинцията. Накрая ми каза, че повече нищо не може да направи - за пръв път му се случвало подобно нещо и не знае какво е, но не е помпата.
                  [FONT=Arial]Закарах я при друг специалист в надежда - обясни ми, че дебитомера бил изгорял и трябва да се смени - 170 лв. + 100 за работа. Наистина след смяната колата леко се подобри - върви малко повече, но въобще не както беше, но отново много трудно пали и почти няма мощност. Съмняваха се да не би да е сваляна самата механика и да не е зацепена правилно, но се оказа, че не е - 50лв. за проверката.
                  [FONT=Arial]Накрая обиколих всички дизел в сервизи в София и общо взето ми обясниха, че е помпата и че след подобна интервенция колата никога не върви по същия начен. Мисля, че е коректно всички подобни майктори като s.grigorov да предупреждават хората - ще ти струва 250 лв., но колата няма да е същата и всеки да си прецени. Пиша това, защото не видях никой във форум от правещите тези помпи да признава този проблем. Ако знаех, че това ще е резултата от ремонта - 8 месеца и един куп пари и накрая колата върви като спъната щях веднага да отида в "скъпите"сервизи. Неразбирам от двигатели и не искам да обидя някой, може да има хора които успешно да оправят тези помпи, но при мен беше катастрофа."

                  Този човек със сигурност също е имал големи проблеми !

                  Коментар


                  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Относно проблема с нисана по-горе, това е по-скоро частен случай.Колите си вървят екстра след ремонт на помпата.НО редно е да се каже, че окло 20-30% от помпите не подлежат на ремонт(електрониката)В смисъл, всичко се прави както трябва но колата или работи в авариен режим, трудно пали и прочее.Причините са в останалата електроника на псг5 която за съжаление няма как да се тества докато не се постави нов транзистор и не се запали колата.Точно за да се избегне последното съм си купил стенд.Там поне се вижда, има ли смисъл помпата да се монтира обратно на колата или не.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Относно проблема с нисана по-горе, това е по-скоро частен случай.Колите си вървят екстра след ремонт на помпата.НО редно е да се каже, че окло 20-30% от помпите не подлежат на ремонт(електрониката)В смисъл, всичко се прави както трябва но колата или работи в авариен режим, трудно пали и прочее.Причините са в останалата електроника на псг5 която за съжаление няма как да се тества докато не се постави нов транзистор и не се запали колата.Точно за да се избегне последното съм си купил стенд.Там поне се вижда, има ли смисъл помпата да се монтира обратно на колата или не.
                      Тук си много прав, но досега и ти си нямал стенд...... а това как ще е след ремонта сам знаеш че се вижда само след монтирането на колата. При положение че смениш транзистор, инкрементен сензор(помпата е свалена и колата не е при тебе) кво правим..... четеш помпата няма грешки вече. Слага се на колата и не пали.... Съгласен съм че клиента трябва да знае какво ще стане с колата му но за тази цена плаща 250лв. ако не ходи в "скъпите сервизи" дава 1500-1800лв. и спи спокойно евентуално. Защото и там има изцепки .....Хора знайте че без стенд за тестване на тези помпи работата е 50 на 50 ....А стендове имат само Бош, Супердизел..... а колега обявил ви цена със включен стенд няма да е под 400-500лв..... запали не запали
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                        Тук си много прав, но досега и ти си нямал стенд...... а това как ще е след ремонта сам знаеш че се вижда само след монтирането на колата. При положение че смениш транзистор, инкрементен сензор(помпата е свалена и колата не е при тебе) кво правим..... четеш помпата няма грешки вече. Слага се на колата и не пали.... Съгласен съм че клиента трябва да знае какво ще стане с колата му но за тази цена плаща 250лв. ако не ходи в "скъпите сервизи" дава 1500-1800лв. и спи спокойно евентуално. Защото и там има изцепки .....Хора знайте че без стенд за тестване на тези помпи работата е 50 на 50 ....А стендове имат само Бош, Супердизел..... а колега обявил ви цена със включен стенд няма да е под 400-500лв..... запали не запали
                        Така е.Абсолютно съм съгласен с тебе.И понеже си един от коректните участници в темата, твоите помпи ще ги тествам на стенда срещу почерпкаДавал си и транзистори които работят и тн.А не само да се заяждаш, и то с менторски тон.
                        Относно стенда, общо ми излиза 40К лева(стенд +симулатор).Ясно е че ще се отрази в цената на ремонта, но пък колко проблеми се избегват с него.Струва си допълнителните 100 ина лева отвсякъде.Защото там вече тестваш динамичните характеристики, аванс при различни обороти, подаване на гориво при различни обороти и при подаване на газ (по CAN линия).
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                          "скъпите сервизи" дава 1500-1800лв. и спи спокойно евентуално. Защото и там има изцепки .....
                          Нокого не съветвам да ходи в супер дизел.Това са изпечени мошеници.Стефан Григоров някъде беше дал снимки със мизерии направени от тях по помпите.И това защото човека не е искал те да я ремонтират, а само да я проверят.Е, след "проверката" помпата вече е за боклука......Аз лично съм им ял попарата преди години, умишлено ми бяха срязали вакуум маркуче на фронтерата и ме лъжеха че е заминал маф сензора.....
                          Не стъпвайте там, приятелски съвет.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Така е.Абсолютно съм съгласен с тебе.И понеже си един от коректните участници в темата, твоите помпи ще ги тествам на стенда срещу почерпкаДавал си и транзистори които работят и тн.А не само да се заяждаш, и то с менторски тон.
                            Относно стенда, общо ми излиза 40К лева(стенд +симулатор).Ясно е че ще се отрази в цената на ремонта, но пък колко проблеми се избегват с него.Струва си допълнителните 100 ина лева отвсякъде.Защото там вече тестваш динамичните характеристики, аванс при различни обороти, подаване на гориво при различни обороти и при подаване на газ (по CAN линия).
                            Благодарско за офертата..... но тук ще имаме пробем ще падне много черпене
                            Милен Иванов
                            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                            0887771559, Пловдив

                            Коментар


                            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха и специално на г-н Кирил Тодоров. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Така. Темата е зачистена донякъде от възраженията срещу порядките, установени с правилата на Форума.

                                п.п. За тези възражения си има традиционно място (гр. Ереван, православният храм или радиото - по избор).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X