Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Съгласен съм с колегата аз кайена (4.5-340кс.) съм го свалял на 10/100км. Но тогава имаше проблем с прословутите пластмасови тръби и не съм го напъвал грам само му галех педала на газта и не съм вдигал повече от 80-90 на магистралата.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Honda HR-V 1.6 (105 к.с.) бензин

      Заредих на излизане от Враца (посока Мездра) на Ромпетрол и от там към Ботевград, Арабаконак, Пирдоп и надолу към Павел баня. Връщане през Кърнаре-Троян-Ловеч-Плевен-Оряхово. На Оряхово на шела напълних.
      25.04.2013 146.060 507,0 36,48 1,30 7,20

      Изаминати 507км 36.5 литра или 7.2 л/100

      Като сутринта в 4-5 часа си настъпвах 120-130 км/ч На връщане малко по-кротко, ама то през Кърнаре-Троян повече от 3-та скорост не може
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Здравейте, съвсем наскоро / преди четири дни / и аз станах собственик на джип Toyota Land Cruiser LJ70 4 цилиндъра, 2,4 литра турбо дизел 86к.с.
        Старият собственик ме увери че харчи 10/100 градско и 8/100 извънградско .Обаче като чета тук за какъв разход става въпрос май няма да излезе истина.
        Дано този уикенд ми остане време сам да засека.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Здравейте колеги
          Рейндж Ровър п38 2.5дсе 1998г. 260хил. км. гуми 265/60/18
          разход в София 16л/100км
          изв.грд. 9.5-11л/100км в зависимост от товара и карането

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Здравейте и от мен, колеги.
            Може би съм най-лек от всички ви, но поради 4х4 се включвам и аз.
            Subaru Legacy GX, 2000г., 4АТ, 210000- 220000 км (не вярвам когато съм взел колата, предишния собственик да и е навъртял реални 190хил. км.)
            София-Поморие- София, 4 човека, багажник пълен с багажитерии за море. През по-голямата част от пътя с включен круз контрол, където позволява, настроен за 120км/ч- 11,5л/100км

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Привет на всички, досега се ограничавах да чета, но реших да споделя и аз за разхода на Рейндж Роувър П38, 2.5 дизел, ръчни скорости, гуми 245/70/16, само градско между 10 и 13 литра, извън града е между 7 и 8,5 със 100-120км/ч , но ако се заиграя мога да го сваля на 6 и малко, но на равен път и с не повече от 70 км/ч.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Тъй като го писах на един колега по негово питане:

                Гранд Чероки 2.7 CRD

                Първоначално публикуван от imarh
                По компютър(evic-a), по магистрала Хемус до Ябланица и обратно, с шофиране в рамките на ограниченията, но не и пенсионерско навсякъде на круиз контрол ми дава ~7.5. Според колонката на бензиностанцията(същата колонка до изключване на пистолета на Ромпетрол) даде с ~1л отгоре. Правил съм само веднъж засичането, само на тази бензиностаниця, само с този дизел, така че не знам колко е меродавно(от както съм го взел преди 3 месеца съм навъртял 3к км). В София, сутрин 7км и вечер на обратно, evic-a пише 12/100. С две думи 8.5 и 13 на 100 го приемай. С OMV Premium diesel показанията са ~същите.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Туарег 3.2 - газ
                  Извънградско 130-140км.ч-19-20л/100км
                  Газовата е нова Ланди и вече шести път ходя за намаляне на разхода и успяват да намалят само вървежа.
                  Моля ако някой има идея колко трябва да гори това чудо нека да сподели.
                  Нормалния разход на бензин при същото каране е 14-15л/100км.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    toyota corolla tercel xli 1.6 4x4 105коня
                    Градско 10 бензн
                    извън гара 8 бензин

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      От началото на месеца- среден разход 13/100- TLC LJ 70
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Honda CR-V 2.0 бензин.
                        Градско:12
                        90 км/ч: 6,5-7
                        130 км/ч: 8-9

                        Среден разход за 10 000 км(предимно градско): 10,3

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Отново направих редовния си преход Варна-Берковица...
                          На магистралата от Варна (149км/ч по GPS) разхода бе между 12.1 и 12.3л/100км...
                          След това свалих темпото до 99-105км/ч до около Сопот (северния).
                          Това бе нормалното темпо - рядко застигаш някого, никой не те застига (за целия път ме изпревариха 2 автомобила). В Сопот стана 22:00ч и пуснаха камионите.
                          Тъй-като бях близо до Ябланица и виждайки непрекъснатата колона към морето, а също дългата колона камиони пред мен въобще не се силих да ги изпреварвам - темпото им бе 80-90км/ч.
                          Така разхода до Ябланица спадна на 8.5л/100км.
                          Ябланица-Ботевград - отново 149км/ч.
                          От Ботевград до Враца отново заседнах зад колони тирове и камиони - карах си спокойно зад тях. Темпо им бе слабо - около 80км/ч, но не ме притесняваше. Бях поизморен от работния ден, вече бе полунощ а и бях врътнал вече над 400км вечерта).
                          Така в Берковица БК показа разход за целия път 8.0л/100км... Това - с 4 човека и пълен багажник. Кашкай 2.0 бензин 4х4...
                          Никак не е зле според мен... И показва, че само задкормилното устройство може да направи ОГРОМНА разлика в разхода на един и същ автомобил при едни и същи условия...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първото, при това - не особено точно засичане на разхода на новата машина, беше при морското летуване.
                            NissanTerrano II R20 2.7 TDi '01, с няколко последователни зареждания в общ размер на 85 литра дизелово гориво, при 75% извънградски преходи, 20% градско и 5% - по "черно", измина около 1150 км.
                            Очаквам да дойде подходящ момент, когато ще имам възможност за по-точна проверка.
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              AUDI Q5 2 TDI, 170 hp, сса 60 хиляди км
                              София -Плевен със спазване на всички ограничения по пътя 5,8 по компютър
                              Магистрала Тракия 130-140 около 6.5-6.7
                              Прави ми впечатление, че най-икономично върви между 100 -120.
                              AUDI Q5, 2TDI

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                много странно - при мен на Сузукито на автопилот се вдига разхода осезаемо /сигурно защото на изкачванията подава здраво газ/...
                                Grand Vitara 1.9DDiS 2007г София-Пампорово-София + 5 дни каране къси разстояния в Пампорово - 8.5/100 Това с куфар /бокс/ отгоре...
                                Интересно и на моята вече бивша ГВ ,само че бензин се наблюдаваше същото- на круиз, особено по пресечена местност разхода скачаше много. Това така и ме отказа да я ползвам тази екстра при него.
                                AUDI Q5, 2TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X