Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Какъв KL адаптор е удачно да се ползва за диагностиката на VP44- самоделка или фабричен? Питам, защото има доста схеми за реализиране във форумите, но вече ме домързява да проявявам конструкторки умения. Възможно ли е VAG com-a, който е KL адаптор да тества ГНП-то?

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
      Днес заедно с един колега успяхме да заменим транзистора успешно. Благодаря на хората, които ми писаха и специално на г-н Кирил Тодоров. В четвъртък отивам в Търново да монтирам помпата. Надявам се проблема да е бил само от транзистора. Ще се радвам ако някой с по-голям опит ми обясни за нещо, което трябва да се провери преди монтажа. Знам, че всеки майстор си пази хляба и в това няма нищо лошо. 0887 66 50 33 - Владо
      Колега запали ли колата? Толкова питане а не сподели какво стана?
      Милен Иванов
      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
      0887771559, Пловдив

      Коментар


      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Помпата е при мене.Днес се разправях с нея.За съжаление електрониката е за боклука.Никакъв живот няма в нея, даже няма комуникация през К линията.Като и се подаде напрежение и се завърти, никакви управляващи импулси нито към клапана за количеството, нито към клапана за аванса.Абе пълен мъртвец отвсякъде, отдавна не бях виждал така тотално прецакана електроника.Ето за това преди да се правят опити за поправка, трябва хубаво да се изясни има ли смисъл.....
        До vladopi4a, съжалявам колега.Търси друга помпа втора ръка и това е...Ама преди да я качиш на колата-диагностика.Щото да не стане като с тая....
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Помпата е при мене.Днес се разправях с нея.За съжаление електрониката е за боклука.Никакъв живот няма в нея, даже няма комуникация през К линията.Като и се подаде напрежение и се завърти, никакви управляващи импулси нито към клапана за количеството, нито към клапана за аванса.Абе пълен мъртвец отвсякъде, отдавна не бях виждал така тотално прецакана електроника.Ето за това преди да се правят опити за поправка, трябва хубаво да се изясни има ли смисъл.....
          До vladopi4a, съжалявам колега.Търси друга помпа втора ръка и това е...Ама преди да я качиш на колата-диагностика.Щото да не стане като с тая....
          Той колегата и на мен званя, аз му казах да дойде да я погледнем на диагностика, но явно му се видяха мн 40лв. , и реши да действа. Щях да му спестя ходенето, качването и пак свалянето..... и сега качване на нова помпа втора ръка + разправии. За това се взимат пари за дигностика и ремонт от 250лв. А не колеги да мранкат " 3лв. транзистор" , ти ми искаш 250лв. Самоделките бяха ефтин вариянт преди 1-2г. и повече, тогава ремонта беше 1000лв. и нагоре. Но сега с колегите го правим в пъти по малко и възможноста ти сам да си я прецакал е голяма. Искаш да си я ремонтираш сам, лошо няма ама поне я диагностирайте може и проблема да не е само транзистор!!!!
          Милен Иванов
          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
          0887771559, Пловдив

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Признавам, че трябваше да пратя помпата за диагностика още в самото начало. Просто ми се искаше да опитам първо със смяната на транзистора. Надявах се, че проблема ще е само в него, но щеше да е прекалено хубаво за да е истина. Кога му е вървяло на бай Владо? Благодаря ви за съветите по ремонта. Сега ако ми кажете от къде ще е най-добре да се вземе такава помпа цена няма да имате?

