Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Аз съм с Киа Спортидж 2000 куб 16v 128 кс 95г,при нормално каране извън градско 10 на 100 газ,а градско гони 13-15,а по баирите и калищата към 20 газ,за бензин нямам никаква представа само я паля на бензин !!!

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Паджерката ми дигна разхода много ...
      Направо се плаша
      С зимни шосейни гуми си карам лятото и ми гори под 10/100
      С Кобрите ми гори над 13/100 ;х

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от cvetoslav.baurene Преглед на мнение
        Паджерката ми дигна разхода много ...
        Направо се плаша
        С зимни шосейни гуми си карам лятото и ми гори под 10/100
        С Кобрите ми гори над 13/100 ;х
        Това градско или извънградско? Щото, ако е градско трябва само да се радваш. Мойто нещо отива към 16-17 (че съм го хващал и 20/100). По принцип Паджеро-то не е икономичен автомобил.
        Забравих да кажа, че това е с щатните гуми и без преден мост. Верно карам го твърде кратко сутрин (около 3 км.), ама и на други по-дълги места обикалям.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Да се впиша и аз с моята fulltime каляска, Ауди А4 1.8Т (AEB 150кс.) Avant Quattro.
          Под 12л. на 100км газ, немога да сваля
          Тази зима чукнах и 20/100км. само веднъж, причината беше тежката обстановка и окопаването на два три пъти.
          Иначе варира от 12 до 15л на 100км . Смесено като , 20-80% градско - извън..
          AUDI A4 с три дифа
          TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
            Обичайно градския ми разход е 13-14 л/100.
            Извън градско около 12.5л/100.
            Колега, ти си щастливец. Аз съм си със стария мотор 617 - петак, 88 коня. 460, къса база.
            Градско, с регенерат 235/85/16 шарка кайман, под 20 не пада. А не е, като да го натискам много.
            При 60км/ч, извънградско, и аз съм около 12.


            Някак си, ако може да се организира темата в подраздели по марки, ще е доста по-лесно за човек да си направи справка за машината и да я сравни. Сега, за да намеря примерно разхода на други Г-та трябва да преровя 70 страници. Само предложение.
            Последно редактирано от The Bear; 19-03-12, 00:17.
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              В момента във Варна нормално каране ми гори 12 - 12,5. Засякох го и извънградско - със скорости 90-100-110 - даде ми 7,8 по борд. Мисля че по надолу няма да мога да го сваля.
              Гранд Чероки 2,7CRD 2002'
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
              Jeep Wrangler 2.5i 1996'

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от pininfarina Преглед на мнение
                В момента във Варна нормално каране ми гори 12 - 12,5. Засякох го и извънградско - със скорости 90-100-110 - даде ми 7,8 по борд. Мисля че по надолу няма да мога да го сваля.
                Гранд Чероки 2,7CRD 2002'
                По борд и при мен разхода е същият , но според колонката на бензиностанцията ..9.00 л.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Колеги, аз забелязвам напоследък (откакто времето се постопли) разхода да пада по мои сметки с около 3л/100км. Дали се дължи от това че караме още със зимни горива а времето е над +20гр. ?

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Колеги понеже продадох Хондата ЦР-В, сега пиша за новата Хонда ХР-В само за извън градско Русе-Сандански-Русе 8.02 на газ това е със скорост не по голяма от 110км.ч. през повечето време 100км.ч.
                    Градско ми е около 10 + - 0.5

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Да, разхода пада и се доближава до летните параметри. Двигателя почти веднага е достигнал работна температура... Нямаш време за размразяване на стъкла и т.н. Движението е по-'оперативно' без буксуващи по пътя и без допълнителното съпротивление на мачкания сняг...
                      Правя пълна статистика на разхода на 4 автомобила в известен сайт - резулата е еднакъв. Зимата разхода скача особено ако времето е лошо. Но това съвсем не е свързано с горивата...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                        .....Някак си, ако може да се организира темата в подраздели по марки, ще е доста по-лесно за човек да си направи справка за машината и да я сравни. Сега, за да намеря примерно разхода на други Г-та трябва да преровя 70 страници. Само предложение.
                        Че то си има тема още от 2007г. за Разход-по марки/модели.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                          По борд и при мен разхода е същият , но според колонката на бензиностанцията ..9.00 л.
                          Взможно е, макар че по това което зареждам не мисля че има толкова голяма разлика. Тия дни ще го меря пълно - пълно :-)
                          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
                          Jeep Wrangler 2.5i 1996'

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Терано 3,0 л
                            Извънградско със 180км/ч по магистралата - 11,5л
                            Градско също толкова.
                            Ако се кара внимателно извънградско казват ,че пада на 9л на 100км-Не знам дали е така...

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Musso 2.9 TDI 8.2 литра на 100 км извънградско с 90 км в час
                              Последно редактирано от Паджеровод; 09-04-12, 20:39.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Martin Sashev Преглед на мнение
                                Musso 2.9 TDI 8.2 литра на 100 км извънградско с 90 км в час
                                Колега, това на какво гориво е? Че на олио под 14 в града не пада...
                                Георги Кулишев
                                Ямбол
                                0889 42 00 74

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X