Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    след 9 000 километра, аз застопорих паджерото на 9 на 100 - градско/междуградско /50 на 50/ и чат-пат съботно-неделни обиколки /50-60км/ около софия по черните пътища.
    поздрави!

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Я, мълчи уа!!
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Фронтера А 2.2 16в 97 год ,ДБ.Градско/извън смесено за Габрово 14.5-15 газ .На бензин разхода е почти подобен.Това сега ,за зимата се надявам до 16-17 .
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Хюндай Теракан 2.9 150 к.с 4 възрастни и дете, багажника пълен, ми даде около 9.8/100 нафта, с пуснат през цялото време климатроник.
          Маршрута София-Созопол-София и няколко обиколки до съседните плажове.
          На магистралата средно с около 110, като при някои изпреварвания до 130.
          Баща ми го смъква на 8.5-9 извънградско и 10-11 градско.
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Джип Гранд Чероки 3.0D/250к.с. 3 възрастни + пълен багажник: Берковица-Търговище - 7.6л/100км при поддръжане 100км/ч (по GPS и скоростомер - оказа се, че джипа не лъже за мое най-голямо учудване). Климатроника не е изключван...
            С добавката Търговище-Варна с настъпване (магистралата 150-200км/ч) средния разход за тези общо почти 500км скочи от 7.6 на 9.2л/100км...
            Т.е. - карайте си нормално колите и разхода ще е песен
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Привет,
              Същата модификация 4-ма, общо около 250 кг плюс малко багаж Варна-Истанбул среден разход 9,6л на 100км при скорост в по голямата част от пътя над 150км/ч,като от Приселци до Бургас разхода беше под 7.6 но при значително ограничение на скороста не повече от 90км/ч.
              Общо взето харчи според това колко бързо се кара.
              Предполагам че ако бях заредил дизел от Турция разхода щеше да падне.....следващия път ще пробвам задължително.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Витара 1.6 8V моно инжекция,гуми: 235/75/15 ( обърнати джанти+37мм фланци)-разход на ГАЗ:
                Извънградско(лято-4x2):
                при 70км/ч - 9л/100 км
                при 100-110 км/ч - 10.5-11л/100км
                За по-висока скорост ще ми трябват антифони и възгланици на седалката,а впоследствие и нов гюрук

                Градско:
                При доста злобно каране : 15-16л/100км.

                Зимата слагам един щит пред радиатора и разхода остава същия +- 1л/100,че даже и парно използвам

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от freezz Преглед на мнение
                  Витара 1.6 8V моно инжекция,гуми: 235/75/15 ( обърнати джанти+37мм фланци)-разход на ГАЗ:
                  Извънградско(лято-4x2):
                  при 70км/ч - 9л/100 км
                  при 100-110 км/ч - 10.5-11л/100км
                  За по-висока скорост ще ми трябват антифони и възгланици на седалката,а впоследствие и нов гюрук

                  Градско:
                  При доста злобно каране : 15-16л/100км.

                  Зимата слагам един щит пред радиатора и разхода остава същия +- 1л/100,че даже и парно използвам
                  Фланци, ако са стоманени-0,5 л/100км отгоре
                  От 110км/час нагоре още 1л/100км отгоре
                  Нито антифони, нито възглавници, нито нов гюрук. Аз съм карал с 145км/час с 225/70/15 Грабер АТ2 и с 255/60/16 Лонг траял ТА и си е екстра. Това е 160км/час с гуми 195/80/15 и то без еър-беци
                  От щит, картон, балатум и тем подобни жигулски ексцесии файда няма, витарата е с виско. Ако някой твърди че има полза-лъже Освен ако виското е прецакано, то той е прецакан тогава
                  Парното няма значение, виж климатика качва с литър
                  Успех

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Колеги,някой ако има Сузуки Джимни 1.3 нека ми каже колко му гори.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Здравейте!
                      Карам от скоро Toyota Hilux 3.0 D4D автоматична трансмисия. Това което до сега е дала като разход е доста обнадеждаващо: градско средно дава 10.5 л/100км а извънградско и на магистралата със скорост около 120км/ч гори 8.5л/100км. Машината е нова скоро и направих 7000км.
                      Лек път на всички!

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Jeep Grand Cherokee 5.2 v8 +15/100 Газ

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Гранд Витара 2.0 2006 на газ
                          15/16 градско
                          11/12 извън градско с цялото семейство 4 човека, и пълен багажник

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            LR Discovey 200TDI
                            Само градско 10-10.5
                            Градско/извънградско 70/30 9.0

                            Стандартни гуми, нови дюзи, прегледана и настроена помпа.
                            Разходът е засичан на база над 1000км, с доливане до гърловината, на едно и също място.
                            Карам както се кара камион - 80-90 извън града, в града не бързам да хвана зеленото Не го бърка дали съм сам или цялото семейство с багаж.

                            П.П. В менюала на ЛР са дадени по-високи стойности за разхода

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
                              Jeep Grand Cherokee 5.2 v8 +15/100 Газ
                              Това на обороти или по инерция??
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Това на обороти или по инерция??
                                С 80 до 100 км/ч.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X