Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
    Тая тема май е да се надлъгваме. Хич не ми се вярва 2.5 дизел да дава 6/100 разход. Тия двигатели обикновено правят 10 извънградско при два тона товар какъвто е горе долу случая с това Дискавъри.
    И на мен много често ми прилича на надлъгване, но има огромно значение как и къде се кара.

    Jeep Compass и Jeep Patriot, които наскоро участваха в изпитание за икономично шофиране от ентусиастите Джон и Хелън Тейлър, демонстрират по убедителен начин, че дори при серийни автомобили могат да бъдат постигнати впечатляващи резултати. Колите са били управлявани по нормални пътища, с реалистични скорости и в различни пътни условия. След изминаването на общо 1124 километра, средният разход на гориво на двете превозни средства, които са оборудвани с двулитрови турбодизелови двигатели, е бил под 4.3 литра на 100 километра.

    От тук:
    http://www.auto-press.net/index.php?cat=3&sub=4406

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Samuraj 1,3

      извънградско - 7
      градско - 10-11
      в гората - 12-15 зависи от баира
      LZ1FMD

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Виц парада не беше ли в друг раздел ?

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Land Rover Discovery 200 - 2,5 TD - под 9 л./100 км. 8,3 - 8,7 л. средно. Смесен разход - off road, градско, извънградско...

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от rumy Преглед на мнение
            Land Rover Discovery 2,5 300 TDI
            1997 год, на 253.000 км

            Градско 10-11 на сто, не-повече от 2000 оборота, извънградско - 6,2 на сто до морето и обратно- максимална скорост 90-100км/h.
            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Land Rover Discovery 200 - 2,5 TD - под 9 л./100 км. 8,3 - 8,7 л. средно. Смесен разход - off road, градско, извънградско...
            Румяне и Иво, как ги правите тези разходи бе - с бутане или с дърпане. Много ги галите мулетата. Или смятате в други единици. Аааааа сетих се: става с трупче от европале под педала на газта.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              аха, аз затова продадох голфа..... 1,6 дизел, а гореше над 6 на дълго
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Тойота Ланд Крузер 120
                3.0 Д4Д-204к.с

                Градско 13-14
                Извънградско 10-11 зависи от скороста

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Фронтера 2000г., 2.2 дизел, дълга база.
                  Само смесен разход съм засичал - 10л/100км.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Терано I 3000/V6-на газчица 15-16/100 като съм го поскопил малце
                    В гората на пълна газ не мога да смогна да го засичам(само успявам да видя че бутилката се сгъва от зор)

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Pajero Sport 2.5 TDI '98 дълга база: "на дълго" - 9/100, "на градско" - 11/100. Много зависи обаче от скоростта - ако движа с до 110к/ч смесен разход 10/100, до 90к/ч - може да падне и под 9/100, но при 140-150к/ч - леле - мале, не смея да го засичам! Абе, изпразването на портфейла е право пропорционално на увеличаването на скоростта!

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        И на мен много често ми прилича на надлъгване, но има огромно значение как и къде се кара.

                        Jeep Compass и Jeep Patriot, които наскоро участваха в изпитание за икономично шофиране от ентусиастите Джон и Хелън Тейлър, демонстрират по убедителен начин, че дори при серийни автомобили могат да бъдат постигнати впечатляващи резултати. Колите са били управлявани по нормални пътища, с реалистични скорости и в различни пътни условия. След изминаването на общо 1124 километра, средният разход на гориво на двете превозни средства, които са оборудвани с двулитрови турбодизелови двигатели, е бил под 4.3 литра на 100 километра.

                        От тук:
                        http://www.auto-press.net/index.php?cat=3&sub=4406
                        Извинявай, ама това ми прилича на инструкция за експлоатация за американци. Тоя разход, дори и да са ги возили на автовоз през това време не могат да го постигнат. Все пак и ние сме имали разни коли и знаеме нещичко за начина на шофиране до какво води ....
                        П.П. Освен ако превода не е сгрешен и да са имали предвид галони
                        Последно редактирано от kuzdov; 03-08-08, 19:49.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Всъщност са карали от Лондон до Берлин. В Америка разхода на гориво все още не е основната тема на разговора. Не и до като има шести американски флот. А и в повечето щати нафтовите автомобили са забранени.
                          http://www.big.bg/modules/news03/art...?storyid=32130

                          Със сигурност ако се разтърся ще намеря и извора на английски.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            ...... А и в повечето щати нафтовите автомобили са забранени....
                            Не и товарни и общественопревозни средства, също така и влекачи, трактори, военни транспорти и т.н. Само за гражданска употреба.... И това ако не е дискриминация ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Не, наистина няма такава тема и такива разлики в разхода. Дано всички са честни. Иначе и аз да уточня и без да лъжа Фрилендъра/1,8 бензин/ пък сега ми даде 8 на сто извънградско, но културно каране, в същото време обаче не е било магистрала, Пловдив-Смолян и обратно и после малко около Пловдив.Не съм пускал клима. Отиди разбери. Просто зависи от трафика също според мен, наклони и т.н. Иначе някой път в града задръствание,клима и настъпване може и двойно да отиде.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Здрасти на всички !
                                ДЖИП ЧЕРОКИ ,двигател : 2,1 тди , гуми : Малатеста КОБРА - 235-75-15 , нормално каране около 100 км/час .Маршрут Бургас-Варна-Бургас : 7,5 литра нафта на 100 км път.
                                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                                ********************************
                                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                                Влади

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X