            Коментар


            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
              Признавам, че трябваше да пратя помпата за диагностика още в самото начало. Просто ми се искаше да опитам първо със смяната на транзистора. Надявах се, че проблема ще е само в него, но щеше да е прекалено хубаво за да е истина. Кога му е вървяло на бай Владо? Благодаря ви за съветите по ремонта. Сега ако ми кажете от къде ще е най-добре да се вземе такава помпа цена няма да имате?
              Аз това исках да кажа че без диагностиране на проблема в помпата си е "луд с калашник в ръка" , може и помпата да е била "полужива" ама след ремонта става боклук! Колеги тези помпи без диагностика и "стенд" , осбено от хора без опит си "камикадзе". ПО телефон не се ремонтират, ние с колегата kiki.t може да помагаме а не да ги отремонтираме
              Милен Иванов
              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
              0887771559, Пловдив

              Коментар


              • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Ето на първо време два от проблемите на помпата на vladopi4a.На 90% съм сигурен че има прекъснато краче там дето съм посочил със стрелката.Другата стрелка сочи към корпуса от който е отчупено парченце при отваряне на електрониката.За беда е точно при уплътнението на лентовия кабел на датчика за обороти.От там при първото дигане на налягане в помпата е взело да пропуска нафта. За това силикона вътре е пожълтял така, а и имаше остатъци от нафта.Иначе транзистора е сменен много професионално-евала.Спойката на гейта към кондензатора е за пример.Но като няма късмет човек.....
                Прикачени файлове
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Поразпитах тук-там за такава помпа втора употреба. Наистина трудно се намират, но все пак ги има (от 400 до 700 лв). Лошото е, че ги купуваш и не знаеш дали колата ти ще върви нормално като преди. Карам тази кола от 4 години, досега вървеше безотказно. Никога не ме е предавала.

                  Коментар


                  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    ...Иначе транзистора е сменен много професионално-евала.Спойката на гейта към кондензатора е за пример....
                    Аз бих направил една извивка на жичката, както е на оригиналните проводници - за обиране на разширения и вибрации.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
                      Лошото е, че ги купуваш и не знаеш дали колата ти ще върви нормално като преди.
                      С подходящата техника и ако знаеш какво да гледаш, можеш да разбереш със 90% сигурност.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        С подходящата техника и ако знаеш какво да гледаш, можеш да разбереш със 90% сигурност.
                        Тук не съм много съгласен с тебе..... колко морги ще дадът помпата да я тестваш? Да гледаш клапани, да я разглобиш... да не говоря да я сложиш на колата и изгасне след 1км . Примерно аз работя с морги и на мен ще ми гласуват доверие но колега изпаднал в този случай си е късмет какво взимаш. Особено ако помпата е седяла много време суха!

                        п.п. Аз лично за 400лв. не съм намирал такава помпа 2-ра ръка, но виж за 600лв. ДА. Така че не се чуди за 400лв. взимай и какъв ти е късмета
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Ако 200 лв отгоре ми гарантират, че помпата ще работи нормално бих избрал тази от 600 лв. Така и така ще се дават пари. Ако се остави старата помпа дали няма да ми направят някаква отстъпка?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Кажи им в моргата да си маркират помпата и да речем, да можеш да я върнеш до 2-3 дни ако не работи и не е отваряна.Повечето морги се съгласяват.И аз дето работя с тия не ми маркират и може и повече да я забавя, ама трябва да си им редовен клиент и да се познавате....
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              До vladopi4a, колега казвай какво да правя с твойта помпа, дай ми адрес за пращане обратно.Ще ти я пратя с наложен платеж 50лв.(толкова е диагностиката дето съм ти я правил). Ако пък ще я хвърляш тая помпа, аз ги купувам такива прецакани по 50лв.Все ми е едно, както си прецениш.Само ми кажи да знам какво правиме.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от vladopi4a Преглед на мнение
                                Ако 200 лв отгоре ми гарантират, че помпата ще работи нормално бих избрал тази от 600 лв. Така и така ще се дават пари. Ако се остави старата помпа дали няма да ми направят някаква отстъпка?
                                Сега го видях тоя пост, гарантирам ти, че в моргата или където ще я взимаш новата помпа, отстъпка за старата няма да ти направят.На тях за какво им е, не ги ремонтират или ползват за части.Ама ти питай за всеки случай де.....
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